A Yearn Finance majdnem annyit keresett márciusban, mint 2020-ban

Bevételeinek legnagyobb része az yVaults-díjakból jött össze.

A Yearn decentralizált pénzügyi szolgáltató közzétette első negyedéves pénzügyi jelentését, amelyben lenyűgöző eredményeket láthatunk.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A Yearn Finance április 27-én közzétett negyedéves jelentése szerint a platform 4,88 millió dolláros bevételt ért el ebben az időszakban.
Beszámolójában a cég jelzi, hogy a feltüntetett értékek a kamatok, adók, értékcsökkenés és amortizáció előtti (röviden: EBITDA) állapotot tükrözik, de még így is figyelemre méltó, hogy a vállalat nagyobb eredményt ért el 2021 első három hónapjában, mint 2020-ban hat hónap alatt összesen, amikor is összesen 3,7 millió USD volt a bevételük.
Csak a márciusi eredményük 3,16 millió dollár volt, ami önmagában majdnem annyi, mint az előző év hat hónapja összesen.
Emellett idén januárban és februárban a defi-protokoll 528 ezer dollárt, illetve 1,19 millió dollárt keresett.
A jelentés részletezi, hogy a yVault termékcsalád volt a legnagyobb bevételtermelő, és továbbra is kritikus elemnek számít a Yearn alaptevékenysége szempontjából.
A széfek (vaults) stratégiákat alkalmaznak a lehető legjobb hozamgazdálkodási lehetőségek automatizálására, más protokollok felhasználásával. A januárban piacra dobott 2-es verziójú széfek megnövelték az időszak bevételét.
Az első negyedévben 36 új yVault indult, köztük öt új 2-es verziójú. A y3CRV vault, amely három stablecoint tartalmaz – USDT, USDC és DAI – volt a legjövedelmezőbb, ez 1,1 millió dolláros bevételt termelt a negyedévben.

Egy 2020-ból származó jelentésből kiderült, hogy akkori bevételeinek kétharmadát a yUSD vault adta.
Az yYFI vault bevételei is jelentősen növekedtek márciusban, mivel a protokoll arra ösztönözte a hozamgazdálkodókat, hogy a nagyobb jövedelmet generáló 2-es verziós széfbe költözzenek.
Korábban a Yearn Finance v1-es széfekkel keresett pénzt a kivonási díjakból, amelyek némelyike ​​még mindig fut, és a fedezet visszavonásakor 0,5%-ot számít fel.
A díjszerkezet kissé megváltozott, amikor a v2-es széfek elindultak, amelyek megszüntették a kivonási díjat, és hozzáadtak egy 2%-os kezelési költséget, valamint egy teljesítménydíjat, amely akár a 20%-ot is elérheti. Ezzel az a céljuk, hogy a felhasználók a legjobban teljesítő széfek után fizessék a legtöbb díjat.
A protokoll február végén elindította a kincstári eszközökkel történő hozamgazdálkodást, amely szintén jelentős bevételeket kezdett termelni.

A Yearn bizottságot hozott létre, hogy megkezdje a kincstárában lévő nem használt eszközök hozamának begyűjtését olyan tőkével, amelyet fedezett adósságpozíciók megnyitásával szereztek más defi-protokollokon – például a MakerDAO-n – keresztül.

„A yVault bevétele volt a kiigazított EBITDA-bevételek fő mozgatórugója, azonban arra számítunk, hogy a jövőben a kincstári hozamgazdálkodás is egyre nagyobb összegű bevétellel tud majd hozzájárulni.”

A cikk írásakor a Yearn Finance-nél lekötött teljes tőke valamivel több mint 3 milliárd dollár a DappRadar adatai szerint.

Olvastad már? A Nexon japán játékóriás 100 millió dollárt fektet be bitcoinba

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Bitcoin árfolyam ingadozik – Robert Kiyosaki újabb zuhanásban reménykedik felhalmozási céllal

A Bitcoin (BTC) jelenleg ingadozó piaci környezetben kereskedik, az árfolyam a cikk írásakor nagyjából 108.192 dollár körül mozgott, ami 0,12%-os enyhe csökkenést jelent az elmúlt...

„A kormányoknak nincs joguk adót szedni a Bitcoin után” – állítja Bill Miller IV

A Miller Value Partners befektetési igazgatója, Bill Miller IV szerint a kormányoknak nincs joguk adót kivetni a Bitcoinra, mivel a tulajdonjogok kezelése nem igényel semmilyen...

A Toncoin árfolyam kilőtt – Ez a meglepő hír áll mögötte!

A The Open Network (TON), a nyílt forráskódú decentralizált Layer 1 blokklánc natív kriptovalutája, a Toncoin, július 8-án megnövekedett keresletet tapasztalt. A token árfolyama mindössze két...

Felhasználók panaszaival küzd az OKX – Számlák befagyasztva, mi áll a háttérben?

Az OKX kriptotőzsde az elmúlt napokban a hírek középpontjába került, miután egyre több felhasználói panasz érkezett számlazárolások miatt. Egy felhasználó arról számolt be, hogy négy éve...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.