A Ripple a dollár értékének további csökkenését jósolja

Folytatódnak a 2020-as év érdekes történései.
Garlinghouse, a Ripple Labs vezérigazgatója azt állította, hogy miután ez az év eddig a szó minden értelmében őrületesnek bizonyult, a vállalkozások továbbra is azon tűnődnek, hogyan folytassák tevékenységüket.

„A világjárvány rengeteg tervet keresztbe húzott” – tette közzé véleményét egy augusztus 28-ai tweetben. „A tegnapi események évtizedek példájával mennek szembe”

– mondta, utalva a Wall Street Journal augusztus 27-ei cikkére, amely az amerikai Federal Reserve azon döntésére összpontosított, miszerint továbbra is támogatják az alacsony kamatlábakat a magasabb infláció lehetséges kárára.

„A jelek arra utalnak, hogy a közeljövőben a dollár további értékcsökkenésére lehet számítani (ez a vagyoneszközök további diverzifikációjához vezethet, amely minden bizonnyal előnyös lesz a kriptó számára)” – tette hozzá Garlinghouse.

A COVID-19 okozta félelem és a megelőző intézkedések márciusi kezdete óta az Egyesült Államok gazdasága hatalmas fordulatot vett.
 
A magas munkanélküliség igényei, a pénznyomtatás, az üzletek bezárása és rengeteg egyéb tényező egy óriási rejtvényt okoztak a küzdelmes helyzet helyrehozását illetően.
A kamatlábak és az infláció volt az a két eszköz az Egyesült Államok kormánya számára az utóbbi időben, melyek nagy szerepet játszottak a megoldás keresésében.
Bár továbbra is fennáll több probléma, a kriptoipar számos résztvevője megjegyezte, hogy a bitcoin elfogadása megfelelő fedezeti ügyletként egy lehetséges megoldás lehet.
Összehasonlítva a vagyoneszközt az arannyal, amelyet hosszú ideje értéktároló fedezeti ügyletnek tekintenek, a Gemini kriptotőzsde társalapítója, Tyler Winklevoss egy olyan lehetséges jelenetet említett meg, melyben a bitcoin elérheti az 500.000 dollárt is.

Olvastad már? Több hónapig és oldalazhat még a bitcoin a múltbéli tapasztalatok alapján

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Választás elé került a Wall Street: bitcoin vagy AI?

Tavaly mindenki azt hitte, hogy a tech és a kriptó kéz a kézben fog menetelni felfelé. A narratíva az volt, hogy aki szereti a jövőt,...

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.