Az Uniswap újabb 5 millió tokent oszthat szét

A közösség szavazásra bocsát egy új kérdést, amely során arról döntenek, hogy UNI token airdropot kapjanak-e azok a felhasználók is, akik harmadik félen keresztül használták a dexet.
A szavazásig már csak egy kis idő van hátra, és siker esetén újabb 12619 tárca kaphat fejenként 400 UNI-t. A MyEtherWallet, Argent, Dharma, DeFi Saver, Nuo, Eidoo, Opyn, Furucombo, Monolith, és Rebalance használói várhatják izgalommal az eseményt.

A beadványt a Compound-on futó hitelezési protokoll, a Dharma bocsátotta szavazásra, mert úgy gondolják, nem helyes, hogy ezeket a felhasználókat kihagyták az eredeti airdropból.
Azért ezek a szolgáltatók lettek végül kiválasztva, mert ezek rendszerét nehezebb automatizáltan elérni, így vélhetően nincsen túl sok duplikált tárca a felhasználóknál.

„Az alapján döntöttük ezt el, hogy mennyire nehéz automata kereskedőrobotot telepíteni ezekre a platformokra. Robotokkal könnyen lehet ugyanannak a felhasználónak több tárcája is, ez pedig nem kívánt eredményhez vezetne ebben a kérdésben.”

A szavazás határideje október vége.

A Dharma ezután egy következő, szintén visszamenőleges hatályú disztribúciós beadványt is tervez, de „ezek után már nem fognak több ilyent megszavazni”.
Az érvényességhez 40 millió szavazatra van szükség, ennek egyelőre még jó része hiányzik, az viszont látható, hogy a támogatók döntő többségben vannak.
Az Uniswap legelső szavazása, amelyet szintén a Dharma adott be, nem szerezte meg a szükséges 40 millió szavazatot, pedig 98%-os támogatottságot szerzett a közösségben.
Mindössze 2% volt az ellenzők aránya, viszont vannak, akik úgy vélik, hogy azok is ellenzőnek számítanak, akik szándékosan távol maradnak a szavazástól.

Ez a második beadvány is kapott kritikákat, a SpankChain ügyvezetője, Ameen Soleimani szerint semmilyen értéket nem ad majd az UNI token tulajdonosainak. Ezzel szemben viszont csökkenti a tartalékokat, és olyanokhoz kerülnek a tokenek, „akik valószínűleg úgyis eladnák, negatív hatást gyakorolva az árfolyamra”.
Soleimani mindenesetre támogatja a kezdeményezést, viszont ennek kellene lennie az utolsó ilyen visszamenőleges hatályú disztribúciónak, és a platformnak a jövőben el kellene kerülnie az efféle machinációkat.

Olvastad már? Peter Schiff még soha nem látott akkora lufit, mint a bitcoin

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

 

Legfrissebb bejegyzéseink

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.