Binance-CEO: a kormányok meg fogják érteni, hogy el kell fogadni a kriptót

A Binance vezérigazgatója, Changpeng Zhao (CZ) szerint a legtöbb kormány tudja, hogy a kripto bevezetése meg fog történni, függetlenül attól, hogy mit tesznek.

„Jobb szabályozni az iparágat, ahelyett, hogy megpróbálnánk küzdeni ellene” – hangsúlyozta a Binance vezetője.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A Binance vezérigazgatója az FTX összeomlása utáni kriptoregulációról

A Binance vezérigazgatója, Changpeng Zhao (CZ) az FTX kriptotőzsde összeomlását követően pénteken a Binance athéni rendezvényén beszélt a kriptopénzek szabályozásáról.

Azt hiszem, a legtöbb kormány most már megértette, hogy az elfogadás ettől függetlenül meg fog történni.

Jobb szabályozni az iparágat ahelyett, hogy megpróbálnának ellene harcolni.

Az FTX, egy jelentős kriptopénz-kereskedési platform november 11-én összeomlott és csődöt jelentett.

A becslések szerint 1 millió hitelezőnek összesen több milliárd dolláros veszteséggel kell szembenéznie.

Zhao az FTX összeomlását a 2008-as pénzügyi válsághoz hasonlította. A kaszkádhatásokra is figyelmeztetett. Ennek ellenére azt mondta, hogy várakozásai szerint a kriptoipar talpra áll.

CZ szerint az idei év „nagyon csúnya év volt”.

Részletezte:

Az elmúlt két hónapban túl sok minden történt. Azt hiszem, most már látjuk, hogy az iparág egészségesebb… csak azért, mert az FTX-eset megtörtént, nem jelenti azt, hogy minden más üzlet rossz.

A kriptoiparba vetett bizalom helyreállítása érdekében a Binance kétmilliárd dollárt ajánlott fel egy kriptoipari helyreállítási alapba. A tőzsde a héten közölte a kezdeményezés részleteit.

Arra a kérdésre válaszolva, hogy hogyan látja, hogy a jövőben az országok a kriptovalutákat, például a bitcoint is hozzáadják a tartalékaikhoz, Zhao azt mondta, arra számít, hogy a saját valutával nem rendelkező országok vezetik majd a trendet.

Úgy vélekedett:

„A kisebb országok kezdik majd először, azt hiszem.”

Tavaly szeptemberben Salvador lett az első ország, amely a bitcoint törvényes fizetőeszközzé tette az amerikai dollár mellett.

Tovább informálódnál? Segítségre vágysz?
Erre jött létre a Binance Klub Magyar Közössége! 
(A meghívónk 10% örök kedvezményt ad minden új csatlakozónak)

Azóta az ország több ezer BTC-t vásárolt az államkincstár számára. Salvador már rendszeresen napi egy bitcoint vásárol, jelentette be Nayib Bukele salvadori elnök a múlt héten.


Olvastad már? Robert Kiyosaki még mindig optimista a bitcoinnal kapcsolatban

Forrás: news.bitcoin.com

Kiemelt kép: Web Summit

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Az USA politikusai 2030-ig parkolópályára tehetik a CBDC-t

Amikor pár éve mindenki arról beszélt, hogy az amerikai jegybank, a Federal Reserve hamarosan saját, központi digitális pénzt bocsát ki, a kriptósok és az adatvédők...

A Cardano megint bizonyítani akar, elindult a Leios teszthálózat

A kriptóban kevés projekt kap annyi kritikát a sebessége (pontosabban a lassúsága) miatt, mint a Cardano. A közösség és a piac évek óta azt várja,...

Fájdalmas rekordot hozott az idei második negyedév, sosem volt még ennyi hackertámadás a kriptóban

Amikor a kriptó biztonságáról beszélünk, általában mindenkinek a nagy, többmilliárdos botrányok jutnak eszébe, mint a régi Mt. Gox, vagy az FTX összeomlása. Akkor hetekig csak...

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.