Robert Kiyosaki még mindig optimista a bitcoinnal kapcsolatban

A híres pénzügyi író, a Gazdag papa, szegény papa szerzője a rádióműsorában látta vendégül Mark Mosst, az Uncommunist Manifesto szerzőjét, és a beszélgetés során természetesen szóba került a bitcoin is.

Kiyosaki rendkívül népszerű író, 32 millió könyvet adott el, az írásait 51 nyelven adták ki a világ több, mint 100 országában.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A műsorban természetesen nem lehetett elkerülni, hogy a jelenlegi időszakot uraló jelentős esemény, az FTX csődje is felmerüljön, és a rengeteg csalás, amelyet a tőzsde vezetősége elkövetett.

Kiyosaki hamar letisztázta, hogy ő pontosan tudja, hogy valójában mi is történt.

„Itt nem a bitcoin a probléma, hanem az FTX. A bitcoinnal kapcsolatban továbbra is optimista vagyok. Sam Bankman-Fried nagyon messze van a bitcointól. Ez az ügy lehet, hogy a történelem eddigi legnagyobb csalása. Klasszikus ponzi-séma, egy piramisjáték, ahol az újonnan érkezők, gyanútlan befektetők pénzéből finanszírozták az egészet.”

Kiyosaki szerint a mainstream média próbálkozásaival ellentétben a bitcoin nem hibáztatható egy tőzsde hanyagsága, és a vezetők bűncselekményei miatt, ugyanúgy, ahogy nem az ezüst hibája, ha egy tőzsdei ezüst-ETF kibocsátója törvénytelenséget követ el.

Az FTX ügye, és az azután bekövetkezett piaci vérengzés, eladási hullám ellenére is Kiyosaki úgy nyilatkozott, hogy még mindig megbízik a bitcoinban.

Elmondása alapján ő elismeri, hogy a bitcoin egy valódi, rendkívül erős eszköz, nem nézi le, mint a korosztálya legtöbb tagja.

Kiyosaki az USA gazdaságáról is szót ejtett a közelmúltban, és elmondta, szerinte a világgazdaság most egyáltalán nem úgy működik, mint a piacgazdaság, sőt, a gazdaság jelenleg a világtörténelem legnagyobb buborékjaként viselkedik.

Emiatt lehet az, hogy a részvények, a kötvények, de még az ingatlanok is esnek, és emiatt bíztatja arra a befektetőket, hogy vegyék fontolóra a kriptopénzeket, mielőtt a legnagyobb esés bekövetkezik.

A múlt héten is foglalkozott már az FTX-szel, egy tweetben osztotta meg a gondolatait, hogy az FTX bedőlését nem a bitcoin okozta, hanem a Bernie Madoffhoz hasonlítható Sam Bankman-Fried, a tőzsde vezetője.

Azt is világossá tette, hogy személy szerint örül, mikor új aljakat ér el az árfolyam, mivel nem kereskedik a bitcoinnal, hanem befektetésként tekint rá.


Olvastad már? Bitcoin – fontos szintekre kell figyelnünk

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.