A Circle vezetője szerint Biden elnöksége jót fog tenni a kriptoiparnak

Jeremy Allaire szerint a politika részvétele az iparágban a lehető legjobb dolog lesz, ami történhet.
Mivel Joe Biden várhatóan középutas kormányzást fog folytatni, az USA-beli kriptoszféra prominens képviselője optimista, nézetei szerint az iparág növekedni fog.

A Circle ügyvezetője a CNBC csatorna Squawk Box című műsorában vendégeskedett. Elmondása alapján a Biden-éra során olyan infrastruktúra-fejlesztések várhatók, amelyek a kriptót is előre fogják vinni.

„Szerintem mindenképpen támogatóak lesznek a kriptóval szemben, hiszen ez egy szerkezeti változás a jelenlegi rendszerben. Akkora dolog, mint az internet elterjedése is volt, és most komolyan kell venni, hogy haladjunk a korral, különben Amerika veszít a versenyképességéből.”

Mindenesetre az biztos, hogy a mérsékelt politizálás jót tesz a kriptónak is.
Ráadásul Allaire szerint ez oldalfüggetlen:

„Mindenhol találsz olyanokat, akik szerint ez konstruktív dolog. Jobb és bal oldalon is, egyaránt.” Twitteren is hasonlóan fogalmazott amúgy, „a szélsőbal a magánszférát félti a nagy techcégektől, és ide sorolja a kriptót is, a szélsőjob nemzetbiztonsági kockázatot lát a bitcoinban, de a libertariánusok és a mérsékeltek látják, hogy valójában micsoda gazdasági lehetőségeket rejt”.


Ennek kapcsán a műsorban az is szóba került, hogy a szélsőbal valamiért túl nagy nyilvánosságot kap mostanában, és ők felemelték a szavukat az újfajta pénzügyi megoldások ellen, főleg a stablecoinok esetében.

„Nagyon szélsőségesnek kell lenni ahhoz, hogy azt mondd, a kevesebb fiskális lehetőséggel bíró egyéneket még ez a technológia is fenyegeti. Valójában ennek az ellenkezője igaz, a blokklánc, és főleg a stablecoinok sosem látott mértékben tárják ki a kapukat a tömegek előtt. Olyan egyszerű hozzáférést biztosítanak a pénzvilághoz, amelyet a bankrendszerünk meg sem tud közelíteni.”

Ez a témakör valószínűleg a múlt héten napvilágot látott törvénytervezet miatt került szóba, amely a stablecoinok szektorát forgatná fel alaposan.
Ez alapján a stablecoinok kibocsátóinak, köztük természetesen a Circle-nek is, a saját USDC, dollár alapú stablecoinjával, ugyanolyan regisztrációs folyamaton kellene végigmenni, mint bármely hagyományos kereskedelmi banknak.

Felmerült, hogy ez a tiltás lehet, hogy a FED saját digitális valutáját próbálná helyzetbe hozni, Allaire szerint viszont ez valószínűtlen, a magáncégek egyszerűen annyival előrébb járnak már, hogy egy ilyen intézkedés nem járna lényegi versenyelőnyel.

Olvastad már? Egy ikerpár egyik tagja bitcoinba fektetett, a másik pedig irigykedik

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

 

Legfrissebb bejegyzéseink

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.