Binance-CEO: a kormányok meg fogják érteni, hogy el kell fogadni a kriptót

A Binance vezérigazgatója, Changpeng Zhao (CZ) szerint a legtöbb kormány tudja, hogy a kripto bevezetése meg fog történni, függetlenül attól, hogy mit tesznek.

„Jobb szabályozni az iparágat, ahelyett, hogy megpróbálnánk küzdeni ellene” – hangsúlyozta a Binance vezetője.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A Binance vezérigazgatója az FTX összeomlása utáni kriptoregulációról

A Binance vezérigazgatója, Changpeng Zhao (CZ) az FTX kriptotőzsde összeomlását követően pénteken a Binance athéni rendezvényén beszélt a kriptopénzek szabályozásáról.

Azt hiszem, a legtöbb kormány most már megértette, hogy az elfogadás ettől függetlenül meg fog történni.

Jobb szabályozni az iparágat ahelyett, hogy megpróbálnának ellene harcolni.

Az FTX, egy jelentős kriptopénz-kereskedési platform november 11-én összeomlott és csődöt jelentett.

A becslések szerint 1 millió hitelezőnek összesen több milliárd dolláros veszteséggel kell szembenéznie.

Zhao az FTX összeomlását a 2008-as pénzügyi válsághoz hasonlította. A kaszkádhatásokra is figyelmeztetett. Ennek ellenére azt mondta, hogy várakozásai szerint a kriptoipar talpra áll.

CZ szerint az idei év „nagyon csúnya év volt”.

Részletezte:

Az elmúlt két hónapban túl sok minden történt. Azt hiszem, most már látjuk, hogy az iparág egészségesebb… csak azért, mert az FTX-eset megtörtént, nem jelenti azt, hogy minden más üzlet rossz.

A kriptoiparba vetett bizalom helyreállítása érdekében a Binance kétmilliárd dollárt ajánlott fel egy kriptoipari helyreállítási alapba. A tőzsde a héten közölte a kezdeményezés részleteit.

Arra a kérdésre válaszolva, hogy hogyan látja, hogy a jövőben az országok a kriptovalutákat, például a bitcoint is hozzáadják a tartalékaikhoz, Zhao azt mondta, arra számít, hogy a saját valutával nem rendelkező országok vezetik majd a trendet.

Úgy vélekedett:

„A kisebb országok kezdik majd először, azt hiszem.”

Tavaly szeptemberben Salvador lett az első ország, amely a bitcoint törvényes fizetőeszközzé tette az amerikai dollár mellett.

Tovább informálódnál? Segítségre vágysz?
Erre jött létre a Binance Klub Magyar Közössége! 
(A meghívónk 10% örök kedvezményt ad minden új csatlakozónak)

Azóta az ország több ezer BTC-t vásárolt az államkincstár számára. Salvador már rendszeresen napi egy bitcoint vásárol, jelentette be Nayib Bukele salvadori elnök a múlt héten.


Olvastad már? Robert Kiyosaki még mindig optimista a bitcoinnal kapcsolatban

Forrás: news.bitcoin.com

Kiemelt kép: Web Summit

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

CZ szerint az embereknek esélye sem lesz a kriptó tömeges adopciójában, mert az AI megelőz minket

Amikor azt találgatjuk, hogy mikor jön el a kriptó igazi, világméretű adaptációja, általában arra gondolunk, hogy mikor fogja a szomszédunk, a nagymamánk vagy a sarki...

Jön a digitális svéd korona, csak nem az államtól, hanem az AllUnity stablecoinjaként

Egy átlagos stockholmi kávézóban 2026-ban már csúnyán néznek rád, ha papírpénzt veszel elő, és a svéd jegybank már nagyon régóta kísérletezik a saját digitális pénzével,...

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.