A Riot 650 millió dollárért vásárolt Bitcoin-bányát Texasban

A Riot Blockchain megvásárolta a Whinstone Inc-t, amely a világ legnagyobb adatközpontját készül létrehozni.
A Northern Data AG európai adatinfrastruktúra-társaság eladta amerikai leányvállalatát, a Whinstone Inc-t a Riot Blockchain nyilvános Bitcoin-bányavállalatnak, amely így átveszi az Whinstone által tervezett texasi bányászműveletek feletti irányítást.

Az Northern Data sajtóközleménye szerint az ügylet értéke 67 millió euró készpénz (80 millió dollár), plusz a Riot részvényeinek 12%-a, körülbelül 570 millió dollár értékben, így a vásárlás teljes összege meghaladja a 650 millió dollárt.
Az Northern Data 2019 novemberében vásárolta meg az adatközpontokat működtető Whinstont. Céljuk:

„Észak-Amerika legnagyobb adatközpontjának és a világ legnagyobb Bitcoin-bányászati ​​létesítményének létrehozása.”

A 100 hektáros alapterületű, egy gigawattos létesítmény befejezését 2020 végére tervezték.
A Whinstone Facebook-oldalán közzétett videók azt mutatják, hogy a COVID-19 járvány okozta nehézségek ellenére is jelentős előrelépés történt.
A Northern Data szerint az adatközpont már működik, bár azt nem tudni, hogy bitcoint is bányásznak-e.
Az Northern Data az értékesítésből származó bevételeket nagy teljesítményű számítástechnikai központok bővítésére tervezi felhasználni világszerte.
A Riot részvényei lehetővé teszik számára, hogy „közvetlenül részt vegyen a bitcoin értékpotenciáljának növekedésében.”
A vásárlással a Riot piaci előnyt szerzett legnagyobb amerikai versenytársával, a Marathon Digital-lal szemben. A Riot árfolyama szerdán 48,37 dolláron zárt, szemben a Marathon 46,26 dollárjával.
A Riot nem az egyetlen Texasra összpontosító Bitcoin-bányászati ​​vállalat. A Bitmain kínai ASIC-gyártó, a világ egyik legnagyobb Bitcoin-bányász cége a Whinstone telephelyével szemben, az utca túloldalán kezdte meg működését egy régi Alcoa alumíniumüzemben.

A PayPal társalapítója, Peter Thiel által támogatott Layer1 pedig Texas nyugati részén üzemel. Hamarosan csatlakozhat a listához az Argo Blockchain kanadai bányászvállalat is, amely szintén ebben az államban vásárolt magának területet.
Texas állam az enyhe szabályozásainak és viszonylag olcsó villamos energiájának köszönhetően vált a bányászvállalatok népszerű állomásává.
Az állam hatalmas kőolaj- és földgáz-tartalékokkal rendelkezik, valamint a szélenergiát is hatékonyan képes kiaknázni nagy sík területei miatt.

Olvastad már? Peter Thiel: A bitcoin „kínai pénzügyi fegyver” lehet

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Binance MiCA-engedély nélkül sem hagyná el Európát

A Binance Európai Unióban tapasztalt szabályozási gondjai ellenére a világ legnagyobb tőzsdéje kitart amellett, hogy „nem hagyja el” a kontinenst. Június 24-i közleményében Richard Teng, a...

Nyomás alatt az XRP árfolyama, miközben a tőzsdei kínálat tovább fogy

Az XRP alig 1 dollár felett forog, így a token az év eddigi leggyengébb árfolyamszintjén áll. A blokkláncon mért adatok azonban más képet mutatnak. A tőzsdéken...

Fontos támaszhoz ért a HYPE árfolyama a 22 százalékos esés után

A Hyperliquid HYPE tokenje 22%-kal esett vissza a 75 dolláros történelmi csúcsáról, így a 2026-os emelkedő trendje fontos támaszteszt elé került. A piaci aktivitás a derivatív...

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.