Brad Garlinghouse megmagyarázza az XRP tömeges eladását

Brad Garlinghouse, a Ripple alapító vezérigazgatója kifejtette, hogy az XRP nem értékpapírtoken. Azt is elmondta, hogy a Ripple negyedéves XRP-értékesítésének célja a token felhasználási lehetőségeinek kibővítése.
Az XRP valuta sok, medve trenddel párosuló volatilitással szembesült az utóbbi időben. A Ripple fintechvállalathoz szorosan kapcsolódó tokenről sok elemző azt gondolja, miszerint ezt a ’bearish trendet’ az okozta, hogy a Ripple negyedévente óriási mennyiségű tokent értékesít a piacokon.

A harmadik legnagyobb kriptovaluta, az XRP mutatott néhány tevékenységet a közelmúltban, de ez soha nem befolyásolta jelentősen az árát. Az XRP-bálnák továbbra is meglehetősen aktívak voltak a digitális vagyoneszközök piacain.
Mindez annak ellenére történt, hogy a Ripple saját tokenjének ára állandó oldalirányban mozgott. Ez a hiperaktivitás arra késztette a Ripple-igazgató és -alapító Brad Garlinghouse-t, hogy magyarázza meg az eladásokat.
Garlinghouse tisztázta azokat a félreértéseket, amely az XRP-t körülvevő vitákat illeti. Még azokhoz a kritikusokhoz is szólt, akik azt állítják, hogy ez egy értékpapírtoken.

Az XRP nem értékpapírtoken – mondja Garlinghouse

Az XRP-t gyakran azért kritizálják, hogy értékpapír-terméknek lehet nevezni, mivel szoros kapcsolatban áll a Ripple-lel. Noha a kérdés körüli vita nagyon felkapott és meg is oszthatja a kriptoközösséget, Garlinghouse közbelépett. Meg kellett ezt tennie a helyzet megmentése érdekében. Azt mondta, ’egyértelmű’, hogy az XRP nem értékpapírtoken.
A vezérigazgató abban is biztos, hogy a Ripple győztesként fog kilépni a jelenleg folyó csoportos perekből. A pert olyan befektetők indították, akik azt állítják, a kriptovaluta értékpapírtoken.
Garlinghouse így nyilatkozott:

„Mint vádlott a peres eljárásban, nem fogok belemenni a részletekbe (nemsokára kaptok választ a Ripple-től). Viszont ezt hozzáteszem: az SEC irányelveit nem a bizottság bocsátotta ki, és azok nem minősülnek törvénynek, előírásnak vagy szabályozásnak. Nyilvánvaló, hogy az XRP nem értékpapírtoken, amely az Egyesült Királyság és mások számára is egyértelmű.”

A negyedéves XRP-értékesítés célja az XRP utility fejlesztése

A pert kiegészítve, Ripple ellentmondásokkal is szembesül az óriási mennyiségű tokeneladások miatt. Ezen eladásokról hallva a legtöbb elemző és befektető úgy gondolja, a Ripple felelős azért, hogy az XRP ármozgásai nem alakultak a legjobban az utóbbi hónapokban.
Garlinghouse azonban kijelentette, hogy a kriptovaluta értékesítésének célja a utility terjesztése.
Hozzátette:


Feltételezve, hogy a Ripple negyedéves tokeneladása továbbra is negyedévente csökken, és hogy a vállalatnak sikerül megoldania a jelenlegi peres ügyeit, az XRP nagy valószínűséggel felfelé irányuló lendületet fog kapni.

Olvastad már? A bitcoin 10 000 dollárt súrolja, miközben a CME határidős ügyletei a lejárathoz közelednek

Mindez azon a feltevésen is alapul, hogy az általános kriptopiacon stabil növekedés lesz majd tapasztalható.
Forrás:  coinspeaker.com
Kimelt kép: Christopher Michel

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Jön a digitális svéd korona, csak nem az államtól, hanem az AllUnity stablecoinjaként

Egy átlagos stockholmi kávézóban 2026-ban már csúnyán néznek rád, ha papírpénzt veszel elő, és a svéd jegybank már nagyon régóta kísérletezik a saját digitális pénzével,...

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.