Berlin, a blokklánc világvárosa

 

Joseph Lubin, Ethereum-társalapító úgy beszél Berlinről, mint „a blokklánc-világegyetem legfontosabb városáról” – írta a német Cointelegraph július 25-én.

Lubin azt mondta, hogy „Berlinnek van infrastruktúrája, Berlinnek van tehetsége, nagyon jó programozók vannak ott.” Hozzátette, hogy ha Berlin fenn szeretné tartani szerepét, mint blokkláncközpont, „a kormánynak projekteket kellene létrehoznia a blokklánc támogatása érdekében.”

Lubin szerint a blokklánc még mindig nagyon gyerekcipőben jár. Az Ethereum társalapítója, aki most az Ethereum-blokkláncra épülő alkalmazáskészítő vállalat, a ConsenSys vezetője, azt mondta:

„Sok buborékot láttunk már kipukkadni, ez pedig egyre gyakrabban fog bekövetkezni a blokklánc és a kriptopénz esetében. A Bitcoin 30 dollárnál már lufi volt; aztán 200 dollárnál, sőt, végül már 20.000 dollárnál is.”

Annak ellenére, hogy ő maga kevésbé érdekelt a kriptopénzekben, szerinte a Bitcoint körülvevő felhajtás nem egy negatív dolog, hisz több pénzt hoz a piacra, ez pedig elősegíti a technológia fejlődését.

Lubin fő célja az Internet egy következő szakaszának a fejlesztése, amelyet csak Web 3.0-ként emleget. Szerinte a „régi web”-nek túl sok hibája van: az emberek nem akarják, hogy bárki is irányítsa az adataikat, és nincs egy gyors rendszer a határokon átnyúló fizetések végrehajtására sem.

 „El kell távolodnunk azoktól a vállalatoktól, amelyek adatokat gyűjtenek és ezzel pénzt szednek be, az embereknek pedig mindezeket vissza kell szerezniük.” – mondta

Egy Cointelegraphnak adott interjújában a vállalatvezető elmondta, hogy amikor Vitalok Buterin előállt az Ethereum platformok leírásával, „az volt a blokkláncplatformok addigi legelegánsabb, legerőteljesebb leírása.”

Hozzátette, hogy az Ethereum „fejlesztők millióinak tette lehetővé, hogy ne aggódjanak sokat a protokoll miatt, és olyan eszközökkel építhessék a környezetet, amilyeneket eddig is használtak, amikor web- és mobilalkalmazásokat gyártottak, hogy a saját problémáikat azonosíthassák és a saját megoldásaikat dolgozhassák ki.

 

Forrás: cointelegraph.com

Legfrissebb bejegyzéseink

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

A Fülöp-szigetek betiltotta a privacy coinok használatát

Volt idő, amikor a kriptó legnagyobb vonzereje az volt, hogy senki sem tudta, kinek és hova küldöd a pénzed. A korai blokkláncos időkben a teljes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.