A szakértők szerint az állami kriptopénzeknek univerzálisnak kell lenniük

A központi bankok által kibocsátott kriptopénzek, azaz az angol rövidítéssel írva a CBDC-k csak akkor fognak az egész világon elterjedni, ha képesek lesznek a nemzetközi kompatibilitásra, vélik a téma kutatói Hong Kong egyetemén.

Douglas Arner, az egyetem nemzetközi pénzügyekkel foglalkozó intézetének az igazgatója szerint az univerzális használhatóság kulcsfontosságú lesz a területen.

Az Unitize konferencián tartott beszédében a kutató kitért arra, hogy a világgazdaság tulajdonképpen egymástól eltérő nemzetgazdaságokból áll össze, és ezek közös nevetőre hozása a legnagyobb kihívás, de egyben a legnagyobb lehetőség is.
Nem véletlen, hogy egyre több ország kezdett konkrét lépéseket tenni egy saját állami kibocsátású kriptovaluta létrehozására.
Arner nézete szerint a készülő kínai digitális jüan esetében már most látható a kormányzat fogékonysága, hogy határokon átnyúló tranzakciókhoz is használható legyen.
Ez vélhetően ugyanúgy fog működni, ahogy az előző évek során már tucatnyi országgal megegyeztek a renminbi, a jüan külföldön is használható „változatának” a váltásáról is.

„ Ha megnézzük a pillanatnyi kínai CBDC helyzetet, láthatjuk, hogy fizikai és elektronikus korlátok, határok között használható csak. De könnyen elképzelhetjük, hogyha a renminbi külföldi váltásának a módszerét elkezdjük használni itt is, ezek az elektronikus határok sokkal messzebbre kitolhatók.”

Az USA, az EU, és Kína vezetheti a mezőnyt

Arner szerint a legnagyobb esélye egy ilyen nemzetközileg elismert állami kriptopénzre azoknak a pénzintézeteknek van, akik már most is a legnagyobb pénzkibocsátónak számítanak.
Ezek pedig a FED, a Kínai Népbank, és az Európai Központi Bank.

„Ők különböznek a többiektől. Az, amit más országok, például Kanada, Svédország vagy Szingapúr csinál, előremutató, érdekes, és hasznos. Viszont a világ többi része nem feltétlenül az ő megoldásukat fogja elfogadni, mert nem is biztos, hogy kezelni tudják a gazdasági, pénzügyi tranzakciókat a világgazdaság skáláján.”

Ez pedig ha nem is konkrét versenyhez, de ahhoz biztosan vezethet, hogy egy ideig egymás mellett fognak létezni az alternatív megoldások.

Olvastad már? 24 óra alatt több mint 15 millió dollárt zároltak a Kyber Networkön

Forrás: cointelegraph.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Bitcoin ETF-ek öt hét után 744 millió dolláros beáramlást könyveltek el

Ötheti nettó tőkekiáramlás után az amerikai spot Bitcoin ETF-ek végre pozitívba fordultak, 744,4 millió dolláros beáramlással zárva a hetet – ez a legmagasabb érték nyolc...

A szakértő szerint kiváló formában az XRP, 5,85 dolláros célárat jelöl meg – új altcoin is reflektorfénybe kerül

Az XRP újra lendületet vett azután, hogy az árfolyama emelkedni kezdett az alacsonyabb szintekről. Az eszköz újra átszakította a 2,45 dolláros szintet, amit főként a...

Eladta Kína a Bitcoin-tartalékait? Peter Schiff cáfolja a BTC-fegyverkezési versenyről szóló pletykákat

A Bitcoin Treasuries adatai szerint Kína az egyik legnagyobb állami BTC-tartalékot birtokló ország, az öt legnagyobb között szerepel. A 194.000 BTC tokennel a második helyen...

Trump mémcoin politikai visszhangot váltott ki – összeomlás jöhet?

Donald Trump már egy ideje izgalomban tartja a kriptobefektetőket a saját mémcoinjával, a TRUMP-al. A tokent még beiktatása előtt indította el, ezzel gyorsan népszerű lett...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.