Egy tőkekezelő szerint a derivátumpiacok adatai alapján már beszálltak az intézmények

2017-ben és 2018-ban több támogató is  az „intézményi csorda” piacokra történő belépését várta. A kifejezés alatt azon Wall Street-i befektetőkre és cégekre gondoltak, akikről azt hitték, hogy hamarosan vagyonokat fognak a kriptopiacba önteni.
Azonban a „csorda” 2017-ben és 2018-ban nem érkezett meg. Több elemző is azt mondta, hogy az akkori növekedés mögött a hagyományos befektetők álltak és nem a világ milliárdosai.

Azóta ez gyorsan megváltozott. A derivátumok adatai azt mutatják, hogy egyre több intézményi befektető fektet a bitcoinba. Esélyes, hogy az intézmények belépése, a jövőben is folytatódhat.

Végre belépett az intézményi csorda

Az elmúlt hónapok során jelentős változás történt a bitcoinalapú derivátumpiacokon az olyan platformokról, mint a BitMEX, a Huobi, a Deribit vagy az OKEx , egyre több forgalom tevődik át a világhírű CME Group derivátumtőzsdére.
Travis Kling, az Ikigai kripto pénzügyi alap befektetési igazgatója osztotta meg az alábbi táblázatot augusztus 18-án.


Azt mutatja, hogy a csak kriptopénzekre kihegyezett tőzsdékről jelentős mennyiségű tőke áramlott ki, miközben egyre több tőke érkezik a CME-re.
Több mint 874 millió dollárnyi nyílt határidős és opciós ügylet van nyitva a CME-n, amely 536 millió dolláros a korábbi, februári csúcshoz képest.

Kling szerint ez annak a jele, hogy megérkezett az intézményi csorda:

 „A nyílt határidős ügyletek új rekordot döntöttek meg. A korábbi rekord február 15-én született, a fekete csütörtöki összeomlás előtt. Érdemes figyelembe venni a nyílt szerződések piaci részesedését. Már olyan régóta beszélünk a csorda érkezéséről, hogy mém vált belőle, de most kétségkívül megérkeztek és ez nagyon bikás jel.”

Az opciós piacok megváltozása nem az egyetlen jel, amely arra utal, hogy az intézmények beléptek a bitcoinpiacokra.
A Grayscale Investments vagyonkezelő nemrég bejelentette, hogy már több mint 6 milliárd dollárnyi eszközt kezelnek, amely új rekordot jelent a kriptopénzekre összpontosító pénzügyi intézet számára.
Mindemellett Paul Tudor Jones milliárdos vagyonkezelő és George Ball, a Prudential korábbi vezérigazgatója is kiállt a bitcoin mellett, mint vagyontárolási eszköz a jelenlegi makrogazdasági környezetben.
 

Még több intézmény léphet be

Idővel még több intézmény csatlakozhat. A 2 billió dollár értékű Fidelity Investments korábban azt írta, hogy az intézményi befektetők 36%-a találkozott már a kriptopiacokkal és ezek a cégek jelentős hányada birtokol bitcoint vagy ethereumot.
A Fidelity emellett megtudta, hogy az intézmények 80%-a talált valamit vonzónak a kriptopiacokban.

Olvastad már? Veszélyes csalókra hívta fel a figyelmet a KuCoin kriptotőzsde

Forrás: cryptoslate.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

Valósággal berobbant a USD1 stablecoin a kriptopiacra

A stablecoinok világában a legtöbb indulás csendben vagy egy whitepaperrel történik. De nem úgy a USD1 esetében. A Trumphoz köthető World Liberty Financial támogatásával a USD1...

Mém focicsapatokkal a győzelemért!

A mém érmék térsége mindig is kaotikus természetű volt. Az egyik percben még azt látjuk, hogy békás és kutyás mémek érnek el a milliárdos értékelésig,...

Folytatódik az Egyesült Államok Bitcoin-felhalmozása

Bo Hines, az Elnöki Tanácsadói Testület a Digitális Eszközökről ügyvezető igazgatója szerint az ország egy új globális „űrversenyben” vesz részt. A cél, hogy az Egyesült...

Elhalasztotta a döntéshozást az SEC a spot XRP-ETF ügyében

Az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyelete elhalasztotta a döntéshozást több kripto-ETF ügyében is. Ezek között van a spot Dogecoin és az XRP-ETF is. Az ügynökség június...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.