A bitcoin hatása a társadalomra

Nem tudni, hogy a bitcoin milyen hatással lenne a világra, ha világszerte használnák, de sokak szerint segíthetne a fejlődésben lévő országokon, a gazdaságot, és sok minden máson.

Új technológia, új gondolatok

A Bitcoinist egyik cikke nemrég felvetett egy érdekes gondolatot. A mai világban a legtöbb kritikus valamilyen analógiával próbálja leírni a bitcoint.

Olyan dolgokhoz hasonlítják, amelyeket ismernek – mint az értékpapírok, a részvények és a PayPal szolgáltatásai.

„Pont ahogyan az autókat is ló nélküli kocsiknak nevezték, a bitcoint nagyrészt valami pénzserű dologként írják le, amely mögött a világ egyetlen kormánya sem áll.”

A bányászás tevékenységét is sokan támadják a médiában. Gyakorta cikkeznek arról, hogy mennyi energiát  emészt fel a hálózat fenntartása.
Ezek az állítások újra és újra megcáfolásra kerülnek. A bankrendszerrel kapcsolatos aggodalmakat azonban sorra figyelmen kívül hagyják.
A bitcoin nem olyan, mint a gazdaság csereeszközéül szolgáló fiat pénzek. A valós valuták tulajdonságaival rendelkezik.
A dollárral szemben deflatórikus, nem lehet kétszer elkölteni, és nem lehet hamisítani. Ez egy teljesen új dolog, ami új gondolkodásmódot igényel ahhoz, hogy megértsük a benne rejlő lehetőségeket.

A Bitcoinist szerint:

„Már évtizedek óta a dollár uralma, a Keynesianizmus gondolkodásmód és az infláció irányította a gazdaságpolitikát. A folyamatos mennyiségi lazítás, és az akár negatív kamatlábak lettek az új norma. Így nem meglepő, hogy a bitcoin felfoghatatlan a legtöbb ember számára.”

Az inflatórikus pénzügypolitika arra kényszeríti a cégeket, hogy preferencia szerint gondolkodjanak. Ez lényegében azt jelenti, hogy gyors negyedéves profitokat üldöznek, olcsó pénzeket kölcsönöznek és mindent megtesznek azért, hogy növekedjenek.
Az inflatórikus pénz az úgynevezett Cantillon-hatást eredményezi, ami azt jelenti, hogy a pénz nyomtatás aktivitását a legközelebbi felek állíthatják be.

Olvastad már? A bitcoin „megszabadíthatja” a világot a megfigyeléstől?

Így talán okosabb lenne, ha nem arra figyelnénk, hogy a bitcoin több vagy kevesebb energiát „pazarol-e”, mint a hagyományos pénzügyi rendszer. Inkább az a kérdés, hogy a valós pénz megváltoztathatja-e azt, hogyan értékeljük az időnket.
Forrás: cryptodaily.co.uk

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Telegramon.
Legyen szép napod! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Bitcoin árfolyam ingadozik – Robert Kiyosaki újabb zuhanásban reménykedik felhalmozási céllal

A Bitcoin (BTC) jelenleg ingadozó piaci környezetben kereskedik, az árfolyam a cikk írásakor nagyjából 108.192 dollár körül mozgott, ami 0,12%-os enyhe csökkenést jelent az elmúlt...

„A kormányoknak nincs joguk adót szedni a Bitcoin után” – állítja Bill Miller IV

A Miller Value Partners befektetési igazgatója, Bill Miller IV szerint a kormányoknak nincs joguk adót kivetni a Bitcoinra, mivel a tulajdonjogok kezelése nem igényel semmilyen...

A Toncoin árfolyam kilőtt – Ez a meglepő hír áll mögötte!

A The Open Network (TON), a nyílt forráskódú decentralizált Layer 1 blokklánc natív kriptovalutája, a Toncoin, július 8-án megnövekedett keresletet tapasztalt. A token árfolyama mindössze két...

Felhasználók panaszaival küzd az OKX – Számlák befagyasztva, mi áll a háttérben?

Az OKX kriptotőzsde az elmúlt napokban a hírek középpontjába került, miután egyre több felhasználói panasz érkezett számlazárolások miatt. Egy felhasználó arról számolt be, hogy négy éve...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.