Adócsalás miatt nyomoznak egy NFT-kollekció alkotói ellen

A Western Wall NFT gyűjtemény létrehozói az izraeli hatóságok szerint elmulasztottak befizetni 2,2 millió dollárnyi adót a tokenek értékesítése után.

A projekt során s jeruzsálemi nyugati fal egy részét szkennelték be 3D objektumként, és ebből lettek a tokenek.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Az alkotók értékesítették az NFT-ket, a befolyt összegből viszont nem fizettek adót.

A gyanúsítottak, Avraham Cohen és Anthony Polak a saját, holyrocknft.com oldalukon keresztül adták el a tokeneket, és az esetről a sajtóban megjelent hírek úgy fogalmazna, hogy a platform létrehozásával az alkotók kombinálni akarták az üzleti és a technológiai világ fejlődését a zsidó hittel és szellemiséggel.

A nyomozók elmondása alapján a két alkotó 2021 óta összesen több, mint 1700 NFT-t adott el, összesen 620 ETH értékben.

Az eladáskori árfolyamokat figyelembe véve így a kollekció bevétele elérte a 2,2 millió dollárt.

Adózási szempontból pedig ez a pénz adóköteles bevételnek számít, de a páros elmulasztotta ezt feltüntetni az adóbevallásában.

A befolyt kriptopénz egy része különböző tárcák között került szétosztásra, ez viszont további aggodalmakat keltett, hogy esetleg más illegális tevékenység is folyhat a háttérben.

A bíróság egyelőre szabadlábra helyezte a gyanúsítottakat, át kellett adniuk viszont az érintett tárcák kulcsait.

A kollekció árusítását is felfüggesztették, legalábbis a jogi eljárás lezárultáig, ez olvasható a weboldalon.

A csapat viszont kiemelte, hogy a kollekcióhoz tartozó minden egyéb közösségi aktivitás, esemény a tervek szerint fog lezajlani.

A múlt héten egy másik izraeli, NFT-ket készítő grafikust tartóztattak le, aki szintén nem fizette meg az adót az eladott tokenekből szerzett bevétele után, valamint az OpenSea piacterén keresztül fizetésként kapott többi kriptopénz átváltásával szerzett jövedelme után sem.

Izraelben egyelőre nem mondható teljesnek a kriptopénzek szabályozása.

Az ország részvénytőzsdéje nemrégiben beadott egy javaslatot egy törvénytervezet létrehozására, hogy az ügyfeleik számára ajánlhassanak kriptopénzes befektetéseket is.

Emellett a Bank of Israel szintén adott ki iránymutatást, hogy szerintük hogyan kellene szabályozni és felügyelni a stablecoinokhoz köthető pénzügyi aktivitást.

zeta

Olvastad már? Zeta Broker automatikus kriptokereskedési rendszer

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.