Bitcoint árul a francia dohánybolt – mi van a szabályozással?

Számos párizsi dohánybolt kezdett el bitcoint árulni fiat pénzért, a tisztázatlan piaci szabályok ellenére – számolt be róla január 8-án a Reuters.

Olvastad már? A Binance színre lép Európában

A hírügynökség megtudta, hogy a világ legnagyobb kriptopénzét mostantól hat különböző párizsi dohányboltban is megvásárolhatjuk.
Ezen felül érkezett egy ellentmondó cikk a francia Capital című újságtól, amely szerint már több mint 24 különböző üzletben lehet kapni kriptopénzt. Mindezek mögött a Keplerk nevű francia kriptotárca fejlesztő áll.

A Capital szerint 50, 100 és 250 eurós tételekben lehet bitcoint vásárolni. A pénz átadása után a dohánybolt egy számlát ad melyen egy kód és egy QR-kód alapján átvehetjük frissen vásárolt bitcoinunkat a Keplerk weboldalán. A Keplerk 7%-ot számít fel minden tranzakción, melyből 1,25 % a boltot illeti.
Adil Zakhar a Keplerk társalapítója a Reutersnek elmondta, hogy nagyban támogatja a kísérletet és februárra több mint 6.500 dohányboltban szeretnék elérhetővé tenni a szolgáltatást.
Ahogy arról novemberben mi is beszámoltunk, a francia dohányszövetség a francia fogyasztóvédelmi hivataltól megszerezte a szükséges engedélyeket, hogy bitcoint árulhasson a dohányboltokban.
Ez egyébként egy független ügynökség, amely a francia jegybank pártfogása alatt áll.
Ennek ellenére, amikor megjelentek ezek a hírek az ország központi bankja tagadta, hogy bármilyen zöld utat adtak volna kriptopénzekkel kapcsolatos döntésre.

A francia tőzsdepiacot szabályozó ügynökség (AMF) ezen felül közzétett egy nyilatkozatot, amelyben a kriptopénzekkel kapcsolatos kockázatokra figyelmeztetik a lakosságot. Az AMF azt is elmondta, hogy a Keplerk mögött álló PAYSAFEBIT SASU, nem rendelkezik a megfelelő engedélyekkel.
A Reuters legutóbbi cikke szerint azonban a francia kormány eddig nem tiltotta be a kriptopénzek dohányboltokban történő árusítását.
Franciaország továbbra is eléggé ambivalens módon kezeli a kriptopénzeket,. Decemberben például az AMF négy kriptopénzekkel kapcsolatos weboldalt tiltott le, amiért nem engedélyezett módon hirdettek befektetéseket.
2018 végén a parlament elutasította a legtöbb kriptopénzzel kapcsolatos törvénymódosítást, amely könnyebbé tette volna az adózást a befektetők és kereskedők számára.
Forrás: cointelegraph.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Telegramon. Legyen szép napod!

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.