A Xapo elnöke altcoin „pusztulásra” figyelmeztett

A Bitcoin árfolyama augusztus 14-én 6000 dollár alá csökkent, június vége óta először. A kriptopénz közössége rugalmas marad.

A Cointelegraph és a Coin360 keddi adatai komor képet festenek a környezetről a kereskedők számára – az összes nagyobb eszköz piros, a Bitcoin pedig 5 százalékot zuhant 24 óra alatt. A 10 legnagyobb érme 17 százalékot, az 50 legnagyobb pedig 20 százalékot esett ugyanazon periódus alatt.

A cikk írásakor egy Bitcoin 6.100 dollárt ér, amellyel heti vesztesége nagyjából 14%.

Az előző bikapiac egyébként július közepén kezdődött, amikor egy 8.450 dolláros tetőzésről megfordult a tendencia.

A medvepiac végül augusztus elején kezdődött, ami a befektetők számára mindössze havi 3 százalékos növekedést jelentett.

A számadatok mindezek ellenére másképp alakultak az altcoinok – főleg az Ethereum esetében, ahol napi szinten 16%, heti szinten pedig 35%-os veszteségeket könyvelhettek el a tulajdonosok.

Az elmúlt 30 nap alatt az ETH/USD árfolyam 40 százalékot esett.

A közösségi médiában a hozzászólók kiemelték, hogy a Bitcoin volatilitása hagyományosan hatással volt az altcoin piacra is, még nagyobb mozgásokat előidézve ezekben az eszközökben.

Ahogy a bitcoin dominanciája – vagy a bitcoin teljes piaci kapitalizációja – 2017 decembere óta nem látott magasságokat ér el, a Twitter elemzői hasonlóan az altcoinok akkori bikapiacát vizionálják.

Állításuk szerint a magasabb bitcoin piaci dominancia alkalmas arra, hogy egy U-fordulatot hozzanak az altcoinok számára.

Mások azonban kevésbé voltak biztosak. Hétfői kommentjében Ted Rogers, a Xapo elnöke azt fontolgatta, hogy a jelenlegi feltételek elősegítik a kriptopénzek tömeges kihalását.

„A CoinMarketCap listájának 90%-a végül majd eltűnik – ez akár most is megtörténhet” – figyelmeztetett hétfőn.

Más nagy kriptoeszközök értékük 10-15 százalékát veszítették el. Ilyen volt pl. a Ripple (XRP), a Litecoin (LTC), az EOS (EOS) és a Cardano (ADA).

Forrás: cointelegraph.com

Legfrissebb bejegyzéseink

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

A Fülöp-szigetek betiltotta a privacy coinok használatát

Volt idő, amikor a kriptó legnagyobb vonzereje az volt, hogy senki sem tudta, kinek és hova küldöd a pénzed. A korai blokkláncos időkben a teljes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.