Drasztikusan lecsökkent a tokenizált bitcoin mennyisége

Az idei évben nagyot esett a más láncokon, például az Ethereumon lévő tokenizált bitcoin, a WBTC mennyisége.

Januárban a WBTC készlete közel 267 ezernél járt, mostanra viszont 226 ezerre csökkent, közel 15%-kal.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Ugyanígy a Binance Smart Chain blokkláncán is jelentős mértékben szűkült a tokenizált bitcoin készlete.

A BSC hálózatán lévő token BTCB néven fut, és januárban 105 ezer létezett belőle. Az akkori 42 ezer dollár körüli árfolyamon ez 4,5 milliárdos kapitalizációt jelentett.

Mostanra viszont már csak 53444 BTCB van forgalomban, ez derül ki a Coinmarketcap számaiból.

A teljes kapitalizáció 882 millió körül van, a jelenlegi 16500 dolláros árszintet figyelembe véve.

Az elmúlt 24 órában a BTCB forgalma a dexeken alig haladta meg a 3,25 millió dollárt.

A legaktívabb tőzsdék, amelyeken ezzel a tokennel kereskednek, a Pancakeswap, a Biswap, a Dodo, és az Apeswap.

Nagy csökkenés a készletben

Az Ethereumon működő WBTC összességében sokkal nagyobb zsugorodást tapasztalt, mint a BSC-n lévő változat. Január óta közel 41 ezerrel kevesebb token létezik.

A Dune Analytics legújabb számaiból például az derül ki, hogy az elmúlt harminc nap különösen nagy visszaesést hozott, egy hónap alatt 8,72%-kal lett kisebb a WBTC mennyisége.

A kapitalizáció is sokkal kisebb lett mostanra, de ehhez az is hozzátartozik, hogy januárban lényegesen magasabb árfolyamok uralkodtak a kriptopiacon.

Mivel mind az árfolyam leesett, mind a készlet jelentős mértékben csökkent, érthető, hogy a WBTC összpiaci kapitalizációja drasztikus mértékben zsugorodott.

A jelenlegi árfolyamokat és mennyiségeket figyelembe véve a WBTC piaci értéke 3,66 milliárd dollár körül mozog, a napi kereskedési volumene pedig nem haladja meg a 347 millió dollárt.

A legaktívabb tőzsdék, amelyeken forgalmazzák, a Binance, az OKX, a Digifinex és a HitBTC.

A tokenizált bitcoin ugyanazt az utat követi idén, mint amelyet a stablecoinok terén is tapasztalunk, amelyek készlete szintén jelentős mértékben esett vissza az idei év során.

Az adatok alapján úgy tűnik, hogy a kereskedők nagy arányban vonják ki a pénzüket a piacról, és a stablecoinokat hagyományos fiat dollárra váltják vissza.

A tokenizált bitcoin esetében a készlet csökkenése mögötti ok az lehet, hogy a tulajdonosok visszavonják a tokenizálást, hogy ismét hozzájussanak a saját, eredeti coinjaikhoz.


Olvastad már? Fairspin Million Dollar Race: 1.000.000 dollár vár a gazdájára

Forrás: news.bitcoin.com

Kiemelt kép: Satheesh Sankaran

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.