Az arany és a bitcoin piaci manipuláció miatt nem emelkedik

-

Hogy lehet az, hogy a makrogazdasági krízis sem okoz ralit a biztos menedékként emlegetett bitcoinnál? Egy angol elemzőcsoport válasza szerint az „intenzív és nagyléptékű piaci manipuláció miatt”.

Nagy belenyúlás

A Sussex Gazdasági Egyetem kriptopiaccal foglalkozó kutatócsoportja, a CryptoMarketRisk projekt megvizsgálta az idén március óta történt kereskedelmi ügyleteket a biztos menedéknek számító eszközök esetében.

Bitcoin vásárlás, eladás gyorsan, kényelmesen, egyszerűen, biztonságosan. Válts kriptovalutát, mint például az Ether, Litecoin, Bitcoin Cash. Kattints a részletekért!

Az elemzés segítségével azonosították a nagy eladási ajánlatokat az arany határidős piacán, a réz határidősök esetében egy tankönyvi pump-and-dumpot találtak, a bitcoin derivatíváknál pedig hamis adatokra leltek az order book-okban.

„Néhány ügylet a COMEX felületén akkora volument generált, hogy befolyásolták az árfolyamot. Ez egyértelműn ellentétes az USA törvényeivel. Viszont a szinte teljes körű piaci lelassulás miatt a szabályozóknak, mint amilyen a Tőzsdefelügyelet is, rengeteg dolguk lett. Így még akár az ilyen mértékű manipuláció is elkerülheti a figyelmüket.”

Forrás: TradingView.com, Comex

A bitcoin esetében a piaci manipuláció kívül esik az USA hatáskörén. Carol Alexander, a kutatásban részt vevő pénzgazdasággal foglalkozó professzor szerint a BitMEX keze van a dologban.
A Seychelles-szigeteki derivatíva-tőzsde kereskedőrobotjai navigálhatták az árat 8000-ről egészen 4000 dollár alá.

„A márciusi zuhanás során az arany a legrosszabb hetét élte át az elmúlt nyolc évben. Ez a COMEX határidős arany shortjai miatt történt. A bitcoin is nagyot esett, és elég egyértelműen látható, hogy ebben az olyan szabályozatlan tőzsdék is benne voltak, mint amilyen a BitMEX.”

Rizikósabb lett a BTC

A kutatásban megvizsgálták a 2008-as válságot is, hogy az SP500 zuhanására akkor hogyan reagált az arany.
Az adatokból kiderül, hogy a Lehman Brothers csődje lerántotta az USA legfőbb tőzsdeindexét is, az arany pedig mínusz 40%-os korrelációs értéket vett fel erre válaszul. 2020 március és április hónapjaiban is ez történt, a korreláció viszont most plusz 20%.
Ezután az aranyat kicserélték a bitcoinra, és hasonló összefüggést találtak. A 2019-es magához térése után a BTC nem korrelált a hagyományos tőzsdével.
Viszont mikor a piac idén márciusban bezuhant, a korreláció értéke 63%-ra ugrott. Azóta esett, de még mindig a zavaróan magas 40%-on áll.

Forrás: TradingView.com

A bitcoin visszatért a 10000 körüli árszintre, az arany is újra erőre kapott, a kapcsolat a kettő között kockázatot jelent.
A Bank of America legutóbbi felmérése arra jutott, hogy a különböző befektetési alapok kezelői egyelőre nem látják a „V-alakú” piaci gyógyulást.
Ez alapján a Dow Jones, az SP500, és a Nasdaq emelkedése megállhat a következő negyedévben, főleg, ha a FED leveszi a kezét a pénznyomtatóról.
Ezzel megismétlődhet a márciusi helyzet, hogy a befektetők az arany és a bitcoin nyereségével fedezik a többi veszteségüket.
Magyarul azonnal készpénzre váltják a biztos menedéket, és a CryptoMarketRisk is ezt valószínűsíti.

„Ezek a piaci manipulációk és támadások amellett, hogy befolyásolják a kereskedést, az USA dollár és az USA értékpapírok tulajdonosait hozzák jó helyzetbe.”

Olvastad már? A Kína elleni szankciók hátszelén növekedhet a bitcoin

Forrás: bitcoinist.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂

Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

Már 1000 bitcoin-automata van Ausztráliában

Ausztrália, a harmadik legtöbb bitcoin ATM-et üzemeltető ország új mérföldkövet ért el, mivel már 1000 aktív gép üzemel az államban. Az Egyesült Államok 2017 novemberében,...

Az XRP brutális visszaesése: 3 árszint, amit figyelnünk kell

Prémium Ripple (XRP) Az XRP brutálisan elutasította a 200 EMA ellenállási szintet. A stabilitás fenntartására tett kísérlet után az XRP éles visszafordulást tapasztalt a mozgóátlagtól, ami potenciálisan...

Floki Inu (FLOKI) technikai elemzés 04.25.

Prémium Floki Inu (FLOKI) A Floki Inu (FLOKI) árfolyama egy kritikus szinten pihent, ami az elkövetkező napokban masszív bikarallyt eredményezhet. Ahogy azonban a piaci helyzet medvéssé vált, a...

A Futball Pápa kriptója: indul a BetHustlers

Vendégbejegyzés A sportfogadás az emberiség egyik legrégebbi időkre visszanyúló szórakozása, több mint 2000 éves múltra tekint vissza. Az ókori görögök és rómaiak szenvedélyesen űzték ezt a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!