A MasterCard felmérése szerint az Y generáció 40%-a használna kriptót fizetéseihez

A fiatalok bizakodnak a kriptóban, 77%-uk szeretne többet megtudni róla.

A MasterCard felméréséből kiderült, hogy tízből négy fő tervezi kriptovaluták használatát a fizetésekhez a következő egy éven belül.

A május 4-én közzétett „Digitális fizetések fogyasztói motivációja” című felmérésben több mint 15.500 embert kérdeztek meg 18 országban.
Kiderült, hogy az Y generáció tagjai különösen érdekeltek a kriptovalutákban, több mint kétharmaduk egyetért abban, hogy jelenleg nyitottabbak a kriptovaluták használatára, mint egy évvel ezelőtt.
Továbbá 77%-uk érdekelt abban, hogy informálódjon a kriptóról, illetve 75%-uk egyetért azzal, hogy használna digitális eszközöket, ha jobban értené azokat.
Az Egyesült Államok Népszámlálási Irodája a 1982 és 2000 között születetteket sorolja az Y generáció tagjai közé, tehát azokat, akik 2021-ben 21 és 39 év közöttiek.
A kriptovalutákhoz való hozzáférés bővítése már megkezdődött – február közepén a MasterCard bejelentette, hogy támogatja majdnem egymilliárd felhasználó digitális eszközzel történő fizetéseit több mint 30 millió kereskedőnél.
Az általános kriptofelhasználás 40%-os támogatási aránya minden korosztályra kiterjedt, a válaszadók Észak-Amerikából, Latin-Amerikából, a Közel-Keletről, Afrikából és az ázsiai csendes-óceáni országokból érkeztek.
A MasterCard kijelentette, hogy bár a fogyasztók érdeklődése továbbra is magas az ún. „floating” kriptovaluták iránt, mint a bitcoin, viszont rengeteg munkára van szükség a fogyasztók választási lehetőségeinek, védelmének és a jogszabályoknak való megfelelés biztosítása érdekében.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A járvány megváltoztatta az emberek gondolkodásmódját a digitális fizetésekkel kapcsolatban – írja a felmérés, hozzátéve, hogy az eredmények azt mutatják, hogy az emberek 93%-a egy éven belül fontolóra venné legalább egy feltörekvő fizetési mód használatát az alábbiak közül: kriptovaluták, biometrikus adatok, érintés nélküli vagy a QR-kódos fizetés.
Craig Vosburg, a MasterCard termékvezetője kijelentette, hogy a vállalatnak minden fizetési módot engedélyeznie kell, beleértve a kriptovalutákat is:

„A jövőben elérhetővé kell tennünk minden lehetőséget, mind a bolti, mind az internetes fizetéseknél, hogy ezáltal formáljuk a kereskedelem szövetét és működőképessé tegyük a digitális gazdaságot mindenki számára.”

Május 3-án a Cointelegraph arról számolt be, hogy a fizetési óriás gyorsító programot indított fintechstartupok számára, többek között blokkláncalapú fizetési cégek bevonásával.

Olvastad már? Ismét visszapattant a 60 ezerről a bitcoin

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Választás elé került a Wall Street: bitcoin vagy AI?

Tavaly mindenki azt hitte, hogy a tech és a kriptó kéz a kézben fog menetelni felfelé. A narratíva az volt, hogy aki szereti a jövőt,...

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.