Binance-CEO: a kormányok meg fogják érteni, hogy el kell fogadni a kriptót

A Binance vezérigazgatója, Changpeng Zhao (CZ) szerint a legtöbb kormány tudja, hogy a kripto bevezetése meg fog történni, függetlenül attól, hogy mit tesznek.

„Jobb szabályozni az iparágat, ahelyett, hogy megpróbálnánk küzdeni ellene” – hangsúlyozta a Binance vezetője.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A Binance vezérigazgatója az FTX összeomlása utáni kriptoregulációról

A Binance vezérigazgatója, Changpeng Zhao (CZ) az FTX kriptotőzsde összeomlását követően pénteken a Binance athéni rendezvényén beszélt a kriptopénzek szabályozásáról.

Azt hiszem, a legtöbb kormány most már megértette, hogy az elfogadás ettől függetlenül meg fog történni.

Jobb szabályozni az iparágat ahelyett, hogy megpróbálnának ellene harcolni.

Az FTX, egy jelentős kriptopénz-kereskedési platform november 11-én összeomlott és csődöt jelentett.

A becslések szerint 1 millió hitelezőnek összesen több milliárd dolláros veszteséggel kell szembenéznie.

Zhao az FTX összeomlását a 2008-as pénzügyi válsághoz hasonlította. A kaszkádhatásokra is figyelmeztetett. Ennek ellenére azt mondta, hogy várakozásai szerint a kriptoipar talpra áll.

CZ szerint az idei év „nagyon csúnya év volt”.

Részletezte:

Az elmúlt két hónapban túl sok minden történt. Azt hiszem, most már látjuk, hogy az iparág egészségesebb… csak azért, mert az FTX-eset megtörtént, nem jelenti azt, hogy minden más üzlet rossz.

A kriptoiparba vetett bizalom helyreállítása érdekében a Binance kétmilliárd dollárt ajánlott fel egy kriptoipari helyreállítási alapba. A tőzsde a héten közölte a kezdeményezés részleteit.

Arra a kérdésre válaszolva, hogy hogyan látja, hogy a jövőben az országok a kriptovalutákat, például a bitcoint is hozzáadják a tartalékaikhoz, Zhao azt mondta, arra számít, hogy a saját valutával nem rendelkező országok vezetik majd a trendet.

Úgy vélekedett:

„A kisebb országok kezdik majd először, azt hiszem.”

Tavaly szeptemberben Salvador lett az első ország, amely a bitcoint törvényes fizetőeszközzé tette az amerikai dollár mellett.

Tovább informálódnál? Segítségre vágysz?
Erre jött létre a Binance Klub Magyar Közössége! 
(A meghívónk 10% örök kedvezményt ad minden új csatlakozónak)

Azóta az ország több ezer BTC-t vásárolt az államkincstár számára. Salvador már rendszeresen napi egy bitcoint vásárol, jelentette be Nayib Bukele salvadori elnök a múlt héten.


Olvastad már? Robert Kiyosaki még mindig optimista a bitcoinnal kapcsolatban

Forrás: news.bitcoin.com

Kiemelt kép: Web Summit

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.