Az OKEx a Lightning Networkkel gyorsítja a bitcointranzakciókat

Ahogy a Lightning Labs tovább dolgozik a Lightning Network képességeinek fejelsztésén, egy újabb tőzsde csatlakozott a hálózathoz.

Az OKEx olcsóbb és gyorsabb tranzakciókat tenne lehetővé a Lightning Network integrálásával.

Egy keddi bejelentés szerint a Lightning Network integrációja a következő negyedévben várható, amikor az OKEx is csatlakozik a hálózathoz mint csomópont.
Az integráció lehetővé teszi az OKEx-felhasználók számára, hogy a Lightning Network előnyeit felhasználva utaljanak bitcoint, ezzel csökkentve a tranzakciós időt és költségeket.
A Lightning Network egy második szintű skálázási megoldás és fizetési protokoll, amely a Bitcoin blokkláncára épül.
A protokoll megalkotását Josep Poon és Thaddeus Dryja javasolta még 2015-ben, hogy megoldják a bitcoin skálázási kérdését. A BitInfoCharts adatai alapján hétfőn több mint 15 dollárba került egy átlagos bitcoinutalás.
Mivel a Lightning Network nem maga a blokklánc, hanem egy rá épülő második réteg, így alkalmas kisebb vagy mikrofizetések lebonyolítására.
A Lightning Labs 2020 augusztusában mutatta be az úgy nevezett „Wumbo” csatornákat, hogy lehetővé tegyék a csomópontok számára nagyobb tranzakciók lebonyolítását.
A Wumbo szó „nagyot” jelent, a Spongyabob Kockanadrágból ered. Azért kapták ezt a nevet a csatornák, mivel a 0,1677 bitcoinos korlátnál nagyobb tranzakciókat is átengednek.
Nem az OKEx az egyetlen tőzsde, amely a Lightning Networkkel kísérletezik. 2019 júliusában az európai Bitstamp váltó is felállította saját csomópontját, hogy javítsák a hálózat képességeit.

2019 decemberében a Bitfinex tőzsde elsőként engedélyezte a Lightning-fizetéseket. 2020 szeptemberében a Bitfinex bejelentette, hogy támogatni fogja a Wumbo-csatornákat, hogy felhasználók nagyobb bitcoinmennyiségeket is utalhassanak.
Az elmúlt hónapok során egyre több kriptotőzsde kezdte támogatni a Lightning Network hálózatát. 2020 decemberében az amerikai Kraken is arról adott hírt, hogy 2021-ben érkezik a Lightning támogatása.
Emellett az OKCoin is bejelentette, hogy 2021 első negyedévében integrálják a hálózatát.

Olvastad már? Januárban 22,3 millióval rekordot döntött az aktív Bitcoin-tárcák száma

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.