A kínai felhasználók a tőzsdékről a defibe viszik a pénzüket

A kínaiak részéről annyira megnőtt a defi protokollok, és az ezek által biztosított nagy hozamok iránti érdeklődés, hogy a helyi tőzsdéknek szó szerint gondot okozhat a nagy mennyiségű kiutalást elintézni.
A mostani kisebb visszaesés mintegy 2 milliárd dollárnyi pénzt vont ki a rendszerből, a defi szektor növekedése a kínai érdeklődés növekedését is magával hozta.

A WeChat közösségi platformon a defire történő keresések száma szeptember másodikán döntött rekordot, ekkor érte el a 900 ezres nagyságot. Az előző csúcs ennek alig több, mint a fele, 500 ezer volt.
Szeptember 7-én jelent meg a hír, hogy a helyi tőzsdék likviditási problémákkal küzdenek, ahogy a felhasználók egyre nagyobb tömegben vonják ki a pénzüket a platformokról, hogy defi protokollokban helyezzék el azt.
A grafikonokon is látható, hogy sok kereskedő, aki kihasználva az esést, bevásárolt például etherből, a tőzsdékről gyorsan ki is utalta azt valamelyik hozamvadász applikációba.

Az információk alapján több tőzsde is felfüggesztette a kiutalásokat, a növekvő felhasználói nyomás hatására viszont született egyfajta védekezési megoldás a kiutalási kampány kezelésére.


Ez a megoldás pedig az, hogy a különböző defi tokeneket villámgyorsan listázzák az adott tőzsdék, így legalább a tőke egy részét a saját felületükön tudják tartani.
A helyi érdeklődés robbanásszerű növekedése kapcsán egy Molly néven ismert kínai riporter tweetelt, szintén másodikán, hogy a jelek szerint „végre felfedezték maguknak a defit a helyi befektetők, hamar létrejött több hozamvadász pool is, és sokan a saját projektjüket tervezik elindítani”.
A WeChat keresések rekordja pont egybeesett a lekötött pénzmennyiség rekordjával, amely ugyanaznap érte el a 9,5 milliárd dollárt, majd pár nap leforgása alatt esett vissza 7,5-re, ahogyan az a DeFiPulse adataiból is kiderül.
Ugyanebben a pár napban a keresések száma is visszaesett 450000 körülire.
A szektor teljes lekötött tőkéje most a 8 milliárd dollár körül mozog. A dobogó első három helyén az UniSwap áll 1,57 milliárd, az Aave 1,37 milliárd, és a MakerDAO 1,29 milliárd dollárral.

Olvastad már? Újabb kriptós élő streambe nyúlt bele a Youtube

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

 

Legfrissebb bejegyzéseink

Túl sok pénzt keresnek a Bitcoin bányászcégek vezetői?

A Bitcoin bányászat világában kezd egyre nagyobb feszültség kialakulni, és most nem az áramfogyasztásról van szó. Egyre több befektető figyel fel arra, hogy a bányászcégek...

4 figyelemre méltó altcoin, amelyek idén nyáron reflektorfénybe kerülhetnek

Vendégbejegyzés Képzeld el, hogy egy szerény összegből néhány hónap alatt komoly vagyont érhetsz el. A kriptovaluták piaca ezen a nyáron olyan lehetőségeket kínálhat, amelyek ezt valóra...

Ausztrália komolyan teszteli a kriptopénzeket

Ausztrália új szintre emeli a pénzügyi kísérletezést. Most épp a digitális valuták világában próbálja megvetni a lábát. Az ország jegybankja, a Reserve Bank of Australia...

A Solana (SOL) árfolyama új lendületet kapott

A Solana (SOL) árfolyama 3%-ot emelkedett az elmúlt 24 órában, így 2025. július 11-én, pénteken körülbelül 164 dolláron kereskedtek vele. Ez a nagy kapitalizációjú altcoin, amelynek...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.