Az Ethereum merge-je közelebb lehet, mint gondolnánk

Az Ethereum régóta várt frissítése – az úgynevezett „összeolvadás” – a vártnál hamarabb, szeptember 15-én vagy 16-án történhet meg a blokkláncközösség egyik prominens tagja szerint.
A frissítés, amely befejezi az Ethereumnak a proof-of-stake konszenzusmechanizmusra való áttérését, eredetileg szeptember 19-re vagy annak környékére volt tervezve.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


De Anthony Sassano, egy független „Ethereum-oktató”, aki társalapítója az Ethereum-kutató EthHub weboldalnak, csütörtökön a Twitteren közölte: „Az Ethereum mainnet összeolvadását ideiglenesen szeptember 15/16. körüli időpontra tervezték”.
Hozzátette, hogy a hír az Ethereum magfejlesztőivel folytatott mai telefonbeszélgetésből származik. „Az egyesülés közeleg” – írta.
Az Ethereum frissítésének befejezéséig még két lépés van hátra: az úgynevezett „Bellatrix” és „Paris” frissítések. A hívás során a fejlesztők elmondták, hogy a „Bellatrix” szeptember 6-án fog megtörténni.
A frissítés utolsó, „Paris” néven ismert része akkor fog megtörténni, amikor az Ethereum hashrátája (a hálózat számítási teljesítményének mérőszáma) elér egy bizonyos szintet. Ez jelenleg szeptember 15-én várható.
Ez azonban az elkövetkező napokban és hetekben változhat, mivel a hálózati hashráta nem állandó, és idővel nőhet vagy csökkenhet.
Az Ethereum ETH 2.0-ra való frissítése azt jelenti, hogy ahelyett, hogy proof-of-work blokklánc lenne, az Ethereum proof-of-stake lesz.

Ezáltal megszűnik a bányászok szükségessége. Helyüket a validátorok veszik át, és a hálózat biztonságát a hálózat natív kriptójának, az ETH-nak a zárolásával tartják majd fenn.
Ez a régóta várt és emlegetett változás várhatóan gyorsabbá, skálázhatóbbá és sokkal energiahatékonyabbá teszi a világ vezető okosszerződéses blokkláncát. A júliusban Franciaországban megrendezett Ethereum közösségi konferencián Vitalik Buterin, az Ethereum társalapítója azt mondta, hogy a hálózat következő frissítései „nagyszerűek lesznek a decentralizáció szempontjából”.
A változásnak várhatóan deflációs hatása is lesz az ETH-ra, mivel a stake-elés lehetősége valószínűleg lassítani fogja az ETH kínálatának növekedési ütemét. És ha a kínálat növekedése lelassul, miközben a kereslet nő, az előnyös lehet az Ethereum-befektetők számára. Nem meglepő tehát, hogy a frissítés közeledtével az ETH árfolyama pumpolt: az eszközzel a cikk írásakor 1892,37 dolláron kereskedtek, ami 16,7%-os emelkedést jelent az elmúlt héten.
Forrás: Decrypt

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Fájdalmas rekordot hozott az idei második negyedév, sosem volt még ennyi hackertámadás a kriptóban

Amikor a kriptó biztonságáról beszélünk, általában mindenkinek a nagy, többmilliárdos botrányok jutnak eszébe, mint a régi Mt. Gox, vagy az FTX összeomlása. Akkor hetekig csak...

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Választás elé került a Wall Street: bitcoin vagy AI?

Tavaly mindenki azt hitte, hogy a tech és a kriptó kéz a kézben fog menetelni felfelé. A narratíva az volt, hogy aki szereti a jövőt,...

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.