Búslakodásra semmi ok: ezért jó most HODLernek lenni

Ezekben a bizonytalan időkben aligha van miért vidámnak lenni. A globális káosz és társadalmi eltávolodás közepette most mégis – jobban, mint máskor – hálásnak kell lenned, ha bitcoinHODL-er vagy. Mutatjuk, miért.

1. A bitcoin elkerüli a nagy leértékelődést

Talán az egész koronavírusos pandémia körüli legérdekesebb dolog, hogy senki nem kérdezi meg, honnan érkeznek azok a mágikus kormányzati pénzek a küzdelemre.

Bitcoin vásárlás, eladás gyorsan, kényelmesen, egyszerűen, biztonságosan. Válts kriptovalutát, mint például az Ether, Litecoin, Bitcoin Cash. Kattints a részletekért!

A Financial Times szerdai jelentése szerint:

Andrew Bailey, a Bank of England új kormányzója szerdán azt mondta, hogy a brit jegybank hajlandó végtelen mennyiségű pénzt pumpálni a gazdaságba a legújabb CPFF-en keresztül, hogy segítsen a koronavírus hatásai elleni küzdelemben – és ha a kormány arra kérné, tovább is elmenne.


Ha a központi bankok a pénzzel elfedik a problémát, mi fog maradni? A globális valuták tömeges elértéktelenedése, melyet nagy infláció és vásárlóerő-csökkenés követ majd.
A bitcoin fix kibocsátással rendelkezik. Soha nem fogja elveszíteni az értékét, megfelelő körülmények között pedig idővel egyre értékesebb lesz.
https://twitter.com/HayekAndKeynes/status/1240439301713866757?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1240439301713866757&ref_url=https%3A%2F%2Fbitcoinist.com%2F5-reasons-to-be-happy-if-you-hodl-bitcoin%2F

2. Küszöbön a blokkjutalom-feleződés

A Bitcoin-feleződéssel kapcsolatban talán jóval bullishabbak voltunk a múlt hónapban, amikor az árak 10 ezer dollár fölött voltak.
A feleződés jelenleg úgy néz ki, mint egy kétélű kard. Ha az árak nem növekednek, rövid távon nagy valószínűséggel a kisebb Bitcoin-bányászok kirostálódására kell számítanunk.
A Fundstrat Thomas Leeje szerint a BTC ezt az évet 40 000 dolláron fejezi be. Max Keiser úgy véli, 400 ezer dollár a rövid távú kilátás.
És valaki emlékszik még PlanB, a stock-to-flowos gyerek jóslatára? Ő a múltbéli tapasztalatok alapján azt állítja, a feleződés után 55 ezer dollárra kell számítanunk.

3. Senki nem veheti el tőled

Sajnos sokan voltak kénytelenek okulni azokból a kemény eljárásokból, amikor a pénzintézetek befagyasztották bankszámláikat.
Ha megfelelő tárolási eljárásokat alkalmazol, és a vagyonod távol tartod a kriptotőzsdéktől, a pénz a tiéd.
A hidegtárcákban tárolt pénzedet senki sem veheti el tőled, és senki sem befolyásolhat abban, hogy mennyi pénzt költesz – ellentétben a Bank of Americával, ahol egy esetleges bankrohamtól tartva már most korlátozzák a pénzfelvételi lehetőségeket.


Ahogy egyetlen jegybankelnök sem tudja hirtelen eltüntetni a bitcoin értékét még több pénz nyomtatásával, úgy egyetlen központi hatóság sem tudja a beleegyezésed nélkül lefoglalni a bitcoinodat.

4. Ha csak 0.28 BTC-t birtokolsz, a felső 1 százalékban vagy

Mindig lebegjen előtted, hogy a bitcoin egy hosszú játék.
Ahogy a fiat valuták az összeomlás szélére kerültek, és egyre több embernek nyílik fel a szeme azzal kapcsolatban, hogy egy globális válsággal állunk szemben, a BTC lehetőséget kap, hogy bebizonyítsa létjogosultságát.
Globálisan hozzáférhető, nem kötött engedélyhez és ritka.
Amikor eljutsz arra a szintre, hogy 0,28 bitcoint fogsz birtokolni, a leggazdagabb bitcoinbirtokosok 1 százalékába kerülsz. Ez azt jelenti, hogy bitcoinvagyonodat tekintve a felső 1 százalék között leszel.

5. A BTC most vált el a részvénypiactól

Nincs olyan piac (még az aranyé sem), amely nem lett volna áldozata a brutális értékesítéseknek, és ezalól a bitcoin sem kivétel.
Hogy ő lesz-e a megfelelő üzlet, majd kiderül, egy valamit mindenesetre el kell ismernünk – a rossz hírek ellenére az elmúlt 5 napban történt növekedés adhat némi bizakodásra okot.

Olvastad már? Több tényező alapján is kedvező képet festhet a bitcoin

Forrás: bitcoinist.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép estétek! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.