Az állami kriptók bedönthetik a pénzügyi rendszert

A jegybanki kibocsátású kriptopénzek segíthetnek a készpénz-használat visszaszorításában, viszont van néhány kockázatuk.
Ha pedig ezek a kockázatok nincsenek megfelelően kezelve, a technológia alaposan belekavarhat a jelenlegi pénzügyi rendszer működésébe, erre jutottak a Fitch Ratings elemzői.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Hétfőn adták ki a legújabb jelentésüket, amely a „Központi banki digitális pénzek: lehetőségek, kockázatok, és hatások” címet viseli. Ebben alaposan körbejárták, hogy az elérhető előnyök mellé milyen rizikók társulnak.
A Fitch Ratings szerint a technológia elsődleges hozománya a kormányzatok által már régóta várt készpénz-mentes gazdaság létrehozásának a megkönnyítése, és ezzel párhuzamosan a digitalizációban való felzárkózás.
A bankok részéről pedig a legfőbb indok a használatra az árak csökkenése és a hatékonyság növelése lenne, ezzel párhuzamosan pedig a banknélküli lakosság elérése.
A cég álláspontja szerint a jegybanki kriptók támogatói szerint ez a megoldás segítene a készpénzhasználat jelenlegi kihívásai esetében, ahogy a digitális fizetési módok egyre jobban terjednek.

„A jegybanki kriptók széles körű elterjedése csökkentheti a fizetési szolgáltatók piacát, de a központi bankok jobban rá tudnak látni a pénzügyekre. Így csökkenhet a pénzügyi bűnözés mértéke.”

A lakosság részére viszont a jegybanki kriptók kevesebb magánszférát biztosítanak, mint a készpénz, így az elfogadása egyelőre kétséges.
Az sem ad okot bizakodásra, hogy az egyes számlákon akár limiteket is bevezethet a kibocsátó.
Egy másik, egyelőre megoldatlan probléma lehet, ha az emberek túl gyorsan térnek át az állami digitális pénzek használatára, a bankokból egyszerűen eltűnne a pénz, ahogy kiutalnák onnan.

Ez nagy hatással lenne a jelenlegi pénzügyi rendszerre. A cég szerint ráadásul mivel több kapcsolódási pont lenne így a központi bankok és a gazdaság között, ez kiberbiztonsági kockázatokkal is járhat.
Világszerte egyre több központi bank kezdte el tanulmányozni az állami kriptopénzeket.
A Bahama-szigetek idén nyáron vezeti be a teljes körű alkalmazást. Az USA pedig most májusban jelentette be az első teszt-üzemet a technológiával, a Digitális Dollár Alapítvány együttműködésével.

Olvastad már? Hogyan alakítsd ki kriptovaluta portfóliódat kezdőként 2021-ben? – A BitPadre tippjei

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Dogecoin kereskedési elemzés: Bálnák és spot kereskedők lépései

A Dogecoin teljesítménye az elmúlt 24 órában semleges maradt. Mindössze minimális, 0,17%-os emelkedést ért el. Ez a trend hosszabb időszakokban is megmaradt. A DOGE heti szinten...

A Virtual Protocol árfolyamának látványos növekedése és a kereskedési volumen kihívásai

Prémium A Virtual Protocol natív érméje, a VIRTUAL coin jelenleg 1,71 dolláron forog. Piaci kapitalizációja 1,13 milliárd dollár, napi forgalma pedig 652,85 millió dollár. Az árfolyam...

5 altcoin, amit érdemes figyelni májusban – az ONDO, HYPE, SEI, TAO és XYZVerse vezethetik az altcoin szezont

Vendégbejegyzés Májusban olyan ígéretes altcoinok jelennek meg, amelyek jelentős hatással lehetnek a kriptopiacra. Az ONDO, HYPE, SEI, TAO és XYZVerse tokenek egyre nagyobb figyelmet kapnak innovatív technológiáikkal...

A Sonic árfolyama erőteljes emelkedést indított – jöhet az áttörés?

Prémium Sonic A Sonic árfolyama jelentős felfelé ívelést mutatott, miután néhány hónapos csökkenő trendet követően kitört egy régóta fennálló csökkenő csatornából. Az árfolyam jelenleg 0,55 dollár körül...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.