Az USA bankjai kifogytak a pénzérmékből

Jelen pillanatban van egy USA bank, amely hajlandó a névértéken felül 5% bónuszt fizetni az ügyfeleinek, ha azok nála adják le a fém pénzérméiket. Szerencsére a bitcoin trilliónyi satoshira osztható.
Az Egyesült Államok gazdasága érmehiánnyal küzd. Éppen ezért Milwaukee állam egyik bankja, a CSB érmevásárlási akciót hirdetett, amely során a névérték fölött 5%-os bónuszt is kifizetnek, amennyiben az ügyfeleik leadják azokat valamelyik bankfiókban.

A bitcoin várhatóan nem a közeljövőben fog kifogyni a satoshikból.
Katie Stolp, a bank operatív elnökhelyettese a honlapjukon így kommentálta ezt az egyedi szituációt:

„Őrült időket élünk, nem vitás. Ezzel a programmal az a célunk, hogy a helyi vállalkozók számára biztosítsuk a működési feltételeket, és a megfelelő eszközöket. A legtöbb pénzügyi vállalkozás 10%-ot von le az érmék értékéből, amelyeket nála próbálnak beváltani. Mi nem ezt tesszük. Mi fizetünk a saját közösségünk tagjainak azért, hogy inkább minket válasszanak.”

A koronavírus hibája

A probléma a koronavírus okozta gazdasági nehézségek számlájára írható. Emiatt történt, hogy az érmeverést leállították az Államokban, és a vásárlók, fogyasztók is próbálják minimalizálni a készpénzes tranzakciókat, amennyire ez lehetséges. Így a boltok szép lassan kifogynak a váltópénzből.
Sokan úgy vélik amúgy, hogy ez a válsághelyzet fogja elindítani a teljesen készpénzmentessé válás útján a gazdaságot.

Satoshik mindenhol

Amennyire tudjuk, a bitcoin nem fog szembesülni ilyen problémával, legalábbis a közeljövőben biztosan nem. Jelenleg 18,44 millió bitcoint bányásztak ki, ez pedig, nos, rengeteg satoshi.
Amennyiben úgy alakul a jövő, hogy 1 satoshi túl értékessé válik ahhoz, hogy önmagában használható legyen, akkor a fejlesztői közösség nyilván megoldja, hogy még tovább osztható legyen, és majd valami hangzatos nevet is adnak neki.
Itt meg kell jegyezni azt is, hogy főleg az alacsony kapitalizációjú projektek esetén, ahol a coin vagy a token olcsóbb, mint 1 sat, néhány tőzsde már számol milli-satoshival.
Az USA Pénzverdéje múlt hónapban ismét munkába állt, és a becslések alapján idén összesen 19,8 milliárd érmét fog gyártani.

Olvastad már? Indulása után 2000%-ot nőtt a legújabb DeFi-token értéke

Forrás: cointelegraph.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Saját predikciós piacot indít a Meta, Zuckerberg már nem csak a feedet akarja uralni

A Polymarket meg a Kalshi akkora figyelmet (és pénzt) kezdett el mozgatni az utóbbi időben, amit már a Szilikon-völgy sem tudott figyelmen kívül hagyni. Most...

A Standard Chartered 3500 dolláros Aave árfolyamot vár

A kriptós jóslás világában általában a két véglet uralkodik. Ha egy nagyobb nevű szereplő belép ide, akkor vagy biztonsági játékot játszanak a Bitcoinnal, vagy mondanak...

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.