Óvatosan az ATM-ekkel – az Egyesült Államokban (már) ezeket is figyelik!

-

Az amerikai adóhatóság (Internal Revenue Service – IRS) azt vizsgálja, vajon a kripto-ATM-ek lehetővé teszik-e az adócsalást, valamint megkönnyíthetik-e a pénzmosást vagy más pénzügyi bűncselekményeket.

A kripto-ATM-ek igencsak népszerű módszerei lettek a kriptopénzvásárlásnak és -eladásnak az Egyesült Államok kriptofelhasználóinak körében.

Egy nemrég megjelent Bloomberg-interjú szerint azonban az IRS-nek kétségei vannak azzal kapcsolatban, hogy az ilyen gépek megnövekedett száma nem jelent-e potenciális veszélyt az adó megkerülésére.

Problémázik az IRS

A gond azon a tényen alapszik, hogy egy ATM-hez vagy kioszkhoz bárki odasétálhat, pénzt helyezhet be, és BTC-t vásárolhat. Az IRS – természetéből kifolyólag – tudni szeretné, hogy kik ezek a felhasználók, milyen céljaik vannak, honnan szerezték a pénzt, stb.

Szintén érdekeltek abban, hogy kik birtokolják a kioszkokat, kik keresnek pénzt azon, hogy ilyen szolgáltatásokat kínálnak a nyilvánosság számára.

Tartani kell magukat az ügyfél-azonosítási és pénzmosás ellenes irányelvekhez, mi pedig úgy véljük, hogy nem mindenki tesz teljes mértékben eleget ezeknek a szabályozásoknak.

Nem az IRS az egyetlen ügynökség, amelynek problémái adódtak – árulta el John Fort, vezető nyomozó. Kifejtette, hogy ő és csapata más bűnüldöző szervekkel is együttműködik. Állítása szerint a nyomozók már figyelik azokat a lehetséges törvénytelen ügyleteket, amelyek ezen eszközök használatából származhatnak.

Eddig egyetlen keresetet sem nyújtottak be, Fort szerint azonban már leltárba vettek néhány, még nyitott esetet. A szóban forgó ügyeknek vagy van, vagy nincs közvetlen kapcsolatuk különféle bankszámlákkal – mondta Fort.

A kriptokioszkoknak meg kell felelniük a szabályozásoknak

A kriptokioszkok száma folyamatosan növekedett az Egyesült Államok nagyobb városaiban, amely a hivatalos szervek szerint aggasztó, ha figyelembe vesszük, hogy a kriptopénzek bűncselekményekre is felhasználhatók.

Fort ennek ellenére elismeri, hogy a szituáció nem ennyire egyszerű, illetve hogy a legfőbb gond az, hogy az ilyen törekvések arra ösztönözhetik a vásárlókat, hogy külföldi váltóknál hajtsák végre ügyleteiket.

Szerinted is tényleg akkora veszélyt hordoznak magukban az ilyen kioszkok? Mit gondolnál arról, ha például Magyarországon csak a személyazonosító igazolványod segítségével vásárolhatnál és adhatnál el kriptopénzt? Írd meg nekünk kommentben!

Olvastad már? George Bush fia 300 000 dollárt kapott a OneCoin-csalótól

Forrás: bitcoinist.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Az OpenSea NFT eladásai – Ezért van áprilisban egy újabb mélypont

Az OpenSea vezető non-fungible token (NFT) piactér áprilisban rekordot döntött az NFT havi értékesítési volumenének csökkenésével zárja az áprilist. Az Rchen8 által készített Dune Analytics dashboard...

A Forbes az XRP és a Cardano (ADA) „kripto-zombiknak” nevezi

A Forbes számos felső kategóriás eszközt „zombiként" jelölt meg, ami felzúdulást okoz a közösségben. A Forbes egy friss kutatási cikkében „kripto-zombiként" jelölt meg több csúcskategóriás kriptovalutát,...

A legjobb 5 kripto az előrejelzések szerint berobban ebben a bikafutamban

Vendégbejegyzés A kriptopénzek piaca a 2024-es bikafutás lendületének növekedésével pezseg a várakozástól, ami felhívja a figyelmet a kivételes ígéretet mutató érmék egy kiválasztott csoportjára. Jelen elemzés öt...

Új uniós MiCA kriptorendelet: Mi változott és miért?

A pénzmosással és a tiltott tevékenységekkel kapcsolatos növekvő aggodalmakra válaszul az Európai Parlament április 24-én új szabályokat hagyott jóvá a kriptopénzekkel kapcsolatos problémák leküzdésére. A szabályok...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!