Nehéz helyzetbe kerülhet néhány brazil kriptováltó

Két nagy brazil kereskedelmi bank, az Itaú és a Banco Bradesco is elutasította azt a megállapodást, amely megakadályozná őket brazil kriptováltó számlák zárolásában.

A Criptonotícias hírportál szerint a Banco Bradesco, Brazília egyik legnagyobb kereskedelmi bankja volt az első, aki megtagadta annak a megállapodásnak a betartását, amely megakadályozta a pénzügyi intézményeket abban, hogy töröljék a helyi kriptopénzváltók bankszámláit.

A brazil Gazdasági Védelmi Tanács (CADE) 2019. decemberi döntése értelmében a helyi kriptopénzváltók nem rendelkezhetnek bank által vezetett számlákkal.

A pénzügyi intézetek azzal érveltek, hogy nincsenek szigorú ügyfél-azonosítási eljárások a váltók körében. Ez azt jelenti, hogy a pénzmosás veszélyének teszik ki a gazdaságot.

Döntésében a CADE az alábbit írta:

A bankok döntése, miszerint zárolják a számlákat és megtagadják a számlanyitást [a kriptopénzváltók számára], észszerű.

A CADE azért kötelezhette a bankokat a helyi kiptopénzváltók számláinak zárolására, mivel semmiféle bizonyíték nincs arra, hogy a lépés ütközne a monopóliumellenes szabályokkal.

A rendeletre válaszul a Brazil Kriptopénz és Blokklánc Szövetség (ABCB) fellebbezést nyújtott be, amelyben 14 érvvel tiltakoznak a döntés ellen.

Ezek között szerepel a „bizonytalanság”, „mulasztás” és az „ellentmondások”.

A Banco Bradesco megismételte, hogy a kriptopénzek felvetik a pénzmosás kockázatát. Éppen ezért az ABCB minden olyan kérelmét visszautasítja, amely a kriptovaluta-váltókat illető számlanyitási és -vezetési ügyleteket illeti.

A Banco Itaúval, egy másik jelentős brazil bankkal karöltve úgy döntöttek, megtámadják a fellebbezést.

Több brazil kriptováltó már egy éve küzd a kereskedelmi bankokkal, ez a harc pedig nem fog belátható időn belül megszűnni.

A bankok brazil emberekhez való hozzáállása ennek ellenére igencsak kriptobarátnak tűnik: Ceará állam fővárosában, Fortalezában például tömegközlekedési jegyeket is vehetünk BTC-ért.

A brazil jegybank a Nemzetközi Valutaalap (IMF) iránymutatásai szerint jár el, a bitcoinhoz hasonló kriptopénzeket ennek értelmében hivatalosan is pénzügyi eszközként ismerték el.

Olvastad már? A Monero 30%-ot emelkedett a múlt héten, összeszedtük az okokat

Forrás: cryptoglobe.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép estétek! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Virtual Protocol árfolyamának látványos növekedése és a kereskedési volumen kihívásai

Prémium A Virtual Protocol natív érméje, a VIRTUAL coin jelenleg 1,71 dolláron forog. Piaci kapitalizációja 1,13 milliárd dollár, napi forgalma pedig 652,85 millió dollár. Az árfolyam...

5 altcoin, amit érdemes figyelni májusban – az ONDO, HYPE, SEI, TAO és XYZVerse vezethetik az altcoin szezont

Vendégbejegyzés Májusban olyan ígéretes altcoinok jelennek meg, amelyek jelentős hatással lehetnek a kriptopiacra. Az ONDO, HYPE, SEI, TAO és XYZVerse tokenek egyre nagyobb figyelmet kapnak innovatív technológiáikkal...

A Sonic árfolyama erőteljes emelkedést indított – jöhet az áttörés?

Prémium Sonic A Sonic árfolyama jelentős felfelé ívelést mutatott, miután néhány hónapos csökkenő trendet követően kitört egy régóta fennálló csökkenő csatornából. Az árfolyam jelenleg 0,55 dollár körül...

Changpeng Zhao szerint Európa nem tart lépést a kriptotartalékokkal

Changpeng „CZ” Zhao, a Binance korábbi vezérigazgatója szerint a legtöbb európai ország nem halad előre a digitális valuták bevezetésében. Zhao április 30-án a dubaji Token2049 konferencián...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.