Börtönt kapott az EmpiresX kriptotőzsde vezető kereskedője

Joshua David Nicholas az EmpiresX kriptotőzsde vezető kereskedőjeként aktív résztvevője volt egy közel 100 millió dolláros piramisjátéknak.

Ennek következtében most elítélték, és 51 hónap letöltendő börtönbüntetést kapott a szervezői tevékenységért, amelyet a tőzsde megbízásából végzett.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Az ítélet alapján Nicholas értékpapír-csalást követett el.

Az Igazságügy-minisztérium közleménye alapján egy két éves periódusban a platform folyamatosan napi garantált hozamokat ígért, amelyeket a marketing anyagaik szerint kereskedőrobotokkal érnek el, amelyek ötvözik az emberi és a mesterséges intelligenciát, hogy a lehető legnagyobb profitot érjék el.

A valóságban ezek a robotok sosem léteztek. Az elkövetők, Nicholas, Emerson Pires, és Flavio Goncalves a piramisjátékok klasszikus megoldását követve, az új felhasználók pénzéből fizették ki a régieket.

Az állítólag blokklánc-szakértők, Pires és Goncalves a vádirat alapján külföldi kriptotőzsdéken keresztül próbálták tisztára mosni az ügyfelek pénzét.

A felhasználók által befizetett összegből körülbelül 1 millió dollárnyi összeget küldtek be határidős kereskedési számlákra, a többi pénz vagy elveszett, vagy eljátszották, ez áll a CFTC, az USA értékpapír-felügyelete jelentésében, amely idén nyáron kezdett vizsgálatot a három gyanúsított ellen.

A csalási vádakat a tőzsdefelügyelet, a SEC kezdeményezte, ők úgy fogalmaztak, hogy az elkövetők sportkocsikra, luxuscikkekre költötték a felhasználók pénzét, vagy éppen ingatlanokat vásároltak azzal.

A befektetőket olyan téren is megtévesztették, hogy az EmpireX tőzsdét a SEC által szabályozott vállalkozásként tüntették fel, Nicholas pedig úgy hivatkozott magára, mint engedéllyel rendelkező, hivatásos kereskedő.

A SEC elmondta, hogy az EmpireX platform sosem regisztráltatta magát a felügyeletnél, és Nicholas fel lett függesztve hivatásos kereskedőként, már nem tagja a Nemzeti Határidős Kereskedési Társaságnak, mivel nem megfelelően gazdálkodott a rábízott ügyfél-vagyonokkal.

A piramisjáték két éven keresztül működött, 2020 szeptemberétől 2022 elejéig, amikor is már nem tudták teljesíteni a felhasználói kifizetéseket.

Akkoriban kezdődött a nag piaci lejtmenet, és az ügyfelek tömegével próbálták visszakapni a pénzüket a nagy esések miatt.

Pires és Goncalves a gyanú szerint 2022 elején elkezdtek visszavonulni az üzlettől, majd végleg elhagyták a tőzsdét, és az Egyesült Államokat is.

A hatóságok szerint jelenleg Brazíliában bújkálhatnak.


Olvastad már? Uniswap (UNI) chartján bullish jelzést kaptunk

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Base blokklánc éppen frissítésre készült, de helyette a leállás jött

A kriptóban kevés dolog izzaszt meg jobban egy fejlesztőcsapatot, mint amikor a hálózat hirtelen, látszólag minden ok nélkül megáll, és nem jönnek az új blokkok....

MiCA sokk: mégis leáll a Binance az európai felhasználók számára

A világ legnagyobb kriptotőzsdéje, a Binance az elmúlt napokban kénytelen volt szembesülni azzal, hogy az Európai Unió MiCA-szabályozása nemcsak a kis halakat szűri ki, hanem...

54 alkalmazottat küldött el az Ethereum Foundation, bajban van a projekt?

A kriptóban mindig is megvolt az az illúzió, hogy a legnagyobb ökoszisztémák, mint az Ethereum, központjaiban végtelen pénz van, és ezek az alapítványok sosem szorulnak...

Kriptós GTA 6 csalás terjed a gamerek között

A legprofibb csalók pontosan tudják, hogy az embereket már nehéz a klasszikus sémákkal behúzni. Ehelyett fognak egy olyan témát, ami körül globális hisztéria van, és...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.