Az Uniswap újabb 5 millió tokent oszthat szét

A közösség szavazásra bocsát egy új kérdést, amely során arról döntenek, hogy UNI token airdropot kapjanak-e azok a felhasználók is, akik harmadik félen keresztül használták a dexet.
A szavazásig már csak egy kis idő van hátra, és siker esetén újabb 12619 tárca kaphat fejenként 400 UNI-t. A MyEtherWallet, Argent, Dharma, DeFi Saver, Nuo, Eidoo, Opyn, Furucombo, Monolith, és Rebalance használói várhatják izgalommal az eseményt.

A beadványt a Compound-on futó hitelezési protokoll, a Dharma bocsátotta szavazásra, mert úgy gondolják, nem helyes, hogy ezeket a felhasználókat kihagyták az eredeti airdropból.
Azért ezek a szolgáltatók lettek végül kiválasztva, mert ezek rendszerét nehezebb automatizáltan elérni, így vélhetően nincsen túl sok duplikált tárca a felhasználóknál.

„Az alapján döntöttük ezt el, hogy mennyire nehéz automata kereskedőrobotot telepíteni ezekre a platformokra. Robotokkal könnyen lehet ugyanannak a felhasználónak több tárcája is, ez pedig nem kívánt eredményhez vezetne ebben a kérdésben.”

A szavazás határideje október vége.

A Dharma ezután egy következő, szintén visszamenőleges hatályú disztribúciós beadványt is tervez, de „ezek után már nem fognak több ilyent megszavazni”.
Az érvényességhez 40 millió szavazatra van szükség, ennek egyelőre még jó része hiányzik, az viszont látható, hogy a támogatók döntő többségben vannak.
Az Uniswap legelső szavazása, amelyet szintén a Dharma adott be, nem szerezte meg a szükséges 40 millió szavazatot, pedig 98%-os támogatottságot szerzett a közösségben.
Mindössze 2% volt az ellenzők aránya, viszont vannak, akik úgy vélik, hogy azok is ellenzőnek számítanak, akik szándékosan távol maradnak a szavazástól.

Ez a második beadvány is kapott kritikákat, a SpankChain ügyvezetője, Ameen Soleimani szerint semmilyen értéket nem ad majd az UNI token tulajdonosainak. Ezzel szemben viszont csökkenti a tartalékokat, és olyanokhoz kerülnek a tokenek, „akik valószínűleg úgyis eladnák, negatív hatást gyakorolva az árfolyamra”.
Soleimani mindenesetre támogatja a kezdeményezést, viszont ennek kellene lennie az utolsó ilyen visszamenőleges hatályú disztribúciónak, és a platformnak a jövőben el kellene kerülnie az efféle machinációkat.

Olvastad már? Peter Schiff még soha nem látott akkora lufit, mint a bitcoin

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

 

Legfrissebb bejegyzéseink

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.