A VeChain együttműködési megállapodást írt alá San Marinóval

A VeChain blokkláncprojekt együttműködési megállapodást írt alá a San Marino Köztársasággal, és a DNV-csoporttal egy blokkláncalapú ökoszisztéma kifejlesztéséről. A kezdeményezés a „San Marinó-i alacsony szénkibocsátású ökoszisztéma” nevet kapta, ahogy egy július 22-i sajtóközleményben olvashatjuk.

A megfelelő viselkedés díjazása

A hírek alapján a megállapodást a helyi Gazdasági Minisztériummal kötötték meg, a DNV-csoport, és a szintén helyi Innovációs Intézet részvételével.

A közös fejlesztés célja a „San Marinó-i alacsony szénkibocsátású ökoszisztéma” projekt promotálása, amely segítségével a légkörbe juttatott szén-monoxid mennyiségét igyekeznek csökkenteni.
A VeChain fog felelni a San Marino Innovation Token létrehozásáért, amely egy utility token lesz, az állampolgárok pedig jutalomként kaphatják különböző környezetvédelmi tevékenységekért, viselkedésért. Ilyen például a víztakarékosság, a figyelmesebb hulladékgazdálkodás, stb.
A tokenekkel a lakosok különböző állami szolgáltatásokat vehetnek igénybe.
Emellett a projekt mellett a kormányzat tervezi több más blokkláncalapú fenntarthatósági intézkedés bevezetését, valamint két, kifejezetten erre a célra létrehozott munkacsoport felállítását technikusokból, jogászokból, és természetesen az intézmények képviselőiből.

Blokklánc a mindennapi életben

A projekttel kapcsolatban Andrea Zafferani gazdasági miniszter elmondta, izgatottak a partnerkapcsolat illetően. Hozzátette, hogy így az országuk tapasztalatot szerezhet a blokklánc-technológiában, akár a mindennapi életbe is bevezetve azt:

„Olyan módszert kell találnunk, amely közvetlenül ösztönzi a lakosságot, és díjazza a környezettudatos viselkedést. Mindez válasz azokra a világos állampolgári igényekre, hogy országunk kevesebb szenet bocsásson a légkörbe, energia-hatékonyabb legyen, és jobban menedzselje a hulladékot. Távlati célunk, hogy az első zéró-kibocsátású nemzet legyünk a világon.”

Sunny Lu, a VeChain ügyvezetője is kommentálta az együttműködést, hatalmas mérföldkőnek nevezve az állami partnerkapcsolatot mind a VeChain, mind a kriptoszféra egésze számára.

Olvastad már? Hogyan juthatsz MicroCoinhoz?

Ide kapcsolódik az a hír is, hogy még júniusban bejelentették, miszerint a VeChain partnerségre lépett a Walmart China vállalattal, a romlandó élelmiszerek nyomonkövetési rendszerének kidolgozására, szintén blokkláncalapon.
Forrás: btcmanager.com
Kiemelt kép: Bit Gid

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Telegramon.
Legyen szép napod! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.