Fejlemények az orosz kriptóban: össze-vissza beszélnek

Az Orosz Állami Duma pénzügypiaci bizottságának elnöke az állítja, hogy egy államilag támogatott, orosz rubelhez kötött kriptopénz kibocsátását fontolgatják – jelentette pénteken az orosz Gavarit Moszkva rádió.

 

Olvastad már? Bedőlt tokeneket promotáltak a hírességek

 

Anatolij Akszakov egy a háztartások adósságterhelésének növelésével kapcsolatos sajtókonferencián fejezte ki magabiztosságát, miszerint a kormány támogatni fog egy kriptovalutát, „de ez egy rubellel fedezett kriptopénz lesz”. A megbízott tisztázta, hogy a token egy a rubelhez 1:1 arányban rögzített, blokkláncalapú stabilcoin lesz.

Abszakov továbbá elmagyarázta a stabilcoin létrehozásának modelljét, kifejtve, hogy a kriptopénzt egy bizonyos összegű bankbetét fedez majd. A megfelelő összegű kriptoeszköz kibocsátását 1:1 arányban egy bankintézmény végzi majd. A tokeneket – lévén kriptopénzekről van szó – blokklánc-technológia segítségével hozzák majd létre.

A moszkvai Mskagency hírportál ettől függetlenül az elnökre hivatkozva azt állítja, miszerint a kriptopénzt a jegybank bocsátja ki, mivel fedezete fiat valuta lesz. Összegzésképp Akszakov megjegyezte, hogy a blokklánc-technológia implementációja a „kriptopénz” kibocsátása tekintetében „ígéretes”.

Október végén Akszakov azt állította, hogy az olyan nagy kriptopénzek, mint a bitcoin és az ethereum „sötét jövő”-re vannak ítélve, mivel semmilyen fedezetük nincs. Hozzátette, hogy ez volt az oka, amiért megváltoztatták a „Digitális pénzügyi eszközök” törvényjavaslatot, és eltávolították jogköréből a „kriptobányászat” definícióját.

Az orosz államilag kibocsátott kriptopénz, a CryptoRubel ötletét még ez év elején jelentették be. Akkor az Orosz Kriptopénz- és Blokkláncszövetség (RACIB) azt állította, hogy a tokent 2019 közepén indítják majd el.

Legutóbb azonban Szergej Glazijev, Putyin elnök egyik tanácsadója azt állította, hogy még mindig nincs előrelépés az ügyben. Megjegyezte ugyanakkor, hogy a meglévő eszközökkel „nagyon gyors” kriptopénz-kibocsátást lehetne lehetővé tenni.

 

Forrás: cointelegraph.com

 

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Twitteren. Legyen szép napod!

Ha tetszenek a posztok és az oldalam, illetve szeretnéd támogatni a munkámat, akkor itt megteheted:

BTC: 37Vhz41ZecsMqmDkCntAmY8JUsu6Jp32DC

LTC: MGfcUc7YSHLbYuoEEaoFvhZBLRW1KuSnRE

ETH: 0x7A653baD688C5c09C2D8A4A1eb39C1505e48CaCd

KÖSZÖNÖM!

2 HOZZÁSZÓLÁS

Hozzászólások lezárva.

Legfrissebb bejegyzéseink

Az USDT megint átvette az Ethereum második helyét a dobogón

A kriptóban vannak olyan vastörvények, amikbe évek óta kapaszkodik a piac. Az egyik ilyen, hogy a Bitcoin az arany, az Ethereum pedig az ezüst, és...

47 millió dollárnyi kriptót fagyasztott be az Europol

A kriptós bűnözésről a legtöbb embernek még mindig a filmekbe illő jelenetek jutnak eszébe. Egy kapucnis hacker áttöri egy nagy tőzsde biztonsági pajzsát, és egyszerre...

Aggódhatnak a befektetők, per indul a Strategy ellen?

A kriptóban van egy ember, aki az elmúlt években a végtelen optimizmus és a "soha ne add el a bitcoinodat" filozófia arca lett. Michael Saylor....

Leépítés a BitGo-nál, az AI és a stablecoinok az új irány

A kriptóban mindig meg lehetett élni abból, ha te voltál az, aki vigyáz mások pénzére. Az intézményi letétkezelés sokáig az iparág egyik legbiztosabb, bár legunalmasabb...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.