A kongresszusi tagok felkérik a SEC elnököt, hogy tisztázzák a kriptoszabályozást

Amerikai törvényhozók egy csoportja levelet írt Jay Claytonnak, a SEC vezérigazgatójának, melyben a kriptopénzeket érintő szabályozások tisztázására szólítja fel a testületet – írta a CNBC szeptember 28-án.

A CNBC szerint több mint egy tucat kongresszusi tag írta alá azt a kérelmet, amelyben Claytont a befektetők felvilágosítására szólítják fel – már ami a SEC digitális pénzekkel kapcsolatos terveit érinti. A törvényhozók tiszta kritériumokat kértek a digitális tokenek „befektetési szerződés”-ként való azonosításával kapcsolatban, illetve azoknak az eszközöknek a leírását, amelyek a SEC számára a még konkrétabb iránylevek felállítására szolgálnak majd. A levél így szólt:

„Fontos, hogy az irányelvek felállítói tiszta iránymutatások fejlesztésén dolgozzanak azon digitális tokenekkel kapcsolatban, amelyek értékpapírok, illetve amelyek nem. Mindezt a SEC politikájának közlésével végül pedig hivatalos útmutatások és jogszabályok véglegesítésével kell végrehajtani.

A törvényhozók a jelentések szerint aggódnak a digitális tokenek értékesítéseit és ajánlatait körülvevő bizonytalanság miatt. Szerintük ugyanis ez gátolja az USÁ-n belüli innovációkat, végül pedig más joghatóságok felkeresésére is kényszeríthetik a vállalkozásokat.

A kongresszus tagjai levelükben azt is elmondták, hogy „Hiszünk abban, hogy a hivatalos tanácsadás megfelelő megközelítés lehet a jogi bizonytalanságok felszámolására, amelyek feleslegesen terhelik az innovatív technológiák amerikai fejlesztői környezeteit.”

Szeptember 26-án Warren Davidson, a Kongresszus egy tagja tartott egy „kriptokerekasztalt”, amelyen a Wall Street cégeinek és kriptovállalkozásainak több mint 45 képviselője vett részt. A szakértők aggodalmukat fejezték kis a szabályozási egyértelműség hiánya miatt az ICO-k és a digitális valuták vonatkoztatásában.

Néhány résztvevő azzal érvelt, hogy a jelenlegi szabályozások nemcsak homályosak, de elavultak is. Joshua Stein, a Harbor kriptoérétkapír-cég vezérigazgatója azt mondta, hogy a részvények szabályzoása „nem működik” az utility tokenek és a decentralizált applikációk (Dapps) területén. Hozzátette, hogy a jelenlegi értékpapírtörvények csak a hagyományos részvények esetében megfelelőek, az ICO-iparra nem alkalmazhatóak”

Forrás: cointelegraph.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Twitteren. Legyen szép napod! 

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.