A VeChain együttműködési megállapodást írt alá San Marinóval

A VeChain blokkláncprojekt együttműködési megállapodást írt alá a San Marino Köztársasággal, és a DNV-csoporttal egy blokkláncalapú ökoszisztéma kifejlesztéséről. A kezdeményezés a „San Marinó-i alacsony szénkibocsátású ökoszisztéma” nevet kapta, ahogy egy július 22-i sajtóközleményben olvashatjuk.

A megfelelő viselkedés díjazása

A hírek alapján a megállapodást a helyi Gazdasági Minisztériummal kötötték meg, a DNV-csoport, és a szintén helyi Innovációs Intézet részvételével.

A közös fejlesztés célja a „San Marinó-i alacsony szénkibocsátású ökoszisztéma” projekt promotálása, amely segítségével a légkörbe juttatott szén-monoxid mennyiségét igyekeznek csökkenteni.
A VeChain fog felelni a San Marino Innovation Token létrehozásáért, amely egy utility token lesz, az állampolgárok pedig jutalomként kaphatják különböző környezetvédelmi tevékenységekért, viselkedésért. Ilyen például a víztakarékosság, a figyelmesebb hulladékgazdálkodás, stb.
A tokenekkel a lakosok különböző állami szolgáltatásokat vehetnek igénybe.
Emellett a projekt mellett a kormányzat tervezi több más blokkláncalapú fenntarthatósági intézkedés bevezetését, valamint két, kifejezetten erre a célra létrehozott munkacsoport felállítását technikusokból, jogászokból, és természetesen az intézmények képviselőiből.

Blokklánc a mindennapi életben

A projekttel kapcsolatban Andrea Zafferani gazdasági miniszter elmondta, izgatottak a partnerkapcsolat illetően. Hozzátette, hogy így az országuk tapasztalatot szerezhet a blokklánc-technológiában, akár a mindennapi életbe is bevezetve azt:

„Olyan módszert kell találnunk, amely közvetlenül ösztönzi a lakosságot, és díjazza a környezettudatos viselkedést. Mindez válasz azokra a világos állampolgári igényekre, hogy országunk kevesebb szenet bocsásson a légkörbe, energia-hatékonyabb legyen, és jobban menedzselje a hulladékot. Távlati célunk, hogy az első zéró-kibocsátású nemzet legyünk a világon.”

Sunny Lu, a VeChain ügyvezetője is kommentálta az együttműködést, hatalmas mérföldkőnek nevezve az állami partnerkapcsolatot mind a VeChain, mind a kriptoszféra egésze számára.

Olvastad már? Hogyan juthatsz MicroCoinhoz?

Ide kapcsolódik az a hír is, hogy még júniusban bejelentették, miszerint a VeChain partnerségre lépett a Walmart China vállalattal, a romlandó élelmiszerek nyomonkövetési rendszerének kidolgozására, szintén blokkláncalapon.
Forrás: btcmanager.com
Kiemelt kép: Bit Gid

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Telegramon.
Legyen szép napod! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

A Fülöp-szigetek betiltotta a privacy coinok használatát

Volt idő, amikor a kriptó legnagyobb vonzereje az volt, hogy senki sem tudta, kinek és hova küldöd a pénzed. A korai blokkláncos időkben a teljes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.