A brit adóhatóság először foglalt le NFT-t egy csalási ügyben

Az adóhatóság három letartóztatást hajtott végre egy feltételezett, fedőcégeket és hamis személyazonosságot használó adócsalás kapcsán.
A HM Revenue and Customs (HMRC), az Egyesült Királyság legfőbb adóhatósága három, egy feltételezett adócsalással összefüggésbe hozható non-fungible tokent (NFT) foglalt le.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Az adóhatóság azt állította, hogy ez volt az első brit bűnüldöző hatóság, amely NFT-t foglalt le. Az NFT-k lefoglalására három olyan személy letartóztatásával együtt került sor, akiket azzal gyanúsítanak, hogy különböző kifinomult eszközökkel adócsalást követtek el – jelentette a BBC.
Az ügyben letartóztatott gyanúsítottak állítólag hamis személyazonosságot használtak, és 250 hamis „fedőcéget” hoztak létre, hogy 1,4 millió font (1,8 millió dollár) hozzáadottérték-adó (HÉA) elől bújjanak ki.
A HMRC bírósági végzéssel 6765 dollár (5000 font) értékű digitális vagyontárgyakat és három NFT-t foglalt le a gyanúsítottaktól.
Nick Sharp, a HMRC igazgatóhelyettese szerint az adócsalási ügyben nemrégiben lefoglalt NFT-k és digitális eszközök figyelmeztetésül szolgálnak azok számára, akik pénzt akarnak elrejteni az adóhatóságok elől.
Mint mondta:

„Folyamatosan alkalmazkodunk az új technológiákhoz, hogy lépést tartsunk azzal, ahogyan a bűnözők és az adócsalók el akarják rejteni a vagyonukat.”

Miközben az adóhatóságnak a közvéleményhez intézett figyelmeztetése rutinszerű, lényeges megjegyezni, hogy az elkobzott digitális eszközöket és NFT-ket vagyonként foglalták le, ami az adócsalási ügyekben gyakori, hogy a hatóságok a bírósági eljárás után pótolják a veszteségeket.
Ezeket a lefoglalt digitális eszközöket és gyűjtőeszközöket önmagukban nem a bűncselekmény eszközeként használták.

Az NFT-k népszerűsége 2021-ben lőtt a csúcsra, és trenddé váltak a márkák és a közvélemény körében. A népszerűség és a felhasználási esetek növekedésével a jogalkotók körében is gyakori szabályozási témává váltak.
Ezek a szabályozási viták meglehetősen gyakoriak és összhangban vannak a hagyományos pénzügyi piaccal.


Olvastad már? Befektetés egy vacsora árából?

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Az USDT megint átvette az Ethereum második helyét a dobogón

A kriptóban vannak olyan vastörvények, amikbe évek óta kapaszkodik a piac. Az egyik ilyen, hogy a Bitcoin az arany, az Ethereum pedig az ezüst, és...

47 millió dollárnyi kriptót fagyasztott be az Europol

A kriptós bűnözésről a legtöbb embernek még mindig a filmekbe illő jelenetek jutnak eszébe. Egy kapucnis hacker áttöri egy nagy tőzsde biztonsági pajzsát, és egyszerre...

Aggódhatnak a befektetők, per indul a Strategy ellen?

A kriptóban van egy ember, aki az elmúlt években a végtelen optimizmus és a "soha ne add el a bitcoinodat" filozófia arca lett. Michael Saylor....

Leépítés a BitGo-nál, az AI és a stablecoinok az új irány

A kriptóban mindig meg lehetett élni abból, ha te voltál az, aki vigyáz mások pénzére. Az intézményi letétkezelés sokáig az iparág egyik legbiztosabb, bár legunalmasabb...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.