A Blizzard egyelőre nemet mondott az NFT-re

A Blizzard Entertainment elnöke, Mike Ybarra gyorsan megcáfolta azokat a feltételezéseket, hogy a World of Warcraftot és Diablót kiadó stúdió a közeljövőben tőkét akar kovácsolni a felfutóban lévő NFT-iparágból.
„Senki sem csinál nálunk NFT-ket” – tweetelte a hétvégén, válaszul Andy Robinson videojáték-újságírónak, aki szerint „a Blizzard érdeklődést mutat az NFT-k és a ‘play to earn’ játékok iránt”.


A Robinson által említett közvélemény-kutatást a brit YouGov piackutató cég készítette, és a Blizzard rajongóit kérdezte arról, hogy mit gondolnak több újonnan megjelenő technológiáról, köztük a virtuális valóságról, a videojáték-előfizetési szolgáltatásokról, a platformok közötti játékról és a metaverzumról.
Bár Ybarra megjegyzései úgy tűnik, hogy bezárják az ajtót a Blizzard játékaiban megjelenő NFT-k előtt, a tágabb kép még mindig hagy némi mozgásteret az eltérő értelmezésre.
A Blizzard Entertainment anyavállalata, az Activision Blizzard jelenleg azon van, hogy a Microsoft felvásárolja a vállalatot egy 68,7 milliárd dolláros üzlet keretében, amely várhatóan jövőre zárul le.
A felvásárlás célja? A Microsoft közleménye szerint „a metaverzum építőköveinek biztosítása”.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Játék és NFT-k

A játékosok megosztottak az NFT-kkel kapcsolatban, mivel a játékon belüli monetizáció gyakran tisztességtelen pay-to-win rendszereket és idegesítő mikro-tranzakciókat idéz elő.
A kriptók környezeti hatása is nagy aggodalomra ad okot a játékosok körében, ami talán változhat, ha az Ethereum – a legtöbb NFT-nek otthont adó hálózat – még idén egy környezetbarátabb proof-of-stake (PoS) rendszerre nem vált át.

Néhány játékstúdió mégis próbálkozik

Az Ubisoft a Tezos blokkláncot használta fel, hogy NFT-ket vigyen be a legutóbbi Ghost Recon kiadásába.
A múlt hónapban a francia vállalat befektetett egy blokklánc-alapú, Cross The Ages nevű gyűjtögetős kártyajátékba.
A Ubisoft is virtuális parcellát szerzett a Pixowl Ethereum-alapú metaverzumában, a The Sandboxban, ahogy a Final Fantasy készítője, a Square Enix is.

A Grand Theft Auto kiadója, a Take-Two óvatosan optimista az NFT-k videojátékokban rejlő ígéreteivel kapcsolatban.

Olvastad már? Hamarosan indul a VizslaSwap – az első magyar decentralizált tőzsde

Forrás: decrypt.co
Kiemelt kép: Adam

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Választás elé került a Wall Street: bitcoin vagy AI?

Tavaly mindenki azt hitte, hogy a tech és a kriptó kéz a kézben fog menetelni felfelé. A narratíva az volt, hogy aki szereti a jövőt,...

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.