Az ADA tárcák száma 40%-kal nőtt év eleje óta

A Cardano blokklánc jelentős növekedést tapasztalt a staking tavaly júliusi aktiválása óta. Az újonnan csatlakozó felhasználók számán is ugyanez érhető tetten.
A legújabb adatok alapján az ADA tárcák száma 2021 eleje óta 40%-kal emelkedett. Ez azt jelenti, hogy naponta 1,5%-kal bővül a hálózaton közreműködők száma.

Számos piaci mérőszám a projektek által futtatott token, coin teljesítménye alapján végzi az értékeléseket.
Sokak szerint viszont az egyetlen igazi mutató, amely egy-egy hálózat állapotát mutatja, az az új felhasználók csatlakozásának a mértéke, sebessége.
Most ugyanez a helyzet a Cardano esetében is. Az ADA token viszonylag visszafogott teljesítményt nyújt, de a mögöttes hálózat rohamléptekkel fejlődik, és egyre decentralizáltabb lesz.
Pieter Nierop, az egyik pool kezelője nemrégiben megosztotta az adatokat, amelyekből látható a napi szintű folyamatos emelkedés a tárcák számában.


Január végéhez közeledve ebben a hónapban 37,8%-os növekedést tapasztaltunk. December 25-én 191 ezer tárca létezett, ez január 25-ére 280 ezer fölé nőtt.
Gyakorlatilag tavaly december eleje óta lassú, de folyamatos emelkedés tapasztalható a tárcák számában.
Az új tárcák létrehozása újabb és újabb felhasználók csatlakozását jelenti a hálózathoz, hiszen a használathoz kell egy saját cím is.
A Cardanoval kapcsolatban viszont egy másik dolgot is érdemes megjegyezni, a delegált ADA átlagos mennyisége viszont csökken.

Forrás: Pieter Nierop

Tehát a közösség nagy része egyre kisebb mennyiséget is hajlandó delegálni. Minél több a poolok által kapott delegáció, annál decentralizáltabb a hálózat.
Jelenleg a teljes forgalomban lévő ADA mennyiség közel 70%-a le van kötve staking poolban. A címek 55%-a pedig az összes tulajdonában lévő tokent delegálja.
Ez jelentős mérföldkőnek számít a hálózat teljes decentralizációja felé vezető úton.

Olvastad már? Vallott a milliárdos Mark Cuban: shitcoinjai is vannak

Forrás: cryptoslate.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Az USA politikusai 2030-ig parkolópályára tehetik a CBDC-t

Amikor pár éve mindenki arról beszélt, hogy az amerikai jegybank, a Federal Reserve hamarosan saját, központi digitális pénzt bocsát ki, a kriptósok és az adatvédők...

A Cardano megint bizonyítani akar, elindult a Leios teszthálózat

A kriptóban kevés projekt kap annyi kritikát a sebessége (pontosabban a lassúsága) miatt, mint a Cardano. A közösség és a piac évek óta azt várja,...

Fájdalmas rekordot hozott az idei második negyedév, sosem volt még ennyi hackertámadás a kriptóban

Amikor a kriptó biztonságáról beszélünk, általában mindenkinek a nagy, többmilliárdos botrányok jutnak eszébe, mint a régi Mt. Gox, vagy az FTX összeomlása. Akkor hetekig csak...

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.