A Riot 650 millió dollárért vásárolt Bitcoin-bányát Texasban

A Riot Blockchain megvásárolta a Whinstone Inc-t, amely a világ legnagyobb adatközpontját készül létrehozni.
A Northern Data AG európai adatinfrastruktúra-társaság eladta amerikai leányvállalatát, a Whinstone Inc-t a Riot Blockchain nyilvános Bitcoin-bányavállalatnak, amely így átveszi az Whinstone által tervezett texasi bányászműveletek feletti irányítást.

Az Northern Data sajtóközleménye szerint az ügylet értéke 67 millió euró készpénz (80 millió dollár), plusz a Riot részvényeinek 12%-a, körülbelül 570 millió dollár értékben, így a vásárlás teljes összege meghaladja a 650 millió dollárt.
Az Northern Data 2019 novemberében vásárolta meg az adatközpontokat működtető Whinstont. Céljuk:

„Észak-Amerika legnagyobb adatközpontjának és a világ legnagyobb Bitcoin-bányászati ​​létesítményének létrehozása.”

A 100 hektáros alapterületű, egy gigawattos létesítmény befejezését 2020 végére tervezték.
A Whinstone Facebook-oldalán közzétett videók azt mutatják, hogy a COVID-19 járvány okozta nehézségek ellenére is jelentős előrelépés történt.
A Northern Data szerint az adatközpont már működik, bár azt nem tudni, hogy bitcoint is bányásznak-e.
Az Northern Data az értékesítésből származó bevételeket nagy teljesítményű számítástechnikai központok bővítésére tervezi felhasználni világszerte.
A Riot részvényei lehetővé teszik számára, hogy „közvetlenül részt vegyen a bitcoin értékpotenciáljának növekedésében.”
A vásárlással a Riot piaci előnyt szerzett legnagyobb amerikai versenytársával, a Marathon Digital-lal szemben. A Riot árfolyama szerdán 48,37 dolláron zárt, szemben a Marathon 46,26 dollárjával.
A Riot nem az egyetlen Texasra összpontosító Bitcoin-bányászati ​​vállalat. A Bitmain kínai ASIC-gyártó, a világ egyik legnagyobb Bitcoin-bányász cége a Whinstone telephelyével szemben, az utca túloldalán kezdte meg működését egy régi Alcoa alumíniumüzemben.

A PayPal társalapítója, Peter Thiel által támogatott Layer1 pedig Texas nyugati részén üzemel. Hamarosan csatlakozhat a listához az Argo Blockchain kanadai bányászvállalat is, amely szintén ebben az államban vásárolt magának területet.
Texas állam az enyhe szabályozásainak és viszonylag olcsó villamos energiájának köszönhetően vált a bányászvállalatok népszerű állomásává.
Az állam hatalmas kőolaj- és földgáz-tartalékokkal rendelkezik, valamint a szélenergiát is hatékonyan képes kiaknázni nagy sík területei miatt.

Olvastad már? Peter Thiel: A bitcoin „kínai pénzügyi fegyver” lehet

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.