Az oroszok más országok digitális valutáit is hajlandóak használni

A Bank of Russia úgy nyilatkozott, hogy a digitális rubelhez kialakított rendszert úgy építik fel, hogy az képes legyen kezelni más országok digitális pénznemeit is.

A szükséges megoldások pedig már fejlesztés alatt állnak.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Az orosz CBDC kibocsátására szolgáló platform így a tervek szerint más országok hivatalos pénzeivel is használható lesz majd, az orosz pénzügyi hatóságok egyértelműen kijelentették, hogy ez tervbe van véve.

A központi bank és az orosz törvényhozók úgy fogalmaztak, hogy még nincsen minden részlet letisztázva, de a digitális rubel és a többi külföldi valuta közötti átjárást biztosító megoldások már fejlesztés alatt állnak, több különböző formában is.

A két fő irány, amelyet megcéloztak, az eltérő valuták közötti direkt integráció, vagy egy nemzetközi platform létrehozása, amely kezeli a több eltérő rendszer közötti kommunikációt.

Az orosz központi bank továbbra is határozottan ellenzi, hogy a különböző magánkibocsátású, decentralizált kriptopénzek továbbra is szabadon forgalmazhatók legyenek a Föderáció területén, és a Bits.media információi szerint azt a pletykát is cáfolták, hogy egy saját, állami működtetésű nemzeti kriptotőzsdét hoznának létre.

A bank viszont azt is elmondta, hogy a kriptopénzekkel történő nemzetközi elszámolások, a különböző esettanulmányok, kísérletek elvégzésére egy speciális szervezetet fognak létrehozni, amely kezeli majd az intézmények közötti tranzakciók esetén a kriptopénzek vásárlását és eladását, vállalva a közvetítő szerepét.

Azt viszont már előre elmondták, hogy nem akarnak a rubelhez, a nemzeti fiat valutához kötött stablecoint kibocsátani.

A pénzügyi szabályozók pedig úgy fogalmaztak, hogy alapvetően nincsenek ellene annak, hogy ilyen kriptoeszközökkel kereskedjenek az állampolgárok, vagy ilyenek használatával bonyolítsanak nemzetközi kereskedelmi ügyleteket.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

Az ukrajnai inváziót követő nyugati szankciók miatt az oroszok már dolgoznak egy alternatív pénzügyi elszámoló-rendszeren, amely segítségével a baráti országokkal, például Törökországgal el tudnak számolni egymás között.

Elvira Nabiullina, a központi bank kormányzója azt is hozzátette, hogy a bank lehetővé teszi, hogy a külföldi kereskedelmi kapcsolatok terén kriptopénzekkel is üzletelhessenek a vállalkozások.

zeta

Olvastad már? Gyengülést mutat a Bitcoin a heti zárás közeledtével

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Saját predikciós piacot indít a Meta, Zuckerberg már nem csak a feedet akarja uralni

A Polymarket meg a Kalshi akkora figyelmet (és pénzt) kezdett el mozgatni az utóbbi időben, amit már a Szilikon-völgy sem tudott figyelmen kívül hagyni. Most...

A Standard Chartered 3500 dolláros Aave árfolyamot vár

A kriptós jóslás világában általában a két véglet uralkodik. Ha egy nagyobb nevű szereplő belép ide, akkor vagy biztonsági játékot játszanak a Bitcoinnal, vagy mondanak...

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.