Anthony Scaramucci aggódik az USA politikusai miatt

Scaramucci a Bitcoint „a szabadság eszközének” nevezte, miközben őszintén beszélt a kriptoiparral kapcsolatos hosszú távú optimizmusáról és az amerikai vezetéssel kapcsolatos aggodalmairól.
A Skybridge Capital alapítója szerint a blokklánc-iparnak nagyon fényes jövője van, de aggódik az ország „nagyon gyenge vezetése” miatt.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Scaramucci a Fehér Ház korábbi kommunikációs igazgatója, a Skybridge Capital pedig a 7 milliárd dolláros Skybridge Bitcoin Fundot kezeli.
Az Ausztráliában szerdán megrendezett Australian Financial Review Crypto Summit-on őszintén beszélt a kriptó és a politika jelenlegi és jövőbeli helyzetéről az Egyesült Államokban.
Elmondta, hogy bár a blokklánc technológia jelenleg nehézkesnek tűnik, csillogó jövőt lát az iparág számára.
Úgy érzi azonban, hogy a legnagyobb akadály, amely az iparág növekedésének útjába állhat, az amerikai vezetés „abszolút aljas” politikusai. Scaramucci tömören úgy fogalmazott, hogy nagyon aggódnunk kell, ha a jelenlegi befutók közül kerül ki a következő elnök.
Különösen Ted Cruz szenátort vette célba, akit „a képmutatás apoteózisának” nevezett, mivel Scaramucci szerint hajlamos arra, hogy a magánéletben negatívan beszéljen olyan kérdésekről vagy emberekről, mint Trump, de a nyilvánosság előtt pozitívan nyilatkozzon róluk.
Az iparág kétségkívül reméli, hogy ez a tulajdonság nem vonatkozik Cruz kriptovalutáról alkotott nézeteire.
Cruz szenátor nyíltan kriptopénz-párti, és március 30-án olyan törvényt terjesztett elő, amely megtiltaná a Federal Reserve-nek, hogy központi banki digitális valutát (CBDC) bocsásson ki magánszemélyek számára.

A politikusokkal kapcsolatos aggodalmai ellenére Scaramucci úgy véli, hogy a kriptopénznek az IRS, az adóhivatal általi tulajdonként való besorolása „szinte lehetetlenné teszi annak betiltását az Egyesült Államokban”.

„Azt jósolom, hogy már elérkeztünk ahhoz a pillanathoz, amikor a BTC meglehetősen szabályozott lesz, és más kriptovaluták is meglehetősen szabályozottak lesznek itt az Egyesült Államokban, mindezen okok miatt. Képzeljük csak el, hol lehetünk öt év múlva, amikor a nyugati világban gyakorlatilag mindenkinek lesz egy okostelefonos pénztárcája a zsebében, és valószínűleg a világ összes éttermében tud majd tranzakciókat lebonyolítani.”

Az iparág jövőjével és az 500 000 dolláros BTC árfolyam-jóslatával kapcsolatos hosszú távú optimizmusát olyan rövid távú akadályok mérséklik, mint a BTC tőzsdén kereskedett alap (ETF) hiánya, a Covid elhúzódó aspektusai, az ellátási lánc különböző zavarai és az ukrajnai háború.
A Skybridge megkísérelte elindítani egy spot Bitcoin ETF-et, de az Értékpapír- és Tőzsdebizottság, a SEC januárban elutasította ezt.
Az ősi TradFi kritikusait, Warren Buffettet és Charlie Mungert egyszerűen azzal söpörte le, hogy „a Bitcoin nem érdekli”, hogyan vélekednek róla.

Februárban Munger egy részvényesi ülésen a Bitcoint „nemi betegséghez” hasonlította, amire Scaramucci így reagált:

„Charlie Munger szerint [a Bitcoin] a legrosszabb dolog, ami valaha történt ebben a civilizációban, annak ellenére, hogy atombombák robbantak fel, voltak világjárványok, globális háborúk és népirtások.”

Olvastad már? További 4.197 BTC-t vásárolt a MicroStrategy

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.