A Blizzard egyelőre nemet mondott az NFT-re

A Blizzard Entertainment elnöke, Mike Ybarra gyorsan megcáfolta azokat a feltételezéseket, hogy a World of Warcraftot és Diablót kiadó stúdió a közeljövőben tőkét akar kovácsolni a felfutóban lévő NFT-iparágból.
„Senki sem csinál nálunk NFT-ket” – tweetelte a hétvégén, válaszul Andy Robinson videojáték-újságírónak, aki szerint „a Blizzard érdeklődést mutat az NFT-k és a ‘play to earn’ játékok iránt”.


A Robinson által említett közvélemény-kutatást a brit YouGov piackutató cég készítette, és a Blizzard rajongóit kérdezte arról, hogy mit gondolnak több újonnan megjelenő technológiáról, köztük a virtuális valóságról, a videojáték-előfizetési szolgáltatásokról, a platformok közötti játékról és a metaverzumról.
Bár Ybarra megjegyzései úgy tűnik, hogy bezárják az ajtót a Blizzard játékaiban megjelenő NFT-k előtt, a tágabb kép még mindig hagy némi mozgásteret az eltérő értelmezésre.
A Blizzard Entertainment anyavállalata, az Activision Blizzard jelenleg azon van, hogy a Microsoft felvásárolja a vállalatot egy 68,7 milliárd dolláros üzlet keretében, amely várhatóan jövőre zárul le.
A felvásárlás célja? A Microsoft közleménye szerint „a metaverzum építőköveinek biztosítása”.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Játék és NFT-k

A játékosok megosztottak az NFT-kkel kapcsolatban, mivel a játékon belüli monetizáció gyakran tisztességtelen pay-to-win rendszereket és idegesítő mikro-tranzakciókat idéz elő.
A kriptók környezeti hatása is nagy aggodalomra ad okot a játékosok körében, ami talán változhat, ha az Ethereum – a legtöbb NFT-nek otthont adó hálózat – még idén egy környezetbarátabb proof-of-stake (PoS) rendszerre nem vált át.

Néhány játékstúdió mégis próbálkozik

Az Ubisoft a Tezos blokkláncot használta fel, hogy NFT-ket vigyen be a legutóbbi Ghost Recon kiadásába.
A múlt hónapban a francia vállalat befektetett egy blokklánc-alapú, Cross The Ages nevű gyűjtögetős kártyajátékba.
A Ubisoft is virtuális parcellát szerzett a Pixowl Ethereum-alapú metaverzumában, a The Sandboxban, ahogy a Final Fantasy készítője, a Square Enix is.

A Grand Theft Auto kiadója, a Take-Two óvatosan optimista az NFT-k videojátékokban rejlő ígéreteivel kapcsolatban.

Olvastad már? Hamarosan indul a VizslaSwap – az első magyar decentralizált tőzsde

Forrás: decrypt.co
Kiemelt kép: Adam

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.