Az új-zélandi rendőrség csalásokra figyelmeztet – egy befektető már több mint 200.000 dollárt veszített

Az új-zélandi rendőrség megerősítette, hogy egy befektető 320.000 NZD (213.000$) értékű kriptovalutát veszített el csaló oldalak miatt. A rendőrség szeptember 26-i közleményében felhívta a nyilvánosság figyelmét az online visszaélésekre.

A meg nem nevezett befektető egy „rendkívül jó megtérülési kondíciókat kínáló” kriptovaluta jellegű online rendszerbe fektetett be többszörösen, mígnem a csalók elemelték nagy összegű letétjét – írja Canterbury város rendőrsége jelentésében.

A rendőrségi nyilatkozat alapján – amely a bűncselekmény pontos körülményeit nem említi – „a kriptovalutákba történő befektetések nemsokára tiltottá válhatnak”. A csalók ráadásul személyesen is kapcsolatba léptek az egyes befektetőkkel, amennyiben azok nem fizettek be több pénzt az oldalra, abból a célból, hogy fizetésre bírják őket.

„A legjobb az lenne, ha a befektetés előtt álló felhasználók még a befizetés előtt tanácsot kérnének, mielőtt olyan dolgokba bocsátkoznak amelyhez nem biztos, hogy értenek” – jegyezte meg Paul Reeves őrmester, hozzátéve:

„A csalók rendkívül kitartóak és hitelesek lehetnek, mivel jól ismerik felhasználói bázisuk viselkedését.”

A rendőrségi jelentés további kriptovalutákkal kapcsolatos biztonsági tanácsokkal zárul.

A szabályozók világszerte küzdenek a rosszindulatú szervezetek kezdő kriptovaluta-befektetőket célzó manipulációja és átverése ellen. A Cointelegraph a közelmúltban számolt be az Egyesült Királyságban történt személyazonossággal való visszaélésekről, és az ezek okozta kriptoügyi csalásokról.

A múlt héten Elon Musk, a Tesla és a SpaceX vezérigazgatója a Dogecoin alapítójának, Jackson Palmernek segítségét kérte Twitteren, a kriptovalutával történő visszaélések megállításának érdekében.

Forrás: cointelegraph.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Twitteren. Legyen szép napod! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

A Fülöp-szigetek betiltotta a privacy coinok használatát

Volt idő, amikor a kriptó legnagyobb vonzereje az volt, hogy senki sem tudta, kinek és hova küldöd a pénzed. A korai blokkláncos időkben a teljes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.