Az indiai kormányzat ismét fontolgatja a kriptók betiltását

Öt hónappal azután, hogy az indiai bíróságok visszavonatták a kriptopénzekre vonatkozó tiltásokat az országban, egy hivatalnok szerint a parlament egy új, tiltó törvénycsomagot tervez.

Egy kormányzati tisztviselő állítása szerint két minisztérium az Indiai Központi Bankkal közösen olyan jogszabályokon dolgozik, amelyek segítségével ismét tiltólistára kerülnének a kriptopénzek a szubkontinensen.

A Moneycontrol nevű helyi híroldal szerint a hatóságok arra készülnek, hogy a kriptokereskedelmet végre törvényesen tilthassák meg.
A neve elhallgatását kérő szivárogtatóra hivatkozva közölték, hogy az Információs Minisztérium, az Igazságügyi Minisztérium, és a Központi Bank közösen dolgozik az új jogszabályokon.
A várakozások alapján az indiai parlament augusztus végén, szeptember elején ülésezhet újból. A tiltáshoz a jogi fogalmakat kell megváltoztatni, hogy ne az történjen, mint a legutóbb, amikor a bankok egyszerűen megtagadták a szolgáltatásnyújtást a kriptós vállalkozások számára, köszönhetően a Központi Bank felől érkező nyomásnak.

„Vélhetően a következő parlamenti ülésszakra el is készülnek vele, és akkor el is fogadják majd a törvényhozók. Egyértelműen és világosan ki fogják mondani a kriptokereskedelem illegális voltát.”

 

A kriptó és a törvény

Márciusban a Legfelsőbb Bíróság kimondta, hogy a bankok által követett gyakorlat, amely során nem szolgáltak ki kriptós cégeket, ellenkezik a helyi törvényekkel. Ez az országban működő tőzsdék számának robbanásszerű növekedéséhez vezetett.
A kormányzati tisztviselők mindenesetre úgy gondolták, hogy a Központi Bank tiltását tulajdonképpen hivatalossá is lehet tenni, csak kell hozzá néhány új törvény, amely nem engedélyezi a kriptopénzeket az országban.
Ashish Singhal, a helyi CoinSwitch tőzsde alapítója és vezetője viszont elmondta, idén még kevesebb esélye van egy teljes tiltásnak, mint amennyi akár csak tavaly volt.
A kriptó megítélése sokat változott az elmúlt időszakban Indiában, remélhetőleg pozitív irányba.

A kriptó és a karantén

India sok részén van még mindig valamilyen szintű szigorítás a vírushelyzet miatt, amely márciusban ott is komolyabb lezárásokhoz vezetett. A tőzsdék viszont megnövekedett aktivitásról számolnak be, és a befektetők is jobban odafigyelnek a kriptóra, és kevésbé számolnak a hagyományos eszközosztályokkal.
A szintén indiai illetőségű CoinDCX 2020 első negyedévére 47%-os növekedést tapasztalt, a tiltás feloldása után pedig megtízszereződött az új felhasználók száma.
A WazirX platform is növekedésről számolt be, március és április hónapban is 80-80% emelkedést tapasztaltak. Áprilisban pedig a Coinbase is belépett az indiai piacra, kriptók közötti váltást és kereskedési lehetőséget nyújtva az ottani felhasználóknak.
A Moneycontrol egyenesen úgy fogalmazott, hogy „minden héten sokmilliós üzleteket ütnek nyélbe a kriptoiparban, a karantén alatt ez pedig csak tovább nőtt”.

„Egyre több befektető menekül a digitális pénzekbe, ahogy a hagyományos eszközök körül egyre nagyobbra nő az aggodalom a vírushelyzet miatt.”

Olvastad már? A forgalomban lévő ETH-k 90%-át a mostaninál alacsonyabb áron vették

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

47 millió dollárnyi kriptót fagyasztott be az Europol

A kriptós bűnözésről a legtöbb embernek még mindig a filmekbe illő jelenetek jutnak eszébe. Egy kapucnis hacker áttöri egy nagy tőzsde biztonsági pajzsát, és egyszerre...

Aggódhatnak a befektetők, per indul a Strategy ellen?

A kriptóban van egy ember, aki az elmúlt években a végtelen optimizmus és a "soha ne add el a bitcoinodat" filozófia arca lett. Michael Saylor....

Leépítés a BitGo-nál, az AI és a stablecoinok az új irány

A kriptóban mindig meg lehetett élni abból, ha te voltál az, aki vigyáz mások pénzére. Az intézményi letétkezelés sokáig az iparág egyik legbiztosabb, bár legunalmasabb...

A Base blokklánc éppen frissítésre készült, de helyette a leállás jött

A kriptóban kevés dolog izzaszt meg jobban egy fejlesztőcsapatot, mint amikor a hálózat hirtelen, látszólag minden ok nélkül megáll, és nem jönnek az új blokkok....

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.