A Demokrata párt visszaküldött 1 millió dollárt a károsultaknak az FTX adományából

Az amerikai Demokrata párt három bizottsága összesen több, mint egy millió dollárnyi pénzt küldött vissza, amelyet az azóta csődbe ment FTX tőzsde vezetője, Sam Bankman-Fried küldött nekik.

Mivel SBF azóta több rendbeli pénzügyi bűncselekménnyel lett megvádolva, néhányan elkezdték visszaküldeni az adományként kapott pénzt, hogy a károsultak megkaphassák.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

December 16-án, több, mint egy hónappal azután, hogy a felhasználók elvesztették mindenüket, a hatóságok vádat emeltek SBF ellen, és letartóztatták.

Ezután a párt néhány bizottsága is inkább visszaküldte a pénzt.

Az egyik bizottság, a DNC szóvivője elmondta a sajtónak, hogy ők mennyit kaptak, és, hogy ezzel mi a terv.

„Figyelembe véve, hogy Bankman-Fried esetében már illegális kampányfinanszírozás is szerepel a vádak között, eldöntöttük, hogy a 2020 óta kapott összesen 815 ezer dollárnyi támogatást visszaadjuk. Mikor a megfelelő jogi folyamatok lezárulnak, és megosztják velünk a részleteket, azonnal visszautaljuk a pénzt.”

Két másik bizottság is nyilvánosságra hozta, hogy visszaadnák a 103 illetve 250 ezres kampányadományt, legalábbis erről számolt be a Washington Post.

SBF korábban úgy fogalmazott, hogy ő a politikai spektrum mindkét oldalát jelentős összegekkel támogatta.

Az idei évben pedig korábban, még jóval a lopás kiderülése előtt úgy nyilatkozott, hogy a tervei szerint közel 1 milliárd dollárnyi pénzt fordítana a 2024-es USA elnökválasztási kampányra.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

Karácsonyi kuponkód 15% kedvezmény: KaracsonyKw

A Fehér Ház sajtószóvivője, Karine Jean-Pierre visszautasította, hogy válaszoljon a riporterek kérdésére, amelyekben azt firtatták, tervezik-e visszaadni SBF korábbi pénzadományait is.

Ehhez mindössze annyit fűzött hozzá, hogy az úgynevezett Hatch Act ebben a kérdésben is hatályos.

Ez a törvény arról rendelkezik, hogy a különböző közszolgálati alkalmazottak, főleg a szövetségi hivatalok állományába tartozók, nem vehetnek részt semmiféle politikai aktivitásban.

Azt valójában senki sem tudja, hogy ez hogyan kapcsolódik a témához, hogy ezt miért mondta.

A jelenlegi információk alapján annyit lehet tudni, hogy Biden második legnagyobb támogatója SBF volt, 5,2 millió dollárt küldött az elnökségi kampányra.


Olvastad már? Veszélyben az Aranykereszt (Golden Cross) a DOGE chartján?

Forrás: cointelegraph.com

Legfrissebb bejegyzéseink

A Standard Chartered 3500 dolláros Aave árfolyamot vár

A kriptós jóslás világában általában a két véglet uralkodik. Ha egy nagyobb nevű szereplő belép ide, akkor vagy biztonsági játékot játszanak a Bitcoinnal, vagy mondanak...

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.