Bitcoint árul a francia dohánybolt – mi van a szabályozással?

Számos párizsi dohánybolt kezdett el bitcoint árulni fiat pénzért, a tisztázatlan piaci szabályok ellenére – számolt be róla január 8-án a Reuters.

Olvastad már? A Binance színre lép Európában

A hírügynökség megtudta, hogy a világ legnagyobb kriptopénzét mostantól hat különböző párizsi dohányboltban is megvásárolhatjuk.
Ezen felül érkezett egy ellentmondó cikk a francia Capital című újságtól, amely szerint már több mint 24 különböző üzletben lehet kapni kriptopénzt. Mindezek mögött a Keplerk nevű francia kriptotárca fejlesztő áll.

A Capital szerint 50, 100 és 250 eurós tételekben lehet bitcoint vásárolni. A pénz átadása után a dohánybolt egy számlát ad melyen egy kód és egy QR-kód alapján átvehetjük frissen vásárolt bitcoinunkat a Keplerk weboldalán. A Keplerk 7%-ot számít fel minden tranzakción, melyből 1,25 % a boltot illeti.
Adil Zakhar a Keplerk társalapítója a Reutersnek elmondta, hogy nagyban támogatja a kísérletet és februárra több mint 6.500 dohányboltban szeretnék elérhetővé tenni a szolgáltatást.
Ahogy arról novemberben mi is beszámoltunk, a francia dohányszövetség a francia fogyasztóvédelmi hivataltól megszerezte a szükséges engedélyeket, hogy bitcoint árulhasson a dohányboltokban.
Ez egyébként egy független ügynökség, amely a francia jegybank pártfogása alatt áll.
Ennek ellenére, amikor megjelentek ezek a hírek az ország központi bankja tagadta, hogy bármilyen zöld utat adtak volna kriptopénzekkel kapcsolatos döntésre.

A francia tőzsdepiacot szabályozó ügynökség (AMF) ezen felül közzétett egy nyilatkozatot, amelyben a kriptopénzekkel kapcsolatos kockázatokra figyelmeztetik a lakosságot. Az AMF azt is elmondta, hogy a Keplerk mögött álló PAYSAFEBIT SASU, nem rendelkezik a megfelelő engedélyekkel.
A Reuters legutóbbi cikke szerint azonban a francia kormány eddig nem tiltotta be a kriptopénzek dohányboltokban történő árusítását.
Franciaország továbbra is eléggé ambivalens módon kezeli a kriptopénzeket,. Decemberben például az AMF négy kriptopénzekkel kapcsolatos weboldalt tiltott le, amiért nem engedélyezett módon hirdettek befektetéseket.
2018 végén a parlament elutasította a legtöbb kriptopénzzel kapcsolatos törvénymódosítást, amely könnyebbé tette volna az adózást a befektetők és kereskedők számára.
Forrás: cointelegraph.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Telegramon. Legyen szép napod!

Legfrissebb bejegyzéseink

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.