Az amerikai SEC külön irodákat hoz létre a kriptobeadványok felülvizsgálatára

Az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyelete (SEC) külön irodát hoz létre a kriptóval kapcsolatos bejelentések felülvizsgálatára.
Az értékpapír-felügyeleti hatóság hangsúlyozta, hogy „nagyobb és speciálisabb támogatást” kell nyújtani a kriptoeszközök számára.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Az SEC kriptográfiára szakosodott irodája

Az amerikai értékpapír- és tőzsdefelügyelet (SEC) pénteken bejelentette, hogy két új irodát kíván létrehozni a beadványok felülvizsgálatára.
Az egyik az „Office of Crypto Assets”, a másik pedig az „Office of Industrial Applications and Services”, közölte a szabályozó, hozzátéve, hogy várhatóan mindkettő felállítása még az ősszel megtörténik.
A két új iroda csatlakozik az ügynökség hét meglévő irodájához, amelyek „a kibocsátói bejelentések célzott felülvizsgálatát végzik” – részletezte az SEC, megjegyezve, hogy ezek az irodák iparági szakértelem szerint vannak csoportosítva, és az ügynökség Társasági Pénzügyi Osztályának közzétételi felülvizsgálati programja (DRP) alá tartoznak majd.
„A kriptoeszközökkel foglalkozó iroda folytatja a jelenleg a DRP-n belül végzett munkát a kriptoeszközöket érintő bejelentések felülvizsgálata érdekében” – pontosított az értékpapír-felügyeleti hatóság, részletezve:

„A vállalatok és bejelentések egy irodához rendelése lehetővé teszi a DRP számára, hogy erőforrásait és szakértelmét jobban összpontosítsa a kriptoeszközökkel kapcsolatos egyedi és fejlődő bejelentés-felülvizsgálati kérdések kezelésére.”

A kriptopiac közelmúltbeli növekedésére hivatkozva Renee Jones, az SEC Corporation Finance részlegének igazgatója kifejtette, hogy a szabályozó „szükségét látta annak, hogy nagyobb és speciálisabb támogatást nyújtson a DRP pénzügyi irodájában”.
Véleménye szerint:

„Az új irodák létrehozása lehetővé teszi a DRP számára, hogy fokozottabban összpontosítson a kriptoeszközök, a pénzügyi intézmények, az élettudományok, valamint az ipari alkalmazások és szolgáltatások területére, és megkönnyíti, hogy teljesíteni tudjuk küldetésünket.”

Gary Gensler, az SEC elnöke csütörtökön így nyilatkozott:
„A kriptopiac közel 10.000 tokenje közül véleményem szerint a túlnyomó többség értékpapír. E több ezer kriptoértékpapír token ajánlata és értékesítése az értékpapírtörvények hatálya alá tartozik.” Hangsúlyozta: „Megkértem az SEC munkatársait, hogy közvetlenül dolgozzanak együtt a vállalkozókkal annak érdekében, hogy tokenjeiket bejegyezzék és adott esetben értékpapírként szabályozzák”.

Olvastad már? Továbbra is befektetne a bitcoinba a Microstrategy

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.


Legfrissebb bejegyzéseink

Érkeznek a kisbefektetők a kriptopiacra – indul a következő hullám?

Az évek során a kriptovaluta-emelkedések során mindig megfigyelhető volt az a pont, amikor a kisbefektetők is beléptek a piacra. Sokan úgy vélik, hogy az amerikai választások...

A TON lehet a 2025-ös altcoin szezon nagy nyertese? – Árfolyamelemzés és fundamentumok

Prémium Toncoin (TON) A Toncoin (TON), egy nagykapitalizációjú altcoin, amelynek teljesen hígított értéke körülbelül 16 milliárd dollár, napi átlagos kereskedési volumene pedig körülbelül 114 millió dollár. Az elmúlt...

Ébred a kriptopiac – folyamatosan nő a Binance stablecointartaléka

A Binance-en csendben emelkedik az USDT-tartalékok szintje. A tapasztalt kereskedők árgus szemmel figyelik a fejleményeket. Történelmileg a növekvő stablecoin-beáramlás a vásárlóerő visszatérését jelzi. Ez gyakran egy...

A szakértő szerint a DOGE és MTAUR árfolyama megtriplázódhat egy éven belül

A Dogecoin olyan árfolyammintát mutat, amelyről a szakértők azt mondják, már korábban is megjelent. A jelenlegi grafikon nagyon hasonlít arra, amit a korábbi nagy ugrások...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.