A StakeWise 2 milliós befektetést kapott

A defi-protokoll tokenizálja az ETH 2.0 láncán letétbe helyezett ethert, amely így továbbra is használható.
A DAO-ként működő projekt így akarja megkönnyíteni az ethereum stakelését a felhasználók számára, és így jutott 2 millió dollárnyi befektetői tőkéhez.

Az ETH 2.0 legnagyobb változtatása, hogy a PoW-konszenzusról áttér a PoS-ra, és bányászat helyett csomópontfuttatást végeztet a hálózat fenntartóival.
A befektetés nagy részét a Greenfield One adta, de az iparág más ismert szereplői is beszálltak, mint a Collider Ventures vagy a Lionschain Capital, valamint egyéb privát befektetők.

Rugalmasabb bányászat

Az ETH 2.0 a hálózat skálázását kívánná megoldani, és három fázisban aktiválódna. A most lekötött ether és az azért járó jutalom pedig addig zárolva marad, míg az év későbbi szakaszában el nem indul az első fázis.
A StakeWise viszont egy megoldást kínál erre a helyzetre. A letétbe helyezett ethert tokenizálva a tulajdonosaik mind a letét, mind a jutalom tokenjeihez hozzájuthatnak, és ezeket aztán különféle defi-protokollokban használhatják.
Saját tokent is kiadnak, amely SWISE néven fut, és amely részesedést biztosít a tulajdonosainak a platform bevételéből. Emellett hagyományos governance tokenként is működik, azaz szavazati jogot biztosít a felmerülő kérdések esetén.
A SWISE tokeneket a letétbe helyezett ether után kapják a felhasználók, mégpedig időarányosan. Mostanra a lehívható SWISE nagyjából 30%-át igényelték a jogosultak.


Dmitri Tsumak, a protokoll társalapítója elmondta, a közösségi igényeit szem előtt tartva alakították ki a tokenökonómiát és az irányítási modellt, ráadásul a tokenizálásnak köszönhetően még több hozamot realizálhatnak a felhasználók.

Hogy kicsit meghozzák a kedvet a csatlakozáshoz, airdrop-akciót is hirdettek, a platformon keresztül tokenizált első 25 ezer ETH tulajdonosa között extra mennyiségű SWISE tokent osztanak szét, a teljes készlet 2%-át.
A Dune Analytics felmérése alapján az ETH 2.0 iránti igény nem csökken, mostanra nagyjából 3 millió ethert kötöttek le az új hálózaton.

Olvastad már? Bitcoin ciklusok: aljak

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Legfrissebb bejegyzéseink

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.