Az SEC biztosa szerint a szigorúbb kriptotörvények gátolják az innovációt

Hester Peirce, SEC/biztos árnyaltabb kriptovaluta-szabályozásra szólított fel, mivel több ügynökség is szigorúbb szabályozási terveket követ.

Hester Peirce, az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdei Bizottságának (SEC) biztosa ismét felszólította a szabályozókat, hogy kerüljék a kriptopiac túlzott szabályozását.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A Financial Timesnak nyilatkozva a kriptovalutákkal kapcsolatos pozitív hozzáállása miatt „kriptomama” névre keresztelt Peirce a szigorú szabályozási politika szükségessége ellen érvelt.
Peirce szerint a szabályozók természetüknél fogva agresszívan reagálnak a feltörekvő piacokkal szemben, gyakran az innováció rovására.
Az SEC biztosa arra figyelmeztetett, hogy a szigorúbb szabályozási politikák követése megszünteti a piaci szereplők képességét a peer-to-peer tranzakciók lebonyolítására.
Peirce a kormányzati szabályozás helyett az ipar által irányított szabályozási tevékenységet szorgalmazza.
Peirce már régóta támogatja a kriptopiaci önszabályozását. Már 2019 márciusában az SEC jelenlegi elnökével, Gary Genslerrel folytatott vitában is támogatta a kriptopiaci önszabályozó szervezeteket.
Azonban nem Peirce az egyetlen amerikai szabályozó, aki a kriptopiaci önszabályozás mellett áll.
A Határidős Árutőzsdei Kereskedelmet Felügyelő Bizottság (CFTC) biztosa, Brian Quintenz 2019 februárjában arra szólította fel az ipari résztvevőket, hogy hozzanak létre egy önszabályozási keretrendszert.
Japán kiváló példája a kriptopiaci önszabályozásnak – az ország kriptovaluta önszabályozó szervezete folyamatos kapcsolatot tart a kormányzati szabályozókkal, és együtt vitatják meg a fontos jogi és politikai kérdéseket.
Peirce azonban komoly ellenállással szembesül a piaci szabályozás enyhítésével kapcsolatban, ugyanis Janet Yellen pénzügyminiszter és Gary Gensler, az SEC elnöke egyaránt kijelentették, hogy szorosan figyelemmel fogják kísérni a piacot.

Kedden az IRS a Kongresszustól kért felhatalmazást a kriptopénzek szabályozására.
Még májusban a Pénzügyminisztérium bejelentett egy új tervet annak biztosítására, hogy a kriptoszolgáltatók minden 10.000 USD fölötti tranzakciókat bejelentsenek.
Eközben a Szenátus bankbizottsága szerdán ül össze, hogy megvitassa a Fed által kibocsátott digitális valuta kérdéseit. A jelentések azt mutatják, hogy a vita a szélesebb kriptopiac felé is kiterjedhet.

Olvastad már? Hogyan alakítsd ki kriptovaluta portfóliódat kezdőként 2021-ben? – A BitPadre tippjei

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

4 figyelemre méltó altcoin, amelyek idén nyáron reflektorfénybe kerülhetnek

Vendégbejegyzés Képzeld el, hogy egy szerény összegből néhány hónap alatt komoly vagyont érhetsz el. A kriptovaluták piaca ezen a nyáron olyan lehetőségeket kínálhat, amelyek ezt valóra...

Ausztrália komolyan teszteli a kriptopénzeket

Ausztrália új szintre emeli a pénzügyi kísérletezést. Most épp a digitális valuták világában próbálja megvetni a lábát. Az ország jegybankja, a Reserve Bank of Australia...

A Solana (SOL) árfolyama új lendületet kapott

A Solana (SOL) árfolyama 3%-ot emelkedett az elmúlt 24 órában, így 2025. július 11-én, pénteken körülbelül 164 dolláron kereskedtek vele. Ez a nagy kapitalizációjú altcoin, amelynek...

Átlépte az 500 millió dolláros határt a Ripple új stablecoinja, az RLUSD

Miközben a kriptopiac ismét zöldben pompázik, a Ripple tokenje, az XRP továbbra is nehezen mozdul ki a holtpontról. A háttérben viszont egy új szereplő lopakodik...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.