A tini bitcoinmilliomos szerint a kriptopénz halott

Finman szerint még lesz egy-két magas árnövekedés, de a hosszú távú kilátás elég vészjósló.

Olvastad már? Tom Lee szerint 150 ezer dollárig mehet a Bitcoin

Erik Finman, aki tinédzserként lett bitcoinmilliomos, a kriptovaluta elképesztő, 20.000 dolláros értékénél, arra figyelmeztette a rajongókat, hogy a hosszú távú kilátások elég gyérek.

Finman 2018 elején hívta fel magára a figyelmet, a Bitcoinnak köszönhető hirtelen jött meggazdagodásával. 12 évesen vásárolt először bitcoint, nagymamájától kapott ajándékpénzből.

Most arra figyelmeztette a befektetőket, hogy ne tegyenek mindent egy lapra, mivel még a legnagyobb kriptopénznek is véges élettartama van.

„A bitcoin halott, túlságosan megosztott, és nagyon sok belső viszály van körülötte – ezért gondolom, hogy nem fog mindörökké tartani. Még talán van benne egy-két bika lehetőség, de hosszú távon halott.” – ez elég merész kijelentés egy olyan sráctól, aki 2011-ben vásárolt bitcoint. Akkor a maga 1.000 dollárából 4 milliót csinált.

Mostani kijelentése nem ért mindenkit meglepetésként, mivel januárban már a CNBC-nek elmondta, hogy „szinte biztos benne”, hogy a kriptopénzeknek rossz vége lesz.

A Litecoinhoz sem volt kegyes

Egy másik kriptopénz amely Finman szerint a végét járja, az a Charlie Lee által létrehozott Litecoin. „A Litecoin már egy ideje halott” – tette hozzá. „olyan, mint mikor lemegy a nap és még nyolc percig világos van, a Litecoin jelenleg a hetedik percnél tart. Nehéz is vitába szállni ezzel a kijelentéssel, mivel a Litecoin jelenleg 95%-al ér kevesebbet a legutóbbi árfolyamcsúcsához képest.

Finman szerint azoknak a kriptopénzeknek van jövőjük, amely mögött valamilyen projekt áll. Kiemelte az Ethereumot, a Zcash-t és a Bitcoin Cash-t. Szerinte a Bitcoin Cash mögött nagyon jó technológia rejtőzik, de a fejlesztői borzalmasan szétreklámozták.

Szóval mégis mitől lehet ilyen rossz véleménye a kriptopénzekről? Az egyik oka, hogy szerinte a Wall Street már több lépéssel a kriptoközösség előtt jár: „a Wall Street már ismeri az összes trükköt és megvannak a megfelelői embereik”

De ha csak egy személy tudja felvenni a versenyt a bankárokkal, akkor Finman szerint ő maga lesz az: „jobb vagyok ezekben a dolgokban, mint azok a milliomosok. […] Nem tudják, hogy kell kijátszani a rendszert, mert gyíkok, én viszont sokkal több vagyok annál”

Forrás: marketwatch.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon és az Instagramon. Legyen szép napod!

Ha tetszenek a posztok és az oldalam, illetve szeretnéd támogatni a munkámat, akkor itt megteheted:

BTC: 37Vhz41ZecsMqmDkCntAmY8JUsu6Jp32DC

LTC: MGfcUc7YSHLbYuoEEaoFvhZBLRW1KuSnRE

ETH: 0x7A653baD688C5c09C2D8A4A1eb39C1505e48CaCd

KÖSZÖNÖM!

2 HOZZÁSZÓLÁS

Hozzászólások lezárva.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.