Befektetői optimizmus a kriptovaluták iránt

A Business Wire szeptember 6-i jelentése alapján a befektetők – függetlenül az általánosnak vehető kriptopiaci visszaesésektől – még mindig szívesen helyezik pénzüket kriptovalutákba.

Ez az egyik olyan adat, amelyre a SharesPost év közepi kriptovaluta és blokklánc tematikájú felmérése fényt derített.

Töretlen optimizmus

A SharePost, egy FINRA által bejegyzett kereskedő, és a SEC által regisztrált alternatív kereskedési rendszer, illetve regisztrált befektetési tanácsadással foglalkozó szervezet, likviditási elemzésekkel, problémák megoldásával foglalkozik. Ez pedig egyedülálló helyzetet biztosít számukra a kriptopiaci tendenciák megfigyeléséhez.

A vállalat 2018 júliusi online felmérése egy 2490 lakossági avagy kiskereskedelmi befektetőből, és 528 akkreditált ügyfélből álló csoportot vizsgált.

A felmérésben megkérdezettek 59 százaléka mondta azt, hogy a következő 12 hónapban nagyobb befektetési tőkéjét is digitális pénznemekbe helyezné, mindezt annak ellenére, hogy a bitcoin és az ethereum értéke január óta 48 százalékkal csökkent.

Ez az szám csak kis mértékben alacsonyabb a januári felmérésben kapott eredménynél, amikor a kriptopiac egyértelműen növekvő tendenciákat mutatott.

Rohit Kulkarni, a SharePost ügyvezető igazgatója a következőképpen értékelte ki a vizsgálatot:

„Felmérésünk alapján a kriptovalutába befektetők lelkesedése töretlen. Ugyanakkor ez az eredmény azt is jelzi, hogy a korrekció elkülöníti a hosszú távon gondolkodó ügyfeleket azoktól, akik csak rövid távú befektetésként alkalmaznák a digitális pénznemeket.”

Betekintés a felmérés eredményeibe

A kutatás többek között rámutatott arra a tényre is, hogy a bitcoin továbbra is a legszélesebb körben elterjedt kriptovaluta, függetlenül a vizsgált csoporttól. Az akkreditált ügyfelek körében népszerű még az ETH és az XRP is. Általánosságban azonban elmondható, hogy a befektetők legszívesebben a bitcoint választják.

Részben ennek következtében a potenciális befektetők bizakodóbbak a bitcoin jövőjét illetően mint az ethereummal kapcsolatban. Másrészt a tavalyi ICO-bomba ebben az évben már kevésbé fejti ki hatását, 2018-ban jóval kevesebb (és kevesebb sikeres) Ethereum-alapú ICO jöhetett létre

Rendkívül gyorsan nő azonban a blokklánc technológiát alkalmazó szervezetek száma. A SharePost felmérése kimutatta, hogy a lakossági befektetők 49 százalékának, az akkreditált befektetők 32 százalékának munkahelye alkalmaz majd a jövőben blokklánc technológiát.

A kiskereskedelmi csoportban mért érték 12 százalékos növekedést jelent a januári mérési eredményhez képest, ami szintén arra enged következtetni, hogy növekszik a blokklánc-technológia, és annak különböző területi implementációi iránti érdeklődés, illetve a kriptopiactól függetlenül nő a támogatottságuk is.

Azok száma azonban, akik 2020-ra már a kriptovaluták társadalmi általános elfogadottságában bíztak, illetve megvalósíthatónak ítélték ezt, 51 százalékról 27 százalékra esett az arányuk az akkreditált csoportban, a kiskereskedelmi csoportban pedig 42 százalékról 37-re módosult.

Forrás: btcmanager.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségi média-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Twitteren. Legyen szép napod! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink:

Legfrissebb bejegyzéseink

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.