Binance-CEO: a kormányok meg fogják érteni, hogy el kell fogadni a kriptót

A Binance vezérigazgatója, Changpeng Zhao (CZ) szerint a legtöbb kormány tudja, hogy a kripto bevezetése meg fog történni, függetlenül attól, hogy mit tesznek.

„Jobb szabályozni az iparágat, ahelyett, hogy megpróbálnánk küzdeni ellene” – hangsúlyozta a Binance vezetője.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A Binance vezérigazgatója az FTX összeomlása utáni kriptoregulációról

A Binance vezérigazgatója, Changpeng Zhao (CZ) az FTX kriptotőzsde összeomlását követően pénteken a Binance athéni rendezvényén beszélt a kriptopénzek szabályozásáról.

Azt hiszem, a legtöbb kormány most már megértette, hogy az elfogadás ettől függetlenül meg fog történni.

Jobb szabályozni az iparágat ahelyett, hogy megpróbálnának ellene harcolni.

Az FTX, egy jelentős kriptopénz-kereskedési platform november 11-én összeomlott és csődöt jelentett.

A becslések szerint 1 millió hitelezőnek összesen több milliárd dolláros veszteséggel kell szembenéznie.

Zhao az FTX összeomlását a 2008-as pénzügyi válsághoz hasonlította. A kaszkádhatásokra is figyelmeztetett. Ennek ellenére azt mondta, hogy várakozásai szerint a kriptoipar talpra áll.

CZ szerint az idei év „nagyon csúnya év volt”.

Részletezte:

Az elmúlt két hónapban túl sok minden történt. Azt hiszem, most már látjuk, hogy az iparág egészségesebb… csak azért, mert az FTX-eset megtörtént, nem jelenti azt, hogy minden más üzlet rossz.

A kriptoiparba vetett bizalom helyreállítása érdekében a Binance kétmilliárd dollárt ajánlott fel egy kriptoipari helyreállítási alapba. A tőzsde a héten közölte a kezdeményezés részleteit.

Arra a kérdésre válaszolva, hogy hogyan látja, hogy a jövőben az országok a kriptovalutákat, például a bitcoint is hozzáadják a tartalékaikhoz, Zhao azt mondta, arra számít, hogy a saját valutával nem rendelkező országok vezetik majd a trendet.

Úgy vélekedett:

„A kisebb országok kezdik majd először, azt hiszem.”

Tavaly szeptemberben Salvador lett az első ország, amely a bitcoint törvényes fizetőeszközzé tette az amerikai dollár mellett.

Tovább informálódnál? Segítségre vágysz?
Erre jött létre a Binance Klub Magyar Közössége! 
(A meghívónk 10% örök kedvezményt ad minden új csatlakozónak)

Azóta az ország több ezer BTC-t vásárolt az államkincstár számára. Salvador már rendszeresen napi egy bitcoint vásárol, jelentette be Nayib Bukele salvadori elnök a múlt héten.


Olvastad már? Robert Kiyosaki még mindig optimista a bitcoinnal kapcsolatban

Forrás: news.bitcoin.com

Kiemelt kép: Web Summit

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

54 alkalmazottat küldött el az Ethereum Foundation, bajban van a projekt?

A kriptóban mindig is megvolt az az illúzió, hogy a legnagyobb ökoszisztémák, mint az Ethereum, központjaiban végtelen pénz van, és ezek az alapítványok sosem szorulnak...

Kriptós GTA 6 csalás terjed a gamerek között

A legprofibb csalók pontosan tudják, hogy az embereket már nehéz a klasszikus sémákkal behúzni. Ehelyett fognak egy olyan témát, ami körül globális hisztéria van, és...

Saját predikciós piacot indít a Meta, Zuckerberg már nem csak a feedet akarja uralni

A Polymarket meg a Kalshi akkora figyelmet (és pénzt) kezdett el mozgatni az utóbbi időben, amit már a Szilikon-völgy sem tudott figyelmen kívül hagyni. Most...

A Standard Chartered 3500 dolláros Aave árfolyamot vár

A kriptós jóslás világában általában a két véglet uralkodik. Ha egy nagyobb nevű szereplő belép ide, akkor vagy biztonsági játékot játszanak a Bitcoinnal, vagy mondanak...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.