Peter Thiel: A bitcoin „kínai pénzügyi fegyver” lehet

A PayPal társalapítója, Peter Thiel a Big Tech és Kína kapcsolatáról szóló szemináriumon elmondta, hogy Kína saját kriptovalutája nem jó hír a USA számára.

Peter Thiel, a PayPal társalapítója a konzervatív Nixon szeminárium szerdai virtuális rendezvényén nyilatkozva arról beszélt, hogy Kína megnyerni készül a pénzügyi fegyverkezési versenyt az Egyesült Államokkal szemben.

A fegyver, amelyet Thiel szerint Kína használ, a Bitcoin.

„Annak ellenére, hogy én magam is Bitcoin-párti vagyok, sokat tűnődöm azon, hogy a bitcoinra, mint Kína pénzügyi fegyverére kell-e gondolni az Egyesült Államokkal szemben, mivel az fenyegeti a fiat pénzek létezését, de különösen az amerikai dollárét.” – mondta Thiel.


A kérdés, amelyet Thiel látszólag megválaszolt, nem csupán a bitcoinról szólt, hanem Kína digitális jüan létrehozására vonatkozó tervéről is.
Hugh Hewitt moderátor tudni akarta, hogy a digitális jüan „veszélyt jelent-e a dollár világpiaci dominanciájára.” Thiel szerint nem.
Elutasította a kínai központi bank által „valamiféle totalitárius mérőeszközként” kibocsátott digitális valutát.
Az igazi aggodalom Thiel szerint a bitcoin, mert nagyobb valószínűséggel szolgál majd működő globális tartalék valutaként. Minél kevésbé domináns a dollár, annál kevésbé képes befolyásolni értékét az amerikai monetáris és külpolitika.

„Ha Kína hosszútávú bitcoin befektető, akkor talán geopolitikai szempontból az USA-nak keményebb kérdéseket kellene feltennie, hogy pontosan hogyan is működik” – mondta.

A „Big Tech és Kína: mire van szükségünk a Szilícium-völgyből?” címet viselő szemináriumon Mike Pompeo volt külügyminiszter és Robert O’Brien volt nemzetbiztonsági tanácsadó is részt vett.

Pompeo egyetértett abban, hogy a digitális jüan „óriási hatással van Kína megfigyelési kapacitására”, bár azt is elmondta, hogy egy ilyen valuta maga is lehetővé teszi, hogy határokon átnyúló tranzakciókat hajtsanak végre, amelyek ellensúlyozhatják az amerikai szankciókat:

„biztosra akarnak menni abban, hogy amikor a külügyminiszter szankciókat vezet be az iráni vezetés ellen, akkor is lesz módjuk arra, hogy iráni olajat vásároljanak.”

Thiel számos kriptovállalkozásba fektetett be, beleértve a Layer1 Technologies bitcoin bányavállalatot és az Alchemy blokklánc-fejlesztő platformot.

Olvastad már? A Binance vezérigazgatója vagyonának „közel 100%-át” kriptóban tartja

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Elképesztő: 500 millió dollárt gyűjtött egy mémcoin projekt 12 perc alatt – jön a következő ICO-hullám?

A Solana közösség és a kockázati tőkések szerint a projekt új korszakot nyithat az internetes tőkebevonás világában. A mémcoin-launch platform, a Pump.fun 500 millió dollárt gyűjtött össze...

Visszatérhet a Bitcoin-maci? Xapo Bank-vezér szerint a ciklus még él

A négyéves Bitcoin-piaci ciklus — amely új történelmi csúcsokat követően mély korrekciókkal jár — a közhiedelemmel ellentétben még nem halt ki, állítja Seamus Rocca, a...

Túléli a BTC-tartalékot felhalmozó cégek többsége az adósságcsapdát?

Ma ott tart a Bitcoin piac, hogy olyan nagy nevek, mint a Marathon Digital vagy a Nakamoto, több, mint 725.000 darab bitcoint tartanak a saját...

A piaccal együtt a SOL is pörög, egyre többen csatlakoznak a Snorter ICO-hoz is

Vendégbejegyzés A Solana egy nap alatt csaknem 5%-ot emelkedett a Bitcoin újabb ralijának hatására. Bár a Bitcoin új csúcsa az egész piacra pozitív hatással volt, a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.