Andrew Yang „mindenkinek pénzt osztana” – ahogy a OneCoin is ígérte

A bitcointámogatók kritizálják Andew Yang amerikaielnök-jelöltet, miután azt ígérte, hogy „mindenkinek pénzt fog osztani.”
November 16-án indult egy jelenleg is zajló vita Yang Twitter-oldalán. a bitcoinhívők kritizálni kezdték a jelölt politikáját, miszerint minden amerikai állampolgárnak egyfajta univerzális alapjövedelmet (UBI) fizetne.

Bitcoinozók Yangnak: ez fiat, nem pénz

Yang azt írta:

„szó szerint mindenkinek pénzt fogok osztani.”

Yang egy egységes kriptoszabályozást tervez bevezetni megválasztása esetén. Az univerzális alapjövedelemről tett korábbi kijelentései, melyet csak a „szabadság osztaléknak” hív, most jelentős vitákat váltott ki a kommentátorok körében.
A rekord magas amerikai államadósság mellett a fiat pénzekhez való bővített hozzáférés sokakat csak dühössé tett, az elvárt tapsvihar helyett.
Samson Mow, a Blockstream vezető kutatója azt írta: „tisztázd, hogy fiatot osztanál szét vagy pedig pénzt.”
Mások is rávilágítottak a bitcoin és fiat közötti különbségekre. A fiatot nem tekintik valódi pénznek, mivel a kormány könnyen manipulálhatja.
Travis Kling, az Ikigai Fund vezető befektetési menedzsere a következőt felelte Yangnek:

„A bitcoin egy országoktól mentes, globális, kötött készletű, manipulálhatatlan, decentralizált, digitális vagyontárolási forma. Ez egyfajta biztosítás a kormányok és központi bankok felelőtlen pénzügypolitikájával szemben.”

A OneCoin „hálaképpen” megduplázta a tárcákat

Azzal, hogy még többet nyomtatna egy végtelenül inflálódó valutából, Yang csak megismételne pár korábban is eljátszott csalást.
A OneCoin egy ismert kriptoponzi-csalás, amelynek megalkotóit jelenleg is körözik az Egyesült Államokban. A OneCoin is ismert volt készletének inflációjáról.
Ruja Ignatova, a OneCoin társalapítója egy 2016-os konferencián bejelentette, hogy hálaképpen megduplázzák a résztvevők OneCoin-tárcáinak tartalmát.
Egy akkoriban kiadott sajtóközlemény szerint Ignatova „elmondta a közönségnek, hogy minden jelenlegi résztvevő olyan OneCoinja megduplázódik, amely 2016. október 1-ig került kibányászásra – így hálálják meg minden résztvevőnek, hogy már a kezdetek óta hittek a OneCoin sikerében.”
Ignatova akkor hozzátette:

„Nem számítunk jelentős ármozgásra a változások után. A kriptopénzek értékét a kereslet és kínálat szabja meg, a keresletet pedig leginkább a használhatóság és eladhatóság. Azzal, hogy még több koint gyártunk csak még több emberhez juthat el a koin és így erősödik a márka.”

A OneCoin összesen 4 milliárd dollárt csalt ki a károsultaktól, bár mindez csak töredéke a világ 255 billió dollárnyi adósságának.

Olvastad már? Van értelme a központi bankok digitális valutáinak?

Forrás: cointelegraph.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

MiCA sokk: mégis leáll a Binance az európai felhasználók számára

A világ legnagyobb kriptotőzsdéje, a Binance az elmúlt napokban kénytelen volt szembesülni azzal, hogy az Európai Unió MiCA-szabályozása nemcsak a kis halakat szűri ki, hanem...

54 alkalmazottat küldött el az Ethereum Foundation, bajban van a projekt?

A kriptóban mindig is megvolt az az illúzió, hogy a legnagyobb ökoszisztémák, mint az Ethereum, központjaiban végtelen pénz van, és ezek az alapítványok sosem szorulnak...

Kriptós GTA 6 csalás terjed a gamerek között

A legprofibb csalók pontosan tudják, hogy az embereket már nehéz a klasszikus sémákkal behúzni. Ehelyett fognak egy olyan témát, ami körül globális hisztéria van, és...

Saját predikciós piacot indít a Meta, Zuckerberg már nem csak a feedet akarja uralni

A Polymarket meg a Kalshi akkora figyelmet (és pénzt) kezdett el mozgatni az utóbbi időben, amit már a Szilikon-völgy sem tudott figyelmen kívül hagyni. Most...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.