Az új-zélandi rendőrség csalásokra figyelmeztet – egy befektető már több mint 200.000 dollárt veszített

Az új-zélandi rendőrség megerősítette, hogy egy befektető 320.000 NZD (213.000$) értékű kriptovalutát veszített el csaló oldalak miatt. A rendőrség szeptember 26-i közleményében felhívta a nyilvánosság figyelmét az online visszaélésekre.

A meg nem nevezett befektető egy „rendkívül jó megtérülési kondíciókat kínáló” kriptovaluta jellegű online rendszerbe fektetett be többszörösen, mígnem a csalók elemelték nagy összegű letétjét – írja Canterbury város rendőrsége jelentésében.

A rendőrségi nyilatkozat alapján – amely a bűncselekmény pontos körülményeit nem említi – „a kriptovalutákba történő befektetések nemsokára tiltottá válhatnak”. A csalók ráadásul személyesen is kapcsolatba léptek az egyes befektetőkkel, amennyiben azok nem fizettek be több pénzt az oldalra, abból a célból, hogy fizetésre bírják őket.

„A legjobb az lenne, ha a befektetés előtt álló felhasználók még a befizetés előtt tanácsot kérnének, mielőtt olyan dolgokba bocsátkoznak amelyhez nem biztos, hogy értenek” – jegyezte meg Paul Reeves őrmester, hozzátéve:

„A csalók rendkívül kitartóak és hitelesek lehetnek, mivel jól ismerik felhasználói bázisuk viselkedését.”

A rendőrségi jelentés további kriptovalutákkal kapcsolatos biztonsági tanácsokkal zárul.

A szabályozók világszerte küzdenek a rosszindulatú szervezetek kezdő kriptovaluta-befektetőket célzó manipulációja és átverése ellen. A Cointelegraph a közelmúltban számolt be az Egyesült Királyságban történt személyazonossággal való visszaélésekről, és az ezek okozta kriptoügyi csalásokról.

A múlt héten Elon Musk, a Tesla és a SpaceX vezérigazgatója a Dogecoin alapítójának, Jackson Palmernek segítségét kérte Twitteren, a kriptovalutával történő visszaélések megállításának érdekében.

Forrás: cointelegraph.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Twitteren. Legyen szép napod! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Az USA politikusai 2030-ig parkolópályára tehetik a CBDC-t

Amikor pár éve mindenki arról beszélt, hogy az amerikai jegybank, a Federal Reserve hamarosan saját, központi digitális pénzt bocsát ki, a kriptósok és az adatvédők...

A Cardano megint bizonyítani akar, elindult a Leios teszthálózat

A kriptóban kevés projekt kap annyi kritikát a sebessége (pontosabban a lassúsága) miatt, mint a Cardano. A közösség és a piac évek óta azt várja,...

Fájdalmas rekordot hozott az idei második negyedév, sosem volt még ennyi hackertámadás a kriptóban

Amikor a kriptó biztonságáról beszélünk, általában mindenkinek a nagy, többmilliárdos botrányok jutnak eszébe, mint a régi Mt. Gox, vagy az FTX összeomlása. Akkor hetekig csak...

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.