A MiamiCoin 8 millió dolláros bevételt hozott a városnak

Miami polgármestere, Francis Suarez elárulta, hogy a város eddig több mint 8 millió dollárt termelt a CityCoinsszal való partnerségből.
A város a magáról elnevezett saját érme létrehozásával belevetette magát a kriptopénzekbe, és a polgármester szerint ez a lépés a bevételek szerzése szempontjából is hasznos volt.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A lépésre azt követően került sor, hogy a polgármester bejelentette, hogy Miamit a világ „kriptopénz-innovációs központjává” kívánja tenni.
A CityCoinsszal összefogva a város bevezette a MiamiCoint. A város a CityCoins protokollt használó felhasználók által bányászott érmék 30%-át kapja, és egy hónap alatt a CityCoins már több mint 8 millió dollárt küldött a város számlájára.
Miami alacsony adói mindig is vonzerőt jelentettek a vállalatok számára, amit a polgármester ismét a város javára kíván fordítani, hogy új technológiai vállalkozókat csábítson a környékre.
A polgármester úgy véli, hogy a városba érkező kriptovaluta-innováció adómentessé teheti Miamit. Mivel Miamiban vannak a leglazább törvények a kriptopénzekkel kapcsolatban, reméli, hogy a város az innováció központjaként szolgálhat a feltörekvő kriptotérség számára.
Ez vezetett a Miamiba költöző kripto- és pénzügyi innovációs cégek beáramlásához. Szabályozási környezete alkalmassá teszi mind a befutott, mind az induló vállalkozások számára.
A technológiai cégek Miamiba költözése nemcsak az innováció melegágyává változtatja a várost, hanem pozitívan befolyásolja a gazdaságot is, mivel ezek a cégek több munkahelyet teremtenek a nyomukban.

Miami beleveti magát a kriptóba

Suarez azt az ötletet is felvetette, hogy a városban kriptóval fizetnék a béreket. A polgármester elárulta, miszerint vizsgálják, hogyan lehetne lehetővé tenni a fizetések és bérek bitcoinban történő kifizetését.
És azt is vizsgálják, hogy a lakosok hogyan fizethetik be az esedékes adókat és illetékeket kriptóval. Tehát amellett, hogy a lakosok coinokat bányászhatnak – amely a városnak is hasznára válik –, a kriptovagyonukkal ki is fizethetik a kormánynak járó tartozásaikat.
Bár a város rajong a kriptóért, egyben óvatos is, hogy miként kezeli a kriptóba való bekapcsolódást. A tárcájában tartott érméket például közvetlenül dollárra váltja át. De a városi tisztviselők még nem költötték el a pénzt.

A Washington Post beszámolója szerint hat hónapig várnak, mielőtt elköltenék a MiamiCoinon keresztül szerzett kriptót. Ennek célja, hogy megbizonyosodjanak arról, hogy biztonságos a pénz elköltése, mielőtt elkezdenék.
Miami az utóbbi időben a kriptobányászokat is elkezdte vonzani. A polgármester megkérdezte őket, hogy nem hoznának-e létre bányászfarmokat a dél-floridai Turkey Point atomerőmű közelében, miután azok kénytelenek voltak elköltözni Kínából a szigorítások közepette.

Olvastad már? 3 indok arra, hogy az Ethereum duplázhat a 4. negyedévben

Forrás: bitcoinist.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

47 millió dollárnyi kriptót fagyasztott be az Europol

A kriptós bűnözésről a legtöbb embernek még mindig a filmekbe illő jelenetek jutnak eszébe. Egy kapucnis hacker áttöri egy nagy tőzsde biztonsági pajzsát, és egyszerre...

Aggódhatnak a befektetők, per indul a Strategy ellen?

A kriptóban van egy ember, aki az elmúlt években a végtelen optimizmus és a "soha ne add el a bitcoinodat" filozófia arca lett. Michael Saylor....

Leépítés a BitGo-nál, az AI és a stablecoinok az új irány

A kriptóban mindig meg lehetett élni abból, ha te voltál az, aki vigyáz mások pénzére. Az intézményi letétkezelés sokáig az iparág egyik legbiztosabb, bár legunalmasabb...

A Base blokklánc éppen frissítésre készült, de helyette a leállás jött

A kriptóban kevés dolog izzaszt meg jobban egy fejlesztőcsapatot, mint amikor a hálózat hirtelen, látszólag minden ok nélkül megáll, és nem jönnek az új blokkok....

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.