A VanEck innovációért felelős igazgatójával készített interjút nemrég a CryptoFalka csapata

A hazai berkekben jól ismert, főleg kriptokereskedésre szakosodott CryptoFalka A Bitcoin kisokos című podcastjükben látta vendégül a magyar származású Gurbács Gábort, a VanEck alapkezelő innovációért felelős igazgatóját.
Gurbács a Baranya megyei Pécs mellől az általános iskola elvégzését követően került el az Egyesült Államokba.
A középiskola befejezése után megfordult a Harvardon, az MIT-n, majd végül a Williams Egyetemen szerzett titulust. Fő szakterületévé eközben a matematika és a szociológia vált.

Az interjúból mesélt múltról, jövőről, egyebek mellett részleteket tudhattunk meg a VanEck történelméről, elárulta, hogyan ismerte meg a Bitcoint, valamint milyen tervei vannak a társaságnak a bitcoinalapú ETF-ekkel kapcsolatban.

Nem kellett Amerikába menni a bitcoinért

Bár intuitívan azt hihetnénk, Gurbács először a lehetőségek országában találkozott a bitcoinnal, a valóság az, hogy a kriptopénz a BME-n jött vele szembe először egy kutatása során. Reál beállítottságúként azonnal érdekelni kezdte őt a technológia.
Végül az Egyesült Államokba visszatérve mélyedt el jobban a kérdéskörben, és kamatoztatta új tudását a VanEck alapkezelő berkein belül.
VanEck-ETF
Ha ismerősen hangzik a VanEck, de nem tudod, honnan akkor csak nagyjából 1 évet kell visszautaznod az időben.
Akkoriban mi is sokat cikkeztünk a különböző befektetési társaságok által benyújtott bitcoinalapú ETF-kérelmekről, amelyek elfogadásának határidejét az SEC igyekezett minél jobban csűrni-csavarni.
A VanEck akkor és most is élen járt az ETF témakörében, éppen ezért a beszélgetésből nem hiányozhatott ez az aspektus sem.
Gurbács véleménye szerint egy szabályozott és transzparens termék nagy megbízhatóságot adna a digitális valuta számára. Mint mondja, az intézményi befektetők megjelenésével, ezzel pedig a nagyságrendekkel növekedő forgalom és kereslet következtében, a bitcoin piaca is beérhet.

Példaként hozta fel az arany esetét, amely a ’60-as években nem ritkán produkált akár 5-10-15%-os mozgásokat is.
Beszélt ezenfelül a különféle országok közötti különbségekről is a digitális valuták témájában. Véleménye szerint igazán hasznos lenne, ha Magyarország a már meglévő aranytartaléka mellé némi bitcoint is beszerezne a dollár és euró pénznyomtatásból származó inflációja miatt.
Az országok digitálispénz-elfogadottsága kapcsán említette Kínát, ahol nem régi látogatása során meglepően tapasztalta, hogy QR-kód nélkül már szinte nem is lehet fizetni.
Szó esett továbbá az inflációról, amely régóta nem volt annyira terítéken, mint az idei év során. Számításai szerint a valódi infláció szintje valahol 8-10% körül lehet évente.
Úgy véli, az ez ellen való védekezés leghatékonyabb módja egy jól diverzifikált, részvényeket, kötvényeket, bitcoint, aranyat és ingatlant is tartalmazó portfólió lehet.
Az podcast utolsó elemeként a szabályozásra terelődött a szó. Gábor elmondta, tapasztalata szerint a szabályozók egyértelműen nem akarnak az innováció útjába állni, mindenesetre nem szeretnék feladni a meglévő nemzeti érdekeiket.
A szabályozás terén tehát helyes irány látható, a Revolut és Paypal kapcsán azonban már nem ilyen pozitív az innovációs vezető véleménye.
A legnagyobb gondja az általuk nyújtott szolgáltatással, hogy akár 3-5%-ot is rányomnak az árra, miközben korlátozzak a kriptopénzek felhasználását.

Ahelyett tehát, hogy ezek a cégek valóban a bitcoin oldalán állnának, inkább bemocskolják a kriptopénzek által nyújtott hatékonyságot és szabadságot.
Vajon az USA-ban vagy Európában lesz hamarabb kripto-ETF? Ha szeretnél többet megtudni a VanEck terveiről, valamint, hogy melyik országban várható a leghamarabb kripto-ETF, hallgasd meg a CryptoFalka podcastjét, vagy olvasd el az interjúról készült cikküket.

Olvastad már? Lényegi támaszon küzd az ETH a felszínen maradásért

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.