Bank of Russia: a stablecoinok nem jó fizetőeszközök

A bank szerint a stablecoinok rendkívül kockázatosak, és nem igazán alkalmasak fizetőeszközként. A pénzintézet arra válaszul nyilatkozta ezt, hogy egy pénzügyminisztériumi tisztviselő szerint el kellene kezdeniük egy orosz stablecoin fejlesztését.
Az orosz központi bank nézetei alapján a stablecoinok kibocsátása és használata kifejezetten nagy kockázatokat hordoz magában, mivel a fedezetül szolgáló eszköz nincs a felhasználók birtokában.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

„Az ilyen pénzeszközök névértéke a mögöttes fedezetből ered, tehát valójában nincs garantálva. A fedezet ára egyáltalán nem biztos, hogy tényleg stabil.”

Ivan Chebeskov a pénzügyminisztérium egyik részlegének a képviselője, és nemrégiben arra ösztönözte a minisztériumot, hogy támogassa az orosz stablecoinok fejlesztését.
Ezzel a lépéssel segíthetné a vállalkozások fejlődését, és megfelelően szabályozhatná a szektort.

„Ha a vállalatok és a befektetők új módokat igényelnek a fizetésekre, befektetésekre, vagy egy módszer kell, amellyel csökkenhetők a költségek, a kockázatok kézben tartása mellett, akkor támogatnunk kell ezeket az új módokat, megoldásokat.”

Egy nemrégiben tartott web3-as konferencián az is elhangzott, hogy jelenleg nincs rubel-alapú stablecoin. Létre kellene viszont hozni egyet, hiszen a dollárhoz kötött stablecoinok a fiat dollárt is erősítik a létezésükkel, ugyanez történhetne a rubellel is. Nem született viszont előrejelzés arról, hogy mikor jöhetne létre egy ilyen kriptopénz.
Júniusban úgy fogalmaztak egyes szakértők, hogy egy arany-alapú stablecoin használata a nemzetközi kifizetések során csökkenteni tudná a nyugati szankciók hatásait.
A Bank of Russia már foglalkozik a nemzeti valuta digitális változatának a kibocsátásával, és a rendelkezésre álló információk alapján a digitális rubel már tesztelhető fázisban jár.
Ennek során mind a belföldi, mind a nemzetközi használatot ki tudják próbálni. Az ukrajnai invázióra kapott gazdasági válaszok miatt az orosz központi bank megnövelte az erőfeszítéseit, hogy saját digitális pénzt bocsáthasson ki.

Olvastad már? A Dogecoin nem igazán találja a helyét

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

4 figyelemre méltó altcoin, amelyek idén nyáron reflektorfénybe kerülhetnek

Vendégbejegyzés Képzeld el, hogy egy szerény összegből néhány hónap alatt komoly vagyont érhetsz el. A kriptovaluták piaca ezen a nyáron olyan lehetőségeket kínálhat, amelyek ezt valóra...

Ausztrália komolyan teszteli a kriptopénzeket

Ausztrália új szintre emeli a pénzügyi kísérletezést. Most épp a digitális valuták világában próbálja megvetni a lábát. Az ország jegybankja, a Reserve Bank of Australia...

A Solana (SOL) árfolyama új lendületet kapott

A Solana (SOL) árfolyama 3%-ot emelkedett az elmúlt 24 órában, így 2025. július 11-én, pénteken körülbelül 164 dolláron kereskedtek vele. Ez a nagy kapitalizációjú altcoin, amelynek...

Átlépte az 500 millió dolláros határt a Ripple új stablecoinja, az RLUSD

Miközben a kriptopiac ismét zöldben pompázik, a Ripple tokenje, az XRP továbbra is nehezen mozdul ki a holtpontról. A háttérben viszont egy új szereplő lopakodik...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.