Az Ethereum bányászási nehézsége a mai nap során kétéves csúcsot döntött meg.

Az Ethereum blokkláncának bányászási nehézsége magyar idő szerint 12:15 óra perckor 3650 terahashre növekedett, ezzel a valaha volt 2. legmagasabb értéket produkálta a Glassnode adatelemző cég szerint.

Egy hajszálnyira a csúcstól

2018. augusztus 9-én az Ethereum bányászási nehézsége akkor rekordot ért el – 3651 terahashre növekedett a Glassnode adatai szerint.

Az Ethereum bányászási nehézsége egy olyan mérőszám, amely megmutatja, hogy mennyire nehéz kibányászni egy blokkot a kriptopénz blokkláncán.

A blokkok bányászatára az Ethereumon zajló tranzakciók feldolgozása végett van szükség.

A bányászási nehézség egyenes arányosságban áll a hálózaton tevékenykedő bányászok számával. Ha a bányászok növelik számítási teljesítményeiket, az a nehézséget is magasabbra tolja – ez biztosítja, hogy a blokkok ne aránytalanul gyors ütemben szülessenek meg.

Glassnode

Az Ethereum bányászási nehézsége minden évben növekszik, mégis augusztus végén lőtt ki igazán, amikor a decentralizált pénzügyek ágazata berobbant. A befektetők milliárdokat toltak Ethereum-alapú decentralizált tőzsdékre és pénzpiacokra, ami a kriptopénz hálózatán is jelentős aktivitást eredményezett.

A legutóbbi bányászásinehézség-növekedés az Ethereum árfolyamának növekedésével érkezett, amely 500 dollár fölé növelte az ETH értékét, először 2018 nyara után, sőt, már hónapok óta növekszik.

Az Ethereum talán a Bitcoinnak tartozik mindezért köszönettel. A legnagyobb összértékű kriptopénz már nagyjából 8000 dollárral növelte meg értékét október eleje óta, amikor az ár még csak 10.500 dollár körül mozgott.

Glassnode

A bitcoin bányászási nehézsége az Ethereumét követi, habár a vezető kriptopénz bányászai sokkal jobban megszenvednek a 134,56 exahash/másodperccel.

Korábban ebben a hónapban a Decrypt arról számolt be, hogy a bitcoin bányászási nehézsége 12 éves történelmének második legnagyobb nehézségcsökkenését könyvelhette el, amikor az érték nagyjából 16%-ot zuhant.

A bitcoinbányászoknak azonban nagyon nagy veszteségeket kellene elszenvedniük, hogy az Ethereum bármikor is megelőzhesse őket e tekintetben.

Olvastad már? Nincs egyedül a Wall Street: egy kereskedő elmondta, hogy miért emelkedik a bitcoin árfolyama

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.