Buenos Aires blokklánc segítségével fizetné a szociális segélyeket

A közelmúltban beadtak egy törvény-tervezetet, amelyben felvetették, hogy sokkal nagyobb átláthatóságot biztosítana a segélyek esetén a blokklánc-technológia használata.
Dario Nieto, a tervezet beadója szerint a jelenlegi rendszerben a szociális programokkal a közvetítők pénzt tudnak maguknak lecsípni, a blokklánccal viszont ki lehetne iktatni a képből ezeket a harmadik feleket.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A blokklánc követhetővé teszi a tranzakciókat, és ez a technológia számos esetben bizonyított már.
Nieto szenátor szerint a szociális kezdeményezések terén is hasznos lehet, hiszen megakadályozható, hogy a pénz felhasználásáért cserébe a közvetítők különböző politikai aktivitást várjanak el.

„A közösségi tervek esetén megfigyelhető egyfajta politizálódás, a különböző társadalmi kezdeményezések vezetői sokszor tisztességtelenül járnak el az emberekkel, például bizonyos százalékot kérnek a pénzből, amelyet az adott projekt segélyként elnyer. A blokklánc ezt kijavíthatja, hiszen a pénz útja követhetővé válik, és nem kell hozzá közvetítő. A Fejlesztési Minisztériumtól a pénz közvetlenül a rendeltetési helyére kerülhet, anélkül, hogy bárki bármiféle szívességet kérhetne cserébe.”

Nieto szerint nem ritka, hogy az ilyen fejlesztési pénzek esetén a közvetítők elvárják például, hogy akik megkapják, vagy előnyük származik belőle, tüntetéseken vagy felvonulásokon vegyenek részt.

Buenos Aires kedveli a blokkláncot

Nem ez az első eset, hogy Nieto valamilyen blokkláncos kezdeményezéssel áll elő. Előzőleg már kidolgozott egy tervezetet, amely alapján blokkláncot használnának az állami beszerzések és a szerződések kezelésére.
Buenos Aires kifejezetten támogatja a blokkláncot, és több esetben is az infrastruktúra részévé akarja tenni.
A modernizációs törekvések részeként már a végső fázisban jár egy blokklánc-alapú személyazonosító rendszer, a TangoID. Az elképzelések szerint ez 2023 elején már működőképes lenne.
Augusztusban bejelentették, hogy a város saját Ethereum csomópontot futtat majd, főleg azért, hogy így jobban tisztába kerülhessen a technológia alkalmazhatóságával, a kormányzati felhasználási lehetőségekkel.
Áprilisban pedig bejelentették, hogy 2023-tól már az adó is befizethető lesz kriptopénzek használatával.

Olvastad már? Orbán Viktor írását szemlézte a Bitcoin.com News

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.


Legfrissebb bejegyzéseink

Indiai nyugdíjas professzor 231.000 dollárt veszített kriptós csalásban

Egy elismert mumbai főiskola 62 éves, nyugdíjas professzorát nemrég kriptovaluta-csalás áldozatává tették, és 1,93 crore rúpiát (körülbelül 231.000 USD) veszített. Az áldozatot állítólag egy hamis...

Wall Street-i szakértő szerint az XYZVerse lekörözheti az ONDO-t és a Pi Network-öt

Vendégbejegyzés Egy neves Wall Street-i szakértő szerint az XYZVerse, a kriptopiac új szereplője, felülmúlhatja a már ismert platformokat, például az ONDO-t és a Pi Networköt. A...

Bhután 74 millió dollárnyi BTC-t küldött a Binance-re – Eladás jön?

Bhután kormánya 99,47 Bitcoint – az akkori árfolyamon 12,05 millió dollár értékben – mozgatott a Binance kriptotőzsdére befektetési részlege, a Druk Holding révén. Az Onchain Lens...

Roman Storm 3,5 milliós perre készül – már hétfőn indul a Tornado Cash ügy tárgyalása

Roman Storm, a Tornado Cash nevű kriptovaluta keverőszolgáltatás társalapítója 500.000 dolláros sürgős támogatást kért a hétfőn kezdődő perét megelőzően, amely pénzmosás és szankciós megsértések vádjával...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.