A VeChain együttműködési megállapodást írt alá San Marinóval

A VeChain blokkláncprojekt együttműködési megállapodást írt alá a San Marino Köztársasággal, és a DNV-csoporttal egy blokkláncalapú ökoszisztéma kifejlesztéséről. A kezdeményezés a „San Marinó-i alacsony szénkibocsátású ökoszisztéma” nevet kapta, ahogy egy július 22-i sajtóközleményben olvashatjuk.

A megfelelő viselkedés díjazása

A hírek alapján a megállapodást a helyi Gazdasági Minisztériummal kötötték meg, a DNV-csoport, és a szintén helyi Innovációs Intézet részvételével.

A közös fejlesztés célja a „San Marinó-i alacsony szénkibocsátású ökoszisztéma” projekt promotálása, amely segítségével a légkörbe juttatott szén-monoxid mennyiségét igyekeznek csökkenteni.
A VeChain fog felelni a San Marino Innovation Token létrehozásáért, amely egy utility token lesz, az állampolgárok pedig jutalomként kaphatják különböző környezetvédelmi tevékenységekért, viselkedésért. Ilyen például a víztakarékosság, a figyelmesebb hulladékgazdálkodás, stb.
A tokenekkel a lakosok különböző állami szolgáltatásokat vehetnek igénybe.
Emellett a projekt mellett a kormányzat tervezi több más blokkláncalapú fenntarthatósági intézkedés bevezetését, valamint két, kifejezetten erre a célra létrehozott munkacsoport felállítását technikusokból, jogászokból, és természetesen az intézmények képviselőiből.

Blokklánc a mindennapi életben

A projekttel kapcsolatban Andrea Zafferani gazdasági miniszter elmondta, izgatottak a partnerkapcsolat illetően. Hozzátette, hogy így az országuk tapasztalatot szerezhet a blokklánc-technológiában, akár a mindennapi életbe is bevezetve azt:

„Olyan módszert kell találnunk, amely közvetlenül ösztönzi a lakosságot, és díjazza a környezettudatos viselkedést. Mindez válasz azokra a világos állampolgári igényekre, hogy országunk kevesebb szenet bocsásson a légkörbe, energia-hatékonyabb legyen, és jobban menedzselje a hulladékot. Távlati célunk, hogy az első zéró-kibocsátású nemzet legyünk a világon.”

Sunny Lu, a VeChain ügyvezetője is kommentálta az együttműködést, hatalmas mérföldkőnek nevezve az állami partnerkapcsolatot mind a VeChain, mind a kriptoszféra egésze számára.

Olvastad már? Hogyan juthatsz MicroCoinhoz?

Ide kapcsolódik az a hír is, hogy még júniusban bejelentették, miszerint a VeChain partnerségre lépett a Walmart China vállalattal, a romlandó élelmiszerek nyomonkövetési rendszerének kidolgozására, szintén blokkláncalapon.
Forrás: btcmanager.com
Kiemelt kép: Bit Gid

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Telegramon.
Legyen szép napod! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Fájdalmas rekordot hozott az idei második negyedév, sosem volt még ennyi hackertámadás a kriptóban

Amikor a kriptó biztonságáról beszélünk, általában mindenkinek a nagy, többmilliárdos botrányok jutnak eszébe, mint a régi Mt. Gox, vagy az FTX összeomlása. Akkor hetekig csak...

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Választás elé került a Wall Street: bitcoin vagy AI?

Tavaly mindenki azt hitte, hogy a tech és a kriptó kéz a kézben fog menetelni felfelé. A narratíva az volt, hogy aki szereti a jövőt,...

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.